Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kuchnia w stylu skandynawskim - udana metamorfoza

Zdjęcia i stylizacja: Aleksandra Żywicka, autorka bloga ozebrze.blogspot.com

Mała kuchnia w bloku i niewielki budżet. A jednak udało się przekształcić ciemne wnętrze w stylową kuchnię w duchu skandynawskim. Jest to kolejny dowód na to, że ważniejszy niż duże pieniądze jest dobry pomysł.

Mała KUCHNIA w bloku: trzy metry długości, dwa szerokości. Ostatni remont był robiony 7 lat temu, wówczas kuchnia zyskała intensywny, limonkowy kolor. Właścicielka od dawna marzyła o zmianie i w końcu jej dokonała. Całość opisała na blogu: www.ozebrze.blogspot.pl.

Od początku największym problemem był mały metraż. Skoro jednak nie dało się go powiększyć, pani Aleksandra postanowiła przynajmniej zmienić go optycznie. Nowa kuchnia została urządzona w stylu skandynawskim i jak ocenia autorka metamorfozy, to był strzał w dziesiątkę. Zresztą ZDJĘCIA mówią same za siebie - jest jaśniej, przestronniej i dużo bardziej stylowo. Pani Aleksandra osiągnęła zdumiewający efekt, i to pomimo małego budżetu.

Nie jest łatwo zrobić kuchnię swoich marzeń przy budżecie, który sobie założyłam. Jednak ponieważ lubimy z mężem rzeczy dobrej jakości, woleliśmy zrobić część porządnie niż wszystko, ale na „łapu capu”. Ograniczyliśmy się  więc do malowania, wymiany frontów i zakupu kilku  dodatków, które wpłynęły na ogólny klimat w kuchni. Niestety dębowe blaty, o których intensywnie myślę, zlew i nowa płyta grzewcza nie zmieściły się w budżecie - wyjaśnia autorka metamorfozy.

W czasie remontu problemem okazało się usunięcie naklejki ze ściany, razem z którą zeszło sporo tynku, który trzeba było uzupełnić. Z kolei największą część budżetu pochłonęły nowe fronty. Kłopotliwy okazał się także ich montaż, gdyż dały o sobie znać niedociągnięcia pozostawione przez poprzednie ekipy remontowe.

„Patrząc na swoją kuchnię po raz kolejny, przekonałam się, że wnętrze czarno-białe wcale nie musi być zimne. Wystarczą odpowiednie dodatki aby zrobiło się bardzo przytulnie” - mówi właścicielka. „Na jednej z półek położyłam motywującą grafikę. Przypomina mi o tym, żeby codziennie mieć uśmiech na twarzy, a życzliwością obdarzać innych” - dodaje.
Niektóre przedmioty zostały wykorzystane dość niestandardowo. Na przykład wazon Madame Stoltz stał się pojemnikiem na przybory kuchenne. Natomiast skrzynka na kwiaty służy jako pojemnik na owoce. Całość ujmuje prostotą.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kuchnia w stylu skandynawskim - udana metamorfoza