Domy szkieletowe

Domy szkieletowe - co to jest? Domy szkieletowe - znane także jako domy kanadyjskie - to atrakcyjna oferta dla tych, którzy chcą szybko zamieszkać pod własnym dachem. Domy drewniane szkieletowe mają tę zaletę, że można wprowadzać się do nich już po pięciu, sześciu miesiącach od chwili rozpoczęcia budowy.

Jak długo trwa budowa domu szkieletowego? Domy szkieletowe stawia się na płycie fundamentowej, której wykonanie i wyschnięcie zajmie ok. 2-4 tygodni. Po tym czasie można już rozpocząć montaż ścian. Do budowy zazwyczaj wykorzystuje się elementy prefabrykowane, które znacznie przyspieszają prace. Elementy konstrukcyjne ścian i dachu przyjeżdżają na miejsce budowy w formie gotowej i wymagają jedynie montażu. Całkowity czas budowy domów szkieletowych zajmuje od kilku tygodni do pięciu miesięcy.

Dlaczego dom szkieletowy? Tempo budowy to niejedyny plus tego budynku. Domy szkieletowe mają ich więcej. Po pierwsze - niższe od standardowych koszty: nie bez przyczyny mówi się o nich tanie domy kanadyjskie. Po drugie - podczas budowy działka tylko w niewielkim stopniu ulega zniszczeniu - nie ma zwałów piasku, stert cegieł, itd... Po trzecie - są ciepłe nawet mroźne zimy.

Dom szkieletowy budowa. Jak budować domy szkieletowe? Na pewno nie samodzielnie. Konstrukcja domu szkieletowego powstaje w fabryce, dlatego też szkieletowe domy z drewna często nazywane są "domami z paczki". Zatem - kto buduje domy szkieletowe? Specjalistyczne firmy - z reguły sam producent.

Domy szkieletowe cena. Ceny projektów domów szkieletowych wahają się od 2 do 4 tys. zł. Finalne koszty budowy mogą wynieść 150-250 tys. zł w stanie surowym oraz ok. 200-350 tys. zł w stanie deweloperskim. Domy szkieletowe cena za m2. Cena zależy od producenta, od tego, z jakich technologii korzysta itp. Najogólniej rzecz biorąc za metr kw. trzeba zapłacić średnio ok. 1200 zł.