Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

72,3 m kw. dla 3 osób: aneks kuchenny, salon i jadalnia w jednym

Red.

W trzech mniejszych pokojach chcemy urządzić naszą sypialnię, pokoik dziecka i gabinet z miejscem do spania dla gości. W większym powinna się pomieścić część wypoczynkowa, aneks kuchenny i minijadalnia. Czy jest to możliwe? W jaki sposób zaaranżować takie wielofunkcyjne pomieszczenie, żeby było zarówno ładne, jak i wygodne? Bardzo podobają nam się otwarte kuchnie. Nie chcemy również rezygnować ze stołu, przy którym będzie można jadać rodzinne posiłki. Monika, Jarek i Michaś z Torunia

Rozwiązanie 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Kuchenny ciąg roboczy ma kształt litery L. Pomiędzy urządzeniami (lodówką, kuchenką i zlewozmywakiem) zaplanowałam dość długie odcinki blatu do pracy. Naprzeciwko kąta wypoczynkowego, w rogu pokoju, znajduje się szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny. Bezpośrednio przy aneksie kuchennym są drzwi prowadzące do Państwa SYPIALNI. Pokój ten wyposażyłam w dostępne z dwóch stron duże łóżko z szafkami po bokach oraz szafę zajmującą całą ścianę.

Dzięki zlikwidowaniu osobnej toalety udało się powiększyć nieco pokój, który przeznaczyłam dla dziecka. Teraz bez problemu mieści się tu łóżko, regały, biurko i szafa. Mniejsze niż planowane jest natomiast sąsiednie pomieszczenie - minigabinet pełniący również funkcję pokoju gościnnego. Jego kosztem powstała garderoba dostępna z PRZEDPOKOJU (w wejściu do niej warto zamontować drzwi przesuwane). W powiększonej, bardzo przestronnej łazience zaplanowałam symetryczną wannę narożną (145 x 145 cm), umywalkę (szer. 60 cm), podwieszany sedes i standardową pralkę (60 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Ryszard Tomasik

W kącie wypoczynkowym, usytuowanym przy drzwiach balkonowych, stoi narożna kanapa, okrągły stolik kawowy i długa szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny. Pokój sąsiadujący z aneksem kuchennym przeznaczyłem na gabinet z miejscem do spania dla gości. Jest nieduży - zmniejszyłem go o garderobę dostępną z przedpokoju.

Dwa pozostałe pokoje, znajdujące się po drugiej stronie mieszkania, mają teraz podobną powierzchnię (mniejszy został powiększony o dawną toaletę). W jednym urządziłem Państwa sypialnię, w drugim - POKÓJ DZIECKA. Do obu pokoi i do ŁAZIENKI wchodzi się z biegnącego skosem korytarzyka, przez drzwi w skośnych narożnikach. Takie rozwiązanie pozwoliło powiększyć łazienkę. Proponuję zainstalować w niej asymetryczną wannę narożną (170 x 80 cm), umywalkę (szer. 60 cm), sedes oraz płytką pralkę (60 x 48 cm).

Skomentuj:

72,3 m kw. dla 3 osób: aneks kuchenny, salon i jadalnia w jednym