Zharmonizowany wystrój wnętrza

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska, Monika Lewandowska/Phototapeta, Joanna Woyda Zdjęcia: Łukasz Kozyra, Rafał Lipski, Monika Lewandowska/Phototapeta Projekt wnętrza: Milena Maciak

Aneks kuchenny urządzony w pokoju dziennym powinien być idealnie zharmonizowany z wystrojem części wypoczynkowej. Dzięki temu nie zdominuje wnętrza i nie narzuci mu swej praktycznej funkcji. W prezentowanej kuchni tej zasady trzymano się bardzo rygorystycznie.

12.12.2008
Aranżacje. W tej kuchni, utrzymanej w stonowanej kolorystyce, nie ma miejsca na wyraziste desenie. Jedynym wzorem są dyskretne rowki, które konsekwentnie powtarzają się na frontach szafek i na płytkach ceramicznych położonych na ścianach nad blatem roboczym.
Fot. Monika Lewandowska
Łącznikiem optycznie spajającym w całość obydwie strefy jest podłoga - klonowe deski zabezpieczone lakierem. Spójna jest również kolorystyka. W pomieszczeniu dominują jasne beże ścian i mebli zestawione ze srebrzystą szarością szklanych i stalowych powierzchni. Obydwa odcienie znakomicie pasują do barw tapety w regularny kwiatowy wzór, którą wyklejono sąsiadującą z KUCHNIĄ ścianę w części wypoczynkowej. W ten sposób podkreślono jednolity charakter aranżacji całego wnętrza.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięBardzo dobrze rozwiązano też problem funkcjonalności kuchni. Długi, dobrze oświetlony blat z olejowanego drewna bukowego gwarantuje wygodną i bezpieczną pracę, natomiast szafki umieszczone na dwóch sąsiadujących ze sobą ścianach oraz wysoka szafa na końcu ciągu kuchennego zapewniają odpowiednią liczbę schowków. Uwagę zwraca pomysłowy sposób wtopienia w tło wiszących szafek, tak by były jak najmniej widoczne - przestrzeń nad nimi zabudowano płytą gipsowo-kartonową. Takie rozwiązanie ma także inną zaletę: nie gromadzi się na nich kurz ani tłuste osady, co w kuchniach bywa prawdziwym problemem.

Zobacz galerię zdjęćZobacz także:

Kuchnia w barwach harmonijnych

Aranżacje z tulipanem

Mieszkanie i dom - trendy 2010

Skomentuj:

Zharmonizowany wystrój wnętrza