Projektowanie łazienki: wanna czy prysznic?

Anna Ukielska
23.10.2014 09:16
A A A
W dużych łazienach można wygospodarować miejsce i na wannę, i na prysznic

W dużych łazienach można wygospodarować miejsce i na wannę, i na prysznic (Fot. Cersanit)

Wanna czy prysznic? To pytanie znane jest wszystkim urządzającym dom i przymierzającym się do zaprojektowania łazienki. Idealnie byłoby mieć i jedno, i drugie. Niestety częściej trzeba wybierać, bo zarezerwowany na łazienkę metraż nie pozwala na luksus posiadania wanny oraz prysznica jednocześnie.
Zobacz zdjęcia (10)

PYTANIE Co wolisz - wannę czy prysznic?

 wannę
 prysznic

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (33)
Zaloguj się
 • ciociasamozuo

  Oceniono 74 razy 46

  Nie rozumiem tego dylematu, przecież w wannie też można wziąć prysznic. A raz na jakiś czas zrobić sobie relaksującą kąpiel. Dla mnie wybór jest oczywisty.

 • pawlaka12

  Oceniono 42 razy 34

  Ładne. Na zdjęciach łazienki, które są większe niż mój tzw. "duży pokój" w blokach.
  Rzeczywiście, co by tu wybrać, deszczownicę czy jakuzzi?

 • mzyo

  Oceniono 25 razy 25

  "Sondaż daje niewielką przewagę prysznicowi. 49,5 proc. do 50,5 proc. z przewagą dla prysznica - w ten sposób Polacy odpowiedzieli na pytanie: "Wanna czy prysznic"."

  Piękny fragment ^^

 • plastikpiokio

  Oceniono 16 razy 16

  a ja wam mowie --czeste mycie skraca życie

 • czegotychcesz

  Oceniono 34 razy 14

  Robiąc remont łazienki, zlikwidowałam wannę, a zafundowałam sobie kabinę prysznicową z niskim brodzikiem i siedziskiem, w starszym wieku wanna jest niebezpieczna (znajoma wychodząc z wanny upadła i pęknięta miednica), prysznic wygodniejszy i bezpieczniejszy !

 • miszmasz51

  Oceniono 28 razy 12

  KABINA! wolałem wannę - do czasu. Do momentu, kiedy trzeba było zacząć pomagać choremu, bardzo osłabionemu człowiekowi się umyć... Pamiętajcie o tym. Nie młodniejemy, a choroba dopada każdego... w każdym wieku.

 • kaczusbb

  Oceniono 22 razy 8

  Jeśli muszę wybierać - to wanna. Prysznic - fajna sprawa jak trzeba się odświeżyć, ale raz na jakiś czas jest potrzeba relaksu i wtedy prysznic nie zastąpi wanny, w której można sobie poleżeć te pół godziny do godziny...

 • ilchi

  Oceniono 8 razy 6

  Na wielu zdjeciach widze drewno w lazience. Jak to sie sprawdza? Czy drewniany blat pod umywalka to nie problem z wilgocia?

 • tygrysio_misio

  Oceniono 21 razy 3

  Porównywanie kąpieli w wannie w całości wypełnionej wodą do ekstra szybkiego prysznica nie ma sensu.

  Bo żeby się wykąpać tak normalnie... tak żeby po prostu być czystym.. nie trzeba nalewać całej wanny... spokojnie można nalać 70l plus 20l zużyć później do spłukania włosów i reszty ciała z resztek osadu mydlanego... opcja szczególnie atrakcyjna dla kobiet golących nogi maszynkami.

  Całą wannę to nalewa się jeśli chce się posiedzieć w niej i zrelaksować. A do tego należałoby porównać równie relaksacyjny prysznic.. parę minut stania pod lejącą się wodą.. masaż wodny na przemian ciepły i zimny... po 10min mamy 150l (według artykułu)

  Ponadto nalewając te 60l do wanny nie marnujemy wody na ustawienie temperatury wody. Pod prysznicem z początku leci nam ostygnięta woda z rur, dopiero potem ciepła... do wanny spokojnie można tę zimną wykorzystać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX