Wybieramy deszczownice do łazienki

Deszczownice to nowy wymiar prysznica. Oszczędzają wodę i energię, niektóre emitują światło, dopasowując jego kolor do natężenia i temperatury wody. Zdrowie dzięki wodzie! I śmiałym pomysłom designerów.
Deszczownica Grohe Deszczownica Grohe fot. Grohe

Deszczownica: Trochę mży

Podtynkowy zestaw prysznicowy Grohe Eurocube z kwadratową deszczownicą Rainshower to nie tylko nowoczesna technologia, ale perfekcyjne wykonanie. Chromowana powierzchnia odporna na matowienie i osadzanie się kamienia to gwarancja doskonałego wyglądu przez długi czas.

Hansgrohe, deszczownica Hansgrohe, deszczownica fot. Hansgrohe

Z deszczu pod lampę

Axor Lamp Shower to kapitalny projekt japońskiego studia Nendo. Inspirowany oświetleniem kreuje naturalną jedność światła i wody. Dewizą tego projektu była przytulność w łazience.   Deszczownica w formie abażuru na nowo interpretuje kąpiel pod prysznicem. Rozwiązanie nowatorskie, zabawne, ale praktyczne.

Ferro, deszczownica Ferro, deszczownica fot. Ferro

Geometryczna linia

Deszczownice mają nowoczesny design, a oprócz funkcji myjącej jeszcze jedną ważną zaletę: lecący z góry strumień wody masuje ciało, odprężając je po całym dniu. Podtynkowy zestaw natryskowy Quadro 8, to talerzowa głowica o kwadratowej formie, z systemem szybkiego usuwania kamienia.

Dornbracht, deszczownica Dornbracht, deszczownica fot. Dornbracht

Letnie orzeźwienie

Nowa armatura CL wyznacza początek nowej ery designu: dynamicznego, i eleganckiego. Ten podtynkowy zestaw prysznicowy to kwintesencja minimalizmu. Proste, gładkie uchwyty idealnie leżą w doni, podobnie jak podłużna głowica o nienarzucającym się kształcie. I wreszcie nasz główny bohater: deszczownica z podłączeniem sufitowym. Prawie niewidoczna, a działa z siłą wodospadu.

deszczownica deszczownica fot. Agape Design

Czysta sztuka

W tak wysmakowanym wnętrzu jak ta włoska kamienica, prysznic nie narzuca się pięknej stolarce i nie konkuruje z wysłużonym, eleganckim fotelem. Wręcz przeciwnie. Wtapia się prawie niewidocznie we wnętrze, a mimo wszystko wygląda w nim zjawiskowo. Szklana kabina z oryginalną deszczownicą Square, robi wrażenie witryny z dziełem sztuki. Cudo!

Vola, deszczownica Vola, deszczownica fot. Vola

Poranny budzik

Deszczownica 050 to połączenie oryginalnego designu i innowacyjnych rozwiązań. Wykonana z pięciu rurek ze stali nierdzewnej, z dyszami, z których wypływa woda. Taki prysznic obudzi rano każdego śpiocha.

Dornbracht, deszczownica Dornbracht, deszczownica fot. Dornbracht

Domowe spa

Comfort Shower to  komfortowe doznanie działania natrysku w pozycji siedzącej, połączone z masażem całego ciała.  Strumień wody wypływający z trzech dysz zmysłowo masuje kark i plecy, dając uczucie przyjemnego rozluźnienia. Zabieg można poszerzyć o funkcję Leg Shower,  czyli orzeźwiający rytuał polewania nóg.

Hansgrohe, deszczownica Hansgrohe, deszczownica fot. Hansgrohe

Niagara w łazience

Deszczownica Raindance Select E 300 to trzy rodzaje strumieni: miękki, napowietrzony RainAir, Rain, który skutecznie spłukuje szampon i RainStream, który opływa całe ciało. A wszystko za naciśnięciem jednego przycisku Select.

Geberit, deszczownica Geberit, deszczownica fot. Geberit

Przypływ odpływ

Deszczownica jest niezastąpiona, ale decydując się na otwarty prysznic warto pomyśleć też o odpływie wody. Ten zrównany z podłogą to dodatkowa przestrzeń, wygoda i czystość. Praktycznym rozwiązaniem są estetyczne odpływy liniowe. Gwarantują bezproblemowy odpływ wody po każdym natrysku.

Zucchetti deszczownica Zucchetti deszczownica fot. Zucchetti

Ruchomy punkt

Projektanci tworzący dla włoskiej marki Zucchetti wyznają zasadę, że łazienka może być urządzona w każdym stylu, ale nie może być banalna. Dlatego nie zastanawiali się długo i wymyślili oryginalną i intrygującą kształtem deszczownicę Closer. Czyż nie wygląda jak nowoczesny kinkiet na ruchomym ramieniu?

Cersanit deszczownica Cersanit deszczownica fot. Cersanit

W wannie bezpiecznie

Bateria wannowo-natryskowa to sprawdzona metoda dla tych, którzy nie mogą mieć deszczownicy, albo wolą natrysk z ruchomą głowicą. Do takiej baterii jak Viga (na zdjęciu), możemy podłączyć słuchawkę prysznicową zamontowaną na stelażu ściennym z regulowaną wysokością.

Zucchetti deszczownica Zucchetti deszczownica fot. Zucchetti

Dobrze zamieszaj

Ta deszczownica Simply Beautiful z kolekcji Zucchetti została zainstalowana na drążku i podłączona do jednouchwytowego mieszacza wody. Rozwiązanie tradycyjne, ale jakże estetyczne i funkcjonalne.

Koło deszczownica Koło deszczownica fot. Koło

Kąpiel za szkłem

Dla maniaków czystości dobrym rozwiązaniem będzie kabina prysznicowa. W takim przeszklonym brodziku można relaksować się pod strumieniami wody bez obaw o zachlapaną łazienkę. Na zdjęciu nowoczesna kabina Koło Ultra z innowacyjnymi funkcjami ułatwiającymi czyszczenie.

Więcej o: