Cennik robót budowlanych

Cena budowy domu - na czym go zbudować? Pierwszą podstawową rzeczą, która może znacząco podnieść koszty budowy domu to miejsce, w którym ten dom powstanie. Nie ma problemu, jeśli posiadasz działkę budowlaną. Jeśli natomiast nie - na start czeka Cię wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ceny uzależnione są lokalizacji i metrażu, może więc to również bym znacznie większa kwota.

Cena budowy domu - projekt. Aby zbudować dom niezbędny jest projekt wykonany przez osobę posiadającą odpowiednie uprawnienia. Można skorzystać z gotowych projektów, które biura projektowe mają w swojej ofercie. W projekcie gotowym można za niewielką opłatą wprowadzać drobne zmiany, ale są one raczej kosmetyczne. Projekt gotowy jest znacznie tańszy od projektu przygotowywanego na indywidualne zamówienie. Niemniej jednak ten ostatni ma niezaprzeczalną zaletę - można zaprojektować w nim wszystko pod siebie, wedle indywidualnych upodobań.

Cena budowy domu - koszty ekipy i materiałów. Te dwie rzeczy są jednym z najbardziej obciążających budżet podczas budowy. Warto jednak nie kierować się tylko ceną, zwłaszcza w przypadku ekipy budowlanej. Prawdziwi fachowcy w swoim fachu cenią się. Nie warto również oszczędzać na materiałach, ponieważ dom ma być na lata, a możemy szybko pożałować, gdy coś pójdzie nie tak i zacznie się psuć.