Cennik robót budowlanych

 • Ocieplenie dachu płaskiego wełną mineralną

  Koszty ocieplenia i izolacji domu

  To, ile wydamy na materiały do ocieplenia i zaizolowania przeciwwilgociowo domu, zależy od wielu czynników. Oprócz samych materiałów trzeba też zapłacić za pracę wykonawców, która zależy nie tylko od rejonu kraju, w którym jest budowany dom, ale i od stopnia skomplikowania robót.

 • Wycena budowy domu

  Wycena budowy domu

  Początkiem inwestycji pod nazwą budowa domu jest już etap wyboru odpowiedniego projektu. Następnym krokiem jest oszacowanie budżetu. Do jego wykonania niezbędne jest skorzystanie z kosztorysów przedstawiających wydatki na poszczególne elementy. Jaki kosztorys wybrać?

 • Aby zainstalować przydomową oczyszczalnię, wystarczy samo zgłoszenie

  Przydomowa oczyszczalnia ścieków: jaki VAT za usługę?

  Jestem w trakcie budowy domu. Niedługo będę instalował przydomową oczyszczalnię ścieków. Wykonawca za wykonaną usługę chce doliczyć 23% podatek VAT. Dlaczego? Przecież jeśli zamawiam usługę wraz z montażem powinienem zapłacić 8% podatku? E. i S. Sierakowice Prawe

 • zadatek czy zaliczka

  Zadatek czy zaliczka? Zakup nieruchomości

  Zamierzam kupić działkę. Czy na poczet przyszłej transakcji lepiej zapłacić zaliczkę czy zadatek? Co będzie lepsze w sytuacji, gdy na przykład sprzedający będzie chciał się wycofać z umowy? Szymon S., Jastrzębia Góra

 • wycinka drzew na działce

  Wycinka drzew: przepisy i koszty

  Ustawa o ochronie przyrody przewiduje obowiązek uzyskania zezwolenia na usunięcie drzew i krzewów z posesji. Nie ma przy tym znaczenia, czy jest to drzewo zdrowe, czy uschnięte, czy zostało posadzone celowo lub też jest to tak zwana samosiejka. Jeśli nie są to drzewa owocowe, za wycinkę drzew trzeba też zapłacić.

 • Remont domu. Przygotowanie do malowania ścian

  Cennik usług remontowych

  Cennik prac remontowych i budowlanych w II kwartale 2010 r.