Nowoczesne mieszkanie w bloku z wielkiej płyty

Kiedy miało się urodzić dziecko, Beata i Paweł uznali, że najwyższa pora osiąść gdzieś na stałe. Żeby było taniej, kupili mieszkanie z drugiej ręki, w bloku z lat osiemdziesiątych. Urządzili je jak nowoczesny apartament.

Przytulne mieszkanko, które Beata i Paweł dotąd wynajmowali w stuletniej krakowskiej kamienicy, było zdecydowanie za małe dla powiększającej się rodziny. Odpowiednie dla siebie lokum znaleźli w PRL-owskim bloku z wielkiej płyty. Jego zaletą był nie tylko metraż; znajdowało się w tej samej dzielnicy, do której obydwoje zdążyli się już przyzwyczaić mieli tu swoje ulubione zakątki i wydeptane ścieżki. Atutem była również dobra komunikacja miejska, bliskość żłobków, przedszkoli i terenów rekreacyjnych, czyli wszystko to, na czym zależało aktywnym młodym ludziom z małym dzieckiem.

W modernizacji wnętrza, wymagającego solidnego remontu, gospodarzy wsparły projektantki: Aleksandra Chmielewska-Grzegorzek i Aneta Kosiba. Wielkopłytowe budownictwo okazało się sporym wyzwaniem. Nie dało się np. przestawić ścian, dlatego trzeba było zachować pierwotny układ mieszkania. Udało się jednak tak je urządzić, by rodzinie 2 plus 1 wygodnie się w nim żyło.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Więcej o:
Komentarze (23)
Nowoczesne mieszkanie w bloku z wielkiej płyty
Zaloguj się
 • socjalizm.niszczy.mozg

  Oceniono 71 razy 53

  I proszę, mieszkanie dwustronne (wietrzenie!), osobna kuchnia (brak smrodu) osobny sracz (brak smrodu), 3 pokoje.
  Coś w ten deseń jest NIE DO KUPIENIA dzisiaj od dewelopera.
  Masakra :/ Ale upadliśmy...

 • daga_1

  Oceniono 63 razy 41

  Mieszkanie bardzo ładne i jak widzę dało się go zrobić bez tego koszmarnego kuchniosalonu. Byc może dlatego, że nie dało się przestawić ścian i panie architektki musiały się nieco wysilić i wyszło całkiem zgrabne i funkcjonalne mieszkanie.

 • evasz

  Oceniono 39 razy 21

  Po prostu śliczne! I na pewno wygodne, bo to od razu widać.

 • dziamgacz

  Oceniono 38 razy 20

  Często przeglądam aranżacje mieszkań i jedyne co mogę powiedzieć, to że wszystkie one są do siebie podobne. Białe kuchnie, nowoczesne albo styl skandynawski, pokoje w szarościach, beżach bieli, koniecznie krzesła z jasnymi drewnianymi nogami... pomimo, ze mieszkania się różnią to wszystkie jakby z jednej matrycy.

 • solejrolia

  Oceniono 8 razy 6

  Fajny rozkład pokoi. Na pewno wygodne jest to mieszkanie i w sumie ładnie urządzono je. Podoba mi się:-) tak wiosennie, świeżo, a jak wystrój znudzi się, to przy takiej neutralnej bazie łatwo będzie zmienić dodatkami wystrój, klimat mieszkania. Jest OK:-)
  Tylko razi mnie sufit podwieszany w korytarzu i kuchni, po co? na co? zapewne tanie nie było, a efekt- jak wszędzie, czyli bez sensu obnizono wizualnie pomieszczenia i jeszcze w to halogeny. Czy nie lepiej wygląda salon z normalnymi lampami?
  Poza tym bardzo OK.

 • rumpa

  Oceniono 7 razy 5

  tapeta przepiękna

 • youthman

  Oceniono 13 razy 3

  żółcień, a nie żółć....gastrolodzy

 • black-emissary

  Oceniono 25 razy 3

  Plus (nawet, jeżeli to jedynie efekt ograniczeń konstrukcyjnych) oczywiście za brak kuchniosalonu, kuchnia dość estetyczna i przyjemna, choć osobiście zdecydowanie wolałabym mieć w niej drzwi (szczególnie przy małym dziecku). Razi ulegnięcie niepraktycznej modzie na "lekki wygląd" braku górnych szafek - pod ciągiem zlew / blat / kuchenka mamy trzy szafki - z czego jedna to zapewne sortownik na śmieci, drugą zajmuje zmywarka, czyli brzy pod płytą gazową trzeba wcisnąć garnki, sztućce, talerze i przybory kuchenne. Hmm...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX