Kuchnia w barwach harmonijnych

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska, Monika Lewandowska/Phototapeta, Joanna Woyda Zdjęcia: Łukasz Kozyra, Rafał Lipski, Monika Lewandowska/Phototapeta Projekt wnętrza: Joanna Woyda

Największym mankamentem niewielkich kuchni połączonych z pokojem dziennym jest niewystarczająca ilość miejsca na schowki. Po otwarciu pomieszczenia zmniejsza się bowiem liczba ścian, które można zabudować szafkami. Z podobnym problemem musieli się zmierzyć właściciele tej kuchni - aneksu urządzonego w dość przestronnej strefie dziennej.

02.11.2008
Kuchnia. Od strony salonu kuchenną zabudowę przesłania jedynie krótka ścianka. Jej bok oklejono tapetą, której wzór harmonizuje z deseniem na płytkach ceramicznych.
Fot. Łukasz Kozyra
Dodatkową przeszkodą w funkcjonalnym wykorzystaniu przestrzeni jest duże okno - uniemożliwia ono zawieszenie szafek na ścianie, na której się znajduje. Aby zyskać więcej schowków, od strony PRZEDPOKOJU dobudowano wąską ściankę z płyt gipsowo-kartonowych i przy niej ustawiono bardzo pojemne wysokie szafy, tzw. słupki, w których są przechowywane naczynia i zapasy produktów spożywczych; zmieściła się w nich również zabudowana lodówka.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięDruga ścianka stanęła od strony salonu. Jej zadaniem było zasłonięcie fragmentu zabudowy z płytą grzejną i piekarnikiem. Za nią ukryto też kilka szafek wiszących - bardzo potrzebnych, ale nieco zaburzających symetrię wnętrza. Jasne, pełne naturalnego światła pomieszczenie sprawia wrażenie niezwykle spokojnego. Wpływa na to prostota form mebli i drobiazgów, idealny ład panujący we wnętrzu oraz stonowana kolorystyka całości. Zastosowano tu same ciepłe odcienie. Uwagę zwraca niezwykle harmonijne zestawienie barw - kremowej bieli (fronty szafek), piaskowego beżu (płytki ceramiczne), jasnego brązu (blat) i ochry (ściany).

Zobacz galerię zdjęćZobacz także:

Królewska aranżacja

Aranżacja z cyną w tle

Mieszkanie i dom - trendy 2010

    Więcej o:

Skomentuj:

Kuchnia w barwach harmonijnych