Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

52,3 m kw. dla 2 osób: miejsce do pracy w dwóch wariantach

Red.

Lada moment wprowadzimy się do naszego nowego mieszkania i zastanawiamy się, jak je urządzić. Szukamy między innymi miejsca na kąt do pracy. Zastanawiamy się, jak zaaranżować kuchnię - czy otworzyć ją na pokój dzienny? Przy kuchni jest małe pomieszczenie gospodarcze i wahamy się, czy je zostawić (w bloku nie ma piwnic), czy też może zagospodarować w jakiś inny sposób. Szukamy również pomysłu na przedpokój.

Rozwiązanie 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Proponuję usunąć ścianę pomiędzy większym pokojem a PRZEDPOKOJEM - pozwoli to doświetlić ciemny korytarz i stworzyć przestronną część dzienną. Kuchnię od strony pokoju osłaniają tylko regały usytuowane po obu stronach wejścia do niej; jeden z nich jest częścią kąta do pracy, drugi można przeznaczyć na przykład na książki. Kuchenna zabudowa (z lodówką, kuchenką oraz narożnym zlewozmywakiem) ma kształt litery U, zmieści się więc w niej naprawdę dużo szafek; jest również bardzo długi blat do pracy.

Kąt wypoczynkowy z narożną kanapą, stolikiem i szafką na sprzęt radiowo-telewizyjny usytuowałam przy drzwiach balkonowych. W pobliżu kuchni stoi duży prostokątny stół. Do Państwa SYPIALNI, zaaranżowanej w mniejszym pokoju, wchodzi się teraz z części dziennej. Dzięki temu oprócz usytuowanego centralnie łóżka z szafkami nocnymi po bokach można było zaplanować tu szafę zajmującą całą ścianę; przeniesienie drzwi pozwoliło też ustawić w przedpokoju sporą szafę przeznaczoną na okrycia wierzchnie. ŁAZIENKA jest mniejsza niż planowana - jej kosztem powstała bowiem garderoba. Mimo to bez problemu mieści się w niej duża wanna (160 x 80 cm), umywalka (szer. 65 cm), sedes oraz standardowa pralka (60 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Ryszard Tomasik

Z KUCHNI wchodzi się do pomieszczenia gospodarczego, i do minigabinetu. Kuchenna zabudowa ma kształt litery L. W POKOJU DZIENNYM, połączonym z przedpokojem i kuchnią, zaplanowałem aneks jadalny (z okrągłym stołem) i wypoczynkowy (z kanapą, stolikiem oraz szafką na sprzęt RTV).

W przedpokoju (mniejszym niż planowany) stoi tylko mała szafa ubraniowa i szafka na buty. Łazienka jest wyposażona w wannę (150 x 70 cm), umywalkę (szer. 60 cm), sedes i pralkę (60 x 60 cm). Ścianę oddzielającą to ciemne pomieszczenie od minigabinetu proponuję częściowo przeszklić luksferami.
    Więcej o:

Skomentuj:

52,3 m kw. dla 2 osób: miejsce do pracy w dwóch wariantach