Salon i aneks kuchenny w tym samym stylu

Przepis na harmonijny wystrój otwartej przestrzeni dziennej jest prosty: należy umownie wydzielić strefy o różnej funkcji, zachować spójną kolorystykę i jednakowy styl w aneksie kuchennym i pozostałej części pomieszczenia.
Przepis na harmonijny wystrój otwartej przestrzeni dziennej jest prosty: należy umownie wydzielić strefy o różnej funkcji, zachować spójną kolorystykę i jednakowy styl w aneksie kuchennym i pozostałej części pomieszczenia. Tych opracowanych przez architektów zasad trzymano się ściśle w prezentowanym wnętrzu. Przestrzeń dzienna została podzielona na dwie strefy - wypoczynkową oraz kuchenno-jadalną. Umowną granicę pomiędzy nimi wyznacza duży stół zrobiony na zamówienie.
Niemało uwagi poświęcono jednorodnej aranżacji obu części wnętrza. Meble wypoczynkowe i kuchenne zostały wykonane z podobnych materiałów (drewno, stal), mają takie same barwy (ciepłe brązy, srebrzysta szarość, biel) i jednakową, prostą formę.
Strefa dzienna jest urządzona w oszczędnym stylu - nie ma tutaj wielu ozdób ani przyciągających wzrok form. Najmocniejszym akcentem kolorystycznym jest granatowa kanapa w kącie wypoczynkowym.
Przepis na harmonijny wystrój otwartej przestrzeni dziennej jest prosty: należy umownie wydzielić strefy o różnej funkcji, zachować spójną kolorystykę i jednakowy styl w aneksie kuchennym i pozostałej części pomieszczenia. Tych opracowanych przez architektów zasad trzymano się ściśle w prezentowanym wnętrzu. Przestrzeń dzienna została podzielona na dwie strefy - wypoczynkową oraz kuchenno-jadalną. Umowną granicę pomiędzy nimi wyznacza duży stół zrobiony na zamówienie. Niemało uwagi poświęcono jednorodnej aranżacji obu części wnętrza. Meble wypoczynkowe i kuchenne zostały wykonane z podobnych materiałów (drewno, stal), mają takie same barwy (ciepłe brązy, srebrzysta szarość, biel) i jednakową, prostą formę. Strefa dzienna jest urządzona w oszczędnym stylu - nie ma tutaj wielu ozdób ani przyciągających wzrok form. Najmocniejszym akcentem kolorystycznym jest granatowa kanapa w kącie wypoczynkowym.
Blat roboczy od strony części wypoczynkowej przesłania słup konstrukcyjny. Nietypowy stół z wyciętym blatem wspiera się z jednej strony  na metalowej ramie, z drugiej - na słupie i szafkach. Dzięki spójności stylowej i kolorystycznej aneks kuchenny nie wyróżnia się w przestrzeni strefy otwartej - wręcz przeciwnie, jest jej integralną częścią. Blat roboczy od strony części wypoczynkowej przesłania słup konstrukcyjny. Nietypowy stół z wyciętym blatem wspiera się z jednej strony na metalowej ramie, z drugiej - na słupie i szafkach. Dzięki spójności stylowej i kolorystycznej aneks kuchenny nie wyróżnia się w przestrzeni strefy otwartej - wręcz przeciwnie, jest jej integralną częścią.
SUFITY PODWIESZANE. Łącznikiem, który optycznie spaja strefę jadalną i wypoczynkową, jest podłoga z dębowych desek, zabezpieczonych olejem. W aneksie kuchennym położono płyty gresu imitującego granit. SUFITY PODWIESZANE. Łącznikiem, który optycznie spaja strefę jadalną i wypoczynkową, jest podłoga z dębowych desek, zabezpieczonych olejem. W aneksie kuchennym położono płyty gresu imitującego granit.
Z wiszących szafek w kuchni zrezygnowano - są tylko stojące, które tworzą wygodny półwysep z blatem roboczym. Wbudowano w niego zlewozmywak i elektryczną płytę grzejną. Dla pozostałych urządzeń AGD, piekarnika i pojemnej dwudrzwiowej lodówki typu side by side, znaleziono miejsce w wysokiej, sięgającej od podłogi do sufitu zabudowie usytuowanej naprzeciwko półwyspu. Tam również znajdują się schowki na naczynia i produkty spożywcze. Z wiszących szafek w kuchni zrezygnowano - są tylko stojące, które tworzą wygodny półwysep z blatem roboczym. Wbudowano w niego zlewozmywak i elektryczną płytę grzejną. Dla pozostałych urządzeń AGD, piekarnika i pojemnej dwudrzwiowej lodówki typu side by side, znaleziono miejsce w wysokiej, sięgającej od podłogi do sufitu zabudowie usytuowanej naprzeciwko półwyspu. Tam również znajdują się schowki na naczynia i produkty spożywcze.
Więcej o: