56,2 m kw. dla 5 osób: wygodna kuchnia w nowym miejscu

Red.

Nasze nowe dwupokojowe mieszkanie wymaga kilku zmian. Przede wszystkim chcielibyśmy mieć kuchnię otwartą na pokój dzienny. Czy można ją przenieść do pokoju z tarasem? Czy uda się podłączyć kuchnię i łazienkę do jednego pionu? Potrzebny jest pokój dla dwojga starszych dzieci, łóżeczko najmłodszego planujemy umieścić w naszej sypialni. Przydałby się nam również kącik do pracy przy komputerze. Julia z Gdańska

Projektowanie wnętrz. 56,2 m kw. dwupokojowe dla 5 osób.
Projektowanie wnętrz. 56,2 m kw. dwupokojowe dla 5 osób.
Rozwiązanie 1

Anna Malesińska

Zabudowa aneksu kuchennego składa się z jednego ciągu roboczego usytuowanego wzdłuż ściany na lewo od wejścia. Zainstalowane w nim urządzenia (lodówka, zlewozmywak i kuchenka) sa przedzielone odcinkami blatu. W pobliżu stoi spory stół, przy którym swobodnie może zasiąść do posiłku cała rodzina. W drugiej części pomieszczenia zaplanowałam kąt wypoczynkowy z narożną kanapą i stolikiem oraz (naprzeciwko) szafkę na sprzęt RTV.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięPokój po drugiej stronie mieszkania (z wyjściem na taras) przeznaczyłam na Państwa SYPIALNIĘ. Oprócz podwójnego łóżka z szafkami nocnymi i dużej szafy stoi tutaj łóżeczko dla najmłodszego dziecka oraz biurko - miejsce do pracy z komputerem. Nad biurkiem warto zawiesić półki na niezbędne materiały. W ŁAZIENCE znajduje się duża prostokątna wanna (180 x 80 cm), nablatowa umywalka (szer. 50 cm), podwieszany sedes oraz pralka (60 x 60 cm), którą proponuję ukryć w sięgającej do sufitu zabudowie. Wtedy nad urządzeniem będzie można zawiesić praktyczne półki na łazienkowe zapasy.

Sprawdź najnowsze trendy w urządzaniu domów i mieszkańRozwiązanie 2

Wioletta Sawczuk

KUCHNIĘ zaplanowałam w miejscu łazienki, a tę przesunęłam w stronę pokoju, w którym jest teraz sypialnia rodziców (a łóżkiem, szafą, i łóżeczkiem dla niemowlaka). Ciąg kuchenny ma kształt litery L; przy wnęce z lodówka mieści się kącik jadalny ze stołem nieco wysuniętym na POKÓJ DZIENNY. Pozostała część pomieszczenia pełni funkcję wypoczynkową - stoi tu narożna kanapa i płytkie regały; płaski telewizor został podwieszony na ścianie. Naprzeciwko kuchni wydzieliłam kąt do pracy. POKÓJ DZIECIjest wyposażony tak jak w poprzedniej wersji.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!W łazience znajduje się prostokątna wanna (170 x 70 cm), umywalka (szer. 50 cm), podwieszany sedes i standardowa pralka (60 x 60 cm). Aby uzyskać większy spadek przy podłączeniach, urządzenia można zainstalować na podeście; różną wysokość podłogi warto podkreślić płytkami w odmiennych kolorach.

Zobacz także:

Pokój dziecka: pierwszy własny

Mieszkanie stonowane

Oliwkowe dekoracje

Skomentuj:

56,2 m kw. dla 5 osób: wygodna kuchnia w nowym miejscu