Jaki chodnik na podłogę wybrać? 26 modnych wzorów zamiast dywanu

Wąski i długi, najpierw znalazł swoje miejsce w przedpokoju. Ale ostatnio chodnik awansował - coraz częściej pojawia się też na salonach. Wybraliśmy 26 modnych wzorów na każdą kieszeń.

Chodnik to brat dywanu. Jednak różni się zazwyczaj od niego wymiarami, materiałem, z którego jest wykonany i przeznaczeniem. Chodnik jest odporniejszy na ścieranie, a jednocześnie lżejszy, łatwiejszy do przenoszenia.

Jaki chodnik na podłogę wybrać?

W pokoju dziennym chodnik może leżeć obok dużego dywanu (np. pod fotelem czy stolikiem kawowym) albo całkowicie go zastąpić - wtedy ciekawie będzie wyglądała kompozycja z kilku chodników ułożonych w różnych kierunkach i na siebie zachodzących.

Na podłogę do przedpokoju wybierz chodnik z niskim runem, zrobiony z włókien syntetycznych, juty czy trawy morskiej, czyli materiałów trwałych, odpornych na ścieranie i łatwych do utrzymania w czystości.

W niektórych sklepach można kupić chodniki z metra (wzory są zwykle dostępne
w kilku szerokościach). Obszycie jest wtedy w cenie. Warto dokupić antypoślizgową podkładkę, by dywanik się nie przesuwał.

Wybraliśmy dla was 26 modnych wzorów chodników w trzech przedziałach cenowych i do różnych pomieszczeń. Każdy znajdzie coś dla siebie.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Więcej o: