Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jednopokojowe mieszkanie z dwoma aneksami

Tekst i stylizacja: Elżbieta Błasikiewicz, projekt wnętrza: Marta Wawszczyk-Kulpińska i Agnieszka Witkowska-Kołoś/Równo pod Sufitem

Justyna kupiła niewielkie mieszkanie w Warszawie, gdzie na 44 metrach zamiast osobnej sypialni jest aneks sypialny. Pomysłowe rozwiązania powodują, że wnętrza wydają się znacznie większe.

O wyborze tego mieszkania przesądziła przede wszystkim uroda osiedla położonego co prawda blisko centrum stolicy, ale w miejscu odległym od śródmiejskiego zgiełku. Samo mieszkanie, usytuowane na parterze, też jej się spodobało - miało ogródek, duże okna, trzy metry wysokości i metraż, na jaki było ją stać. Niestety, sprawiało wrażenie ciasnego, bo stosunkowo niewielka powierzchnia była podzielona na dwa pokoje. Ponieważ dla Justyny ważniejsza od liczby pomieszczeń była ich wielkość, zdecydowała się na przebudowę, której projekt przygotowały architektki z pracowni Równo pod Sufitem. Po zmianie układu ścian powstała duża otwarta przestrzeń dzienna z dwom aneksami: kuchennym i sypialnym. Wydaje się ona jeszcze większa dzięki prostemu rozwiązaniu - najbardziej masywne meble (szafy, regały, szafka na buty) zostały wbudowane we wnęki, są więc mniej widoczne i nie przytłaczają wnętrza.

Skomentuj:

Jednopokojowe mieszkanie z dwoma aneksami