Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Metamorfoza kuchni i łazienki w mieszkaniu w bloku

projekt i aranżacja: Kliff Design, zdjęcia: Michał Sygut

Wcześniej w łazience dominowały granatowe płytki, a w kuchni niemodna boazeria. Nieciekawe wnętrza zamieniono w nowoczesną i szykowną przestrzeń.

Staromodna boazeria, podniszczone meble i zły układ przestrzenny powodowały, że długa KUCHNIA w katowickim bloku wyglądała zwyczajnie źle, a gotowanie w niej nastręczało wielu trudności. Nie lepiej było w zatłoczonej i wyłożonej nieciekawymi płytkami łazience.

Właściciele postanowili przeprowadzić gruntowny remont i nadać swoim wnętrzom nowe oblicze. "Projekt polegał na uporządkowaniu i ujednoliceniu przestrzeni strefy wejściowej, kuchni oraz łazienki w mieszkaniu w bloku" - podają projektanci z Kliff Design, którzy podjęli się zadania.

Przede wszystkim wyrzucono dotychczasowe meble, skuto stare kafelki i zdjęto boazerię ze ściany. Już te zabiegi wystarczyły, żeby we wnętrzach pojaśniało. Kuchnię i łazienkę urządzono w stylu nowoczesnym, ale i przyjaznym zarazem. We wszystkich pomieszczeniach na podłodze zastosowano grafitowe płytki gresowe, a ściany pomalowano w odcieniach bieli, szarości i grafitu. Oba pomieszczenia spajają także jednolite, nastrojowe oprawy oświetleniowe.

Kuchnia utrzymana została w odcieniach bieli i delikatnych szarości. Wprowadzono nowoczesne szafki o połyskujących frontach, a na końcu pomieszczenia ustawiono blat barowy z dwoma hokerami. Dzięki temu właściciele mogą spożywać poranną kawę, rozkoszując się widokiem na panoramę Katowic. O ostatecznym wyrazie tego pomieszczenia przesądzają dodatki, przede wszystkim trójwymiarowe płytki nad blatem. Efektownie załamuje się na nich światło, co ożywia całą stylizację.

W łazience zagospodarowano jedną ścinę pod zabudowę meblową z górnymi szafkami z lustrem, chowając tym samym wszystkie niezbędne sprzęty łącznie z koszem na ubrania do prania. Wannę zastąpiono narożną kabiną prysznicową, która została wyłożona zielonymi płytkami. Kolor zdecydowanie ożywia stonowaną aranżację i dodaje jej wyrazistości.

Całe mieszkanie zyskało na stylu i wyrazie. Teraz mieszkańcy mogą się cieszyć większą przestrzenią, dzięki lepiej rozplanowanej powierzchni i kojącą zmysły kolorystyką.

Źródło: www.kliffdesign.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Metamorfoza kuchni i łazienki w mieszkaniu w bloku