Inspiracje: mała łazienka

14.11.2016 08:15

Nieważny metraż, najważniejszy jest pomysł - powiedziała projektantka jednej z łazienek prezentowanych w tym przeglądzie. Całkowicie się z nią zgadzam. Wystarczy trochę wyobraźni, by nawet w niewielkim pomieszczeniu zmieściło się wszystko, czego potrzebujemy.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (39)
Inspiracje: mała łazienka
Zaloguj się
 • tidus9

  Oceniono 109 razy 97

  Tak jak przedmówca powiedział te łazienki wcale takie małe nie są.

  W swoim mieszkaniu posiadam łazienkę może 2 x 1.5m... i nie ma bata trzeba było zmieścić kibelek, umywalkę, wannę, pralkę i szafki. Mało a ludzie miewają jeszcze mniej... te łazienki naprawdę są sporawe.

  W domu zaś szykuję łazienkę ok 15 m2... i to jest już przestrzeń gdzie można poszaleć z koncepcjami.

  Co do projektów... mam pewne wątpliwości czy oświetlenie zamontowane nad prysznicami są przystosowane do pomieszczeń wilgotnych (IP44)... reszta ok! lekka poprawa

 • aksonometria

  Oceniono 82 razy 82

  To wcale nie są małe łazienki. Moja jest mała 120x145 cm i nieustawna z powodu pionu hydraulicznego na środku dłuższej ściany i rur grzewczych przy drzwiach i "wgniecieniu" po jednej ze stron, gdzie jest mała szafa wnękowa w przedpokoju. Cudowne dziecko budownictwa socialistycznego.

 • veehoora

  Oceniono 56 razy 46

  Pomysły - jak zwykle - super. Naprawdę podobają mi się te projekty. Problem w tym, że łazienki z fotek nie są wcale takie małe :) Drewno w łazience wygląda pięknie, ale jak znosi wilgoć?..

 • karnisz.eu

  Oceniono 41 razy 39

  te łazienki są .... duże. Małych to one na oczy nie widziały. Jeżeli mówimy o małych łazienkach to metraż takowej to 3-5 m2. A jak jest jedna ściana długości 3-4 m to juz jest całkiem spora łazienka. Pozdrawiamy

 • rtd5rtd

  Oceniono 20 razy 16

  Jak ktogos stac na mala lazienke to pewnie nie bedzie w niej wstawial sprzetu wartego 1/4 ceny mieszkanka.

 • kingsizemax

  Oceniono 14 razy 14

  A moja ma 2.5 X 2.3 . Z jednej strony drzwi ,a z drugiej wywalone na pół ściany okno i pozamiatane . Nic sensownego nie mogę wykombinować . Wanna , umywalka ,pralka i kosz na bieliznę !

 • pepe310

  Oceniono 16 razy 8

  najbardziej praktyczna ze wszystkich stylizacji jest ta przedtsawiona na slajdzie nr 3.
  W końcu są szafki i pralka- bez tego ani rusz w łazience. Teksty o wywaleniu pralki do kuchni to banialuki- takim sposobem zabiera się miejsce w kuchni na inne potrzebne sprzety czy szafki. Zapomina się że skoro ktos ma małą łazienke to najprawdopodoniej ma również malą kuchnię, wówczas taki "myk" niczego nie rozwiązuje.
  Jedyne do czego mozna sie doczepić do stylizacji na slajdzie nr 3 to pozostawienie pralki odkrytej i niezabezpieczenie jej po bokach przed ew. wibracjami podczas wirowania. Poziomowanie pralki nie ma tu nic do rzeczy, wystarczy że pranie nierówno się w pralce ułozy, i już pralka bedzie "tańcować".
  Radą na to jest całkowite zabudowanie pralki i usytuowanie jej w takim ciągu szafek aż pod sufit (tak jak zrobione jest to na slajdzie nr 2) ale zabudowa musi być sztywna np. konstrukcja karton-gips obłożona plytkami rak aby szafka sprawia wrażenie integralnosci z cała łazienką. Wówczas można pralkę po bokach obłożyć styropianen na sztywno przylegającym do ścianek szafki (ładnie dociętym i pomalowanym w kolorze plytek) i zamknąć za drzwiczkami i sprawa gotowa. Ja mam tak zrobione - zabudowa z karton-gips, plytki, szafki z tego pod sam sufit, całość podzielona na 3 cześci z 3 drzwiczkami ze szkla mlecznego. Wówczas nie jest potrzebna żadna dodatkowa szafka- można nad pralką nawet umieścić kosz na brudną bieliznę, proszki itp. i zamknąć wszystko tak aby nie było normalnie widoczne. Polecam. ps. moja łazienka to 1,7m x 1,8m

 • sandrawuwu

  Oceniono 8 razy 4

  W salonie Łazienki z pomysłem oglądałam serię Koło Spark - dedykowaną do małych łazienek. Najlepszym sposobem na "optyczne" powiększenie łazienki są jasne kolory, lustra, dużo światła i rezygnacja z brodzika pod prysznicem.

 • velluto

  Oceniono 3 razy 3

  1. Łazienki wcale nie są małe

  2. Projekty dramatycznie słabe, jeszcze pierwszy jakoś ujdzie, drugi to koszmar jakiś (skąd lansowanie takiego kiczu? szkoda, że nie powiesili jeszcze jeleni na rykowisku); trzeci też niczym nadzyczajnym nie zachwyca.

  Czemu cała ściana zabudowana szafkami, a pralka idiotycznie na wierzchu? takie projekty będziemy pokazywać jako "inspiracje"?

  Aha - pralkę w zabudowie mam od 15 lat, nic się nie dzieje, bo i czemu miałoby się dziać? nie mam tez żadnych zabezpieczeń przeciw wirowaniu, poziomowanie w zupełności wystarcza, i paczpan - pralka jakoś nie "tańcuje"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX