Metamorfoza kuchni w bloku w jeden weekend

09.09.2017 16:00
Kuchnia po metamorfozie

Kuchnia po metamorfozie (fot. Anna Drozd, panitopotrafi.blogspot.com)

Kuchnię w bloku odmieniono nie do poznania w jeden weekend, dosłownie za grosze. Przeciętne pomieszczenie wygląda teraz stylowo i modnie. Jak tego dokonano?

Niewielka kuchnia w bloku wyglądała bardzo przeciętnie. Dość wąskie i długie pomieszczenie z jednej strony zabudowano ciężkawymi szafkami, w które wpleciono AGD. Tej kuchni nic nie wyróżniało - ani meble, ani kolorystyka, ani aranżacja. Autorki bloga Anna Drozd i Beata Łańcuchowska panitopotrafi.blogspot.com postanowiły to zmienić, więc przeprowadziły niskobudżetową metamorfozę. Całość kosztowała tyle co zakup farb, czyli łącznie 800 zł. Wydaje się jednak, jakby zmieniono wszystko!

Aby odmienić niemodną kuchnię, autorki metamorfozy wykorzystały farby renowacyjne V33 - zarówno do mebli, jak i do płytek. Z ich pomocą odświeżyły proste, stare płytki na kuchennej podłodze oraz ścianach, a także meble. Wprowadziły stylową szaro-białą kolorystykę, która spowodowała, że aranżacja nabrała wyrazu i charakteru. I płytki, i meble po pomalowaniu wyglądają jak nowe.

Autorki metamorfozy pomalowały także front pralki znajdującej się w kuchni, tak aby nie rzucała się w oczy. Stworzyły tym samym wrażenie ciągłej zabudowy kuchennej.

Efekt metamorfozy przeszedł najśmielsze oczekiwania. Wydaje się, jakby zmieniono dosłownie wszystko, a w rzeczywistości zmieniono jedynie kolor. Po przemalowaniu wnętrza wprowadzono jedynie kilka dodatków współgrających z nową stylistyką. Metamorfoza zajęła dosłownie jeden weekend i kosztowała grosze.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (82)
Metamorfoza kuchni w bloku w jeden weekend
Zaloguj się
 • kacperski1968

  Oceniono 115 razy 109

  Lekka ściema. Może i farby kosztowały 800 zł. Poza malowaniem wymieniono kuchnię, wstawiono zmywarkę, szafki pokryto nowymi blatami. Był całkiem solidny remont. Jakoś nie bardzo mi się chce wierzyć, ze w jeden weekend udało się pomalować płytki na ścianie, podłodze, przemalować wszystkie meble na biało, wstawić nowe sprzęty, wymienić blaty. Kuchnia wygląda ładnie, ale bez ściemy, ze w jeden weekend. No chyba, ze pracował tam sztab ludzi, a nie dwie osoby.

 • Rafał Sobiesiak

  Oceniono 83 razy 83

  Malowanie OK. Poza tym wymienione: kuchenka, zlew, bateria, blat, listwy podłogowe, karnisz, firanki, rolety. Doszła zmywarka. Daję nawet 1000 zł i róbcie u mnie!!! Chyba komuś jedno zero uciekło!

 • Bożena Stokłos

  Oceniono 70 razy 50

  mnie również podoba się aranżacja wcześniejsza. Przedtem kuchnia była cieplejsza- taka powinna być kuchnia. Teraz ma wygląd gabinetu u dentysty lub zabiegowego. no ale to rzecz gustu....

 • pachysandra

  Oceniono 71 razy 45

  E tam, przedtem było ładniej!

 • klm747

  Oceniono 48 razy 44

  ile tygodni, a może tylko dni wytrzyma ta farba na kafelkach na podłodze?
  a może domownicy będą chodzić w skarpetkach?

 • pawlan

  Oceniono 41 razy 35

  Większość ludzi w Polsce musi żyć za minimalną pensję, więc już samo mówienie o groszach przy tej kwocie jest wkurzające. Ale druga sprawa - skoro same farby kosztowały te nieszczęsne 800 zł (czyli mniej więcej 1/2 najniższej pensji), to jakim cudem pomalowanie szafek i płytek wpłynęło na zmianę zlewu z baterią, dostawienie zmywarki, wymianę blatów, ilości drzwiczek pod zlewem i zmianę okapu wraz z kuchenką? A może to była zamiana za starą mikrofalę? Korzystna wymiana muszę powiedzieć...

 • hegemon123

  Oceniono 41 razy 33

  Dosłownie gw w pigułce.
  Jedna wielka ściema, dla gimbazy.
  SZOK!!!!!!

 • itsgettingcolder

  Oceniono 43 razy 33

  Jakoś tak szaro, chłodno, jakbym wszedł do pralni, ale co kto lubi.

 • siwywaldi

  Oceniono 29 razy 29

  Ciekawe ILE wytrzymają malowane kafelki na podłodze? Tydzień, czy jakimś cudem dwa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX