53,1 m kw. dla 4 osób: cztery osoby i... pianino

Red.

Jesteśmy młodym małżeństwem z dwójką dzieci. Brakuje nam jednego pokoju - czy udałoby się wydzielić dodatkowe pomieszczenie? Szukamy miejsca na kąt do pracy i na pianino. Potrzebne są nam liczne szafy - w rodzinie czteroosobowej gromadzi się przecież mnóstwo rzeczy. Jedna szafa powinna być w przedpokoju, ale czy zmieści się w tak długim i wąskim pomieszczeniu? Maja z Lidzbarku Warmińskiego

Projektowanie wnętrz. 53,1 m kw. dwupokojowe dla 4 osób
Projektowanie wnętrz. 53,1 m kw. dwupokojowe dla 4 osób
Rozwiązanie 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Przy sporej szafie wydzielającej Państwa minisypialnię stoi wysoki okrągły regał (można go zrobić z płyt gipsowo-kartonowych) na sprzęt radiowo-telewizyjny. Kąt wypoczynkowy z wygodną kanapą i trójkątnym stolikiem usytuowałam w bliskim sąsiedztwie KUCHNI. Ciąg roboczy ma kształt litery L; przy wejściu do strefy dziennej stoi stół.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięW pokojach przeznaczonych dla dzieci mieszczą się wszystkie niezbędne sprzęty - w każdym jest łóżko, biurko, trójkątne regaliki na książki i zabawki oraz szafa (szafę wnękową, na okrycia wierzchnie, zaplanowałam również w PRZEDPOKOJU, tuż przy łazience). Łazienka ma bardzo nietypowy kształt, który nieco utrudnia jej zagospodarowanie, ale i tak mieści się w niej prostokątna wanna (170 x 70 cm), umywalka (szer. 55 cm) i sedes. Pralka stoi w wydzielonej ścianką wnęce zamykanej składanymi ażurowymi drzwiami; nad urządzeniem proponuję zamontować półki na ręczniki, zapasy detergentów itp.

Sprawdź najnowsze trendy w urządzaniu domów i mieszkańRozwiązanie 2

Ryszard Tomasik

Z jednej strony wejścia do SYPIALNI stoi pianino, z drugiej, w niewielkiej wnęce - biurko na komputer. Wnęka może być zamykana drzwiami (np. rozwieranymi dwuskrzydłowymi). Z nią sąsiaduje szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny; naprzeciwko stoi kanapa.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!Kuchnia wraz z większym pokojem tworzy przestronną strefę dzienną. W pobliżu ciągu roboczego w kształcie litery L mieści się okrągły stół;. W przedpokoju zaplanowałem szafę wnękową. W ŁAZIENCE proponuję zainstalować symetryczną wannę narożną (145 x 145 cm), umywalkę (szer. 60 cm), sedes i standardową pralkę (60 x 60 cm).

Zobacz także:

Podłogi: dekoracyjne kompozycje

Mieszkanie - stylowy miks

Aranżacje geometryczne

Skomentuj:

53,1 m kw. dla 4 osób: cztery osoby i... pianino