Wanna czy kabina prysznicowa? Najlepiej połączyć jedno z drugim

Prysznic ma wiele zalet: skraca kąpiel, co pozwala oszczędzać czas i wodę, w dodatku bez trudu znajdziemy odpowiedni model kabiny. Ale wanna też kusi... Nie musimy rezygnować z żadnej opcji! Wygodny natrysk w wannie też jest możliwy.
1 ŚCIANKA KABINY jest wymurowana z lekkich bloczków gipsowych. Szklane drzwi (o szer. 80 cm) zostały zrobione na zamówienie - składają się z wąskiej nieruchomej ścianki i zamocowanej na zawiasach ruchomej części. Strefę kąpielową (wnętrze kabiny, obudowę wanny, ścianę) obłożono białymi płytkami Fresh Blanco firmy Roca. ŚCIANKA KABINY jest wymurowana z lekkich bloczków gipsowych. Szklane drzwi (o szer. 80 cm) zostały zrobione na zamówienie - składają się z wąskiej nieruchomej ścianki i zamocowanej na zawiasach ruchomej części. Strefę kąpielową (wnętrze kabiny, obudowę wanny, ścianę) obłożono białymi płytkami Fresh Blanco firmy Roca. Projekt wnętrza: Pracownia 081

Wanna z prysznicem - w duecie

W tej sporej łazience (5,5 m kw.) znalazło się miejsce i na kabinę, i na wannę. O ich rozmieszczeniu zadecydował kształt pomieszczenia - zbliżony do kwadratu. Pod jedną ścianą urządzono wygodną strefę kąpielową.

Ścianka kabiny jest wymurowana z lekkich bloczków gipsowych. Szklane drzwi (o szer. 80 cm) zostały zrobione na zamówienie - składają się z wąskiej nieruchomej ścianki i zamocowanej na zawiasach ruchomej części. Strefę kąpielową (wnętrze kabiny, obudowę wanny, ścianę) obłożono białymi płytkami Fresh Blanco firmy Roca.

Wannę i kabinę zamontowano na podeście (w nim zostały ukryte podłączenia odpływu wody). Dla wygody i bezpieczeństwa domowników stopień jest od dołu podświetlony taśmą LED.

WANNĘ I KABINĘ zamontowano na podeście (w nim zostały ukryte podłączenia odpływu wody). Dla wygody i bezpieczeństwa domowników stopień jest od dołu podświetlony taśmą LED. qWANNĘ I KABINĘ zamontowano na podeście (w nim zostały ukryte podłączenia odpływu wody). Dla wygody i bezpieczeństwa domowników stopień jest od dołu podświetlony taśmą LED./fot. mat. red.

2 PRYSZNIC... znikł. Kabinę typu walk-in wydziela jedynie gięta ścianka z przezroczystego hartowanego szkła, prawie niewidoczna na tle białej ściany. Na wsporniku mocującym kabinę można zawiesić ręczniki. PRYSZNIC... znikł. Kabinę typu walk-in wydziela jedynie gięta ścianka z przezroczystego hartowanego szkła, prawie niewidoczna na tle białej ściany. Na wsporniku mocującym kabinę można zawiesić ręczniki. Projekt wnętrza: Edyta Pawłowicz/EP Design

Wanna z prysznicem - przezroczyście

Wymarzona łazienka miała być prosta, urządzona w oszczędnym stylu. Zgodnie z tym życzeniem kabina prysznicowa jest tak minimalistyczna, że prawie jej nie widać.

Prysznic znikł. Kabinę typu walk-in wydziela jedynie gięta ścianka z przezroczystego hartowanego szkła, prawie niewidoczna na tle białej ściany. Na wsporniku mocującym kabinę można zawiesić ręczniki. Na podłodze - przegląd prasy, czyli gresowe płytki Newspaper firmy Peronda (44 x 44 cm). Przy ścianie zainstalowano odpływ liniowy.

NA PODŁODZE - przegląd prasy, czyli gresowe płytki Newspaper firmy Peronda (44 x 44 cm). Przy ścianie zainstalowano odpływ liniowy.

NA PODŁODZE - przegląd prasy, czyli gresowe płytki Newspaper firmy Peronda (44 x 44 cm). Przy ścianie zainstalowano odpływ liniowy./fot. mat. red.


3 WANNA NA LWICH NÓŻKACH to model Lukrecja (firma Balexim). Okrągły drążek na zasłonę prysznicową (ze sklepu adah.pl) zamocowano w ścianie za pomocą kołków rozporowych. Aby zasłona, zrobiona z tkaniny wodoodpornej, nie rozchylała się w czasie kąpieli, dół jest obciążony ołowianą nitką. WANNA NA LWICH NÓŻKACH to model Lukrecja (firma Balexim). Okrągły drążek na zasłonę prysznicową (ze sklepu adah.pl) zamocowano w ścianie za pomocą kołków rozporowych. Aby zasłona, zrobiona z tkaniny wodoodpornej, nie rozchylała się w czasie kąpieli, dół jest obciążony ołowianą nitką. Projekt wnętrza: Patrycja Suszek-Rączkowska/Poco Design

Wanna z prysznicem - na okrągło

Po latach kąpieli w wannie gospodyni powiedziała: dość! Zamarzył jej się prysznic. A ponieważ nie chciała przerabiać łazienki (6 m kw.) i wstawiać kabiny, po prostu zawiesiła nad wanną zasłonkę.

Wanna na lwich nóżkach to model Lukrecja (firma Balexim). Okrągły drążek na zasłonę prysznicową (ze sklepu adah.pl) zamocowano w ścianie za pomocą kołków rozporowych. Aby zasłona, zrobiona z tkaniny wodoodpornej, nie rozchylała się w czasie kąpieli, dół jest obciążony ołowianą nitką.

Płytka wnęka z półkami na kosmetyki została ukryta za tkaniną, którą zawieszono tak samo jak zasłonkę prysznica - na szelkach. Do stylizowanej wanny pasuje i szafka z malowanym frontem, i lustro w niebanalnej ramie (oba przedmioty pochodzą z targu staroci).

PŁYTKA WNĘKA z półkami na kosmetyki została ukryta za tkaniną, którą zawieszono tak samo jak zasłonkę prysznica - na szelkach. Do stylizowanej wanny pasuje i szafka z malowanym frontem, i lustro w niebanalnej ramie (oba przedmioty pochodzą z targu staroci).PŁYTKA WNĘKA z półkami na kosmetyki została ukryta za tkaniną, którą zawieszono tak samo jak zasłonkę prysznica - na szelkach. Do stylizowanej wanny pasuje i szafka z malowanym frontem, i lustro w niebanalnej ramie (oba przedmioty pochodzą z targu staroci)./fot. mat. red.

4 BIEL PŁYTEK I SZAROŚĆ MEBLI ożywia farba w odcieniu indygo, którą pomalowano fragment jednej ze ścian. Łazienkę oświetlają listwy LED zainstalowane pod wanną i nad nią (za załomem podwieszanego sufitu), halogeny zamontowane w suficie oraz kinkiety (Kartell) przy lustrze. BIEL PŁYTEK I SZAROŚĆ MEBLI ożywia farba w odcieniu indygo, którą pomalowano fragment jednej ze ścian. Łazienkę oświetlają listwy LED zainstalowane pod wanną i nad nią (za załomem podwieszanego sufitu), halogeny zamontowane w suficie oraz kinkiety (Kartell) przy lustrze. Projekt wnętrza: Karolina Skowrońska/Nieskromne Progi

Wanna z prysznicem - za szklaną taflą

Choć w tej łazience zmieściłaby się osobna kabina prysznicowa, gospodyni wolała wannę z parawanem. Zyskaną w ten sposób przestrzeń zajęła duża szafa. Biel płytek i szarość mebli ożywia farba w odcieniu indygo, którą pomalowano fragment jednej ze ścian. Łazienkę oświetlają listwy LED zainstalowane pod wanną i nad nią (za załomem podwieszanego sufitu), halogeny zamontowane w suficie oraz kinkiety (Kartell) przy lustrze.

Meble są szare (miały nie zlewać się z białą ścianą). W szafie ukryta jest pralka. Pojemne schowki znajdują się również nad podwieszonym sedesem.

MEBLE są szare (miały nie zlewać się z białą ścianą). W szafie ukryta jest pralka. Pojemne schowki znajdują się również nad podwieszonym sedesem.MEBLE są szare (miały nie zlewać się z białą ścianą). W szafie ukryta jest pralka. Pojemne schowki znajdują się również nad podwieszonym sedesem./fot. mat. red.

5 KARNISZ I ZASŁONA z wodoodpornej tkaniny zostały zamówione w pra- cowni dekoracji okien (agnieszkaderek.pl). Taki zestaw kupimy również w każdym markecie budowlanym. We wnęce nad wanną zamocowano półki na kosmetyki i zasłonięto je taflą mlecznego szkła. KARNISZ I ZASŁONA z wodoodpornej tkaniny zostały zamówione w pra- cowni dekoracji okien (agnieszkaderek.pl). Taki zestaw kupimy również w każdym markecie budowlanym. We wnęce nad wanną zamocowano półki na kosmetyki i zasłonięto je taflą mlecznego szkła. Projekt wnętrza: Sylwia Królikowska-Ciągło/Atelier wnętrzarskie

Wanna z prysznicem - jak w oknie

Zamiast sztywnego parawanu - miękka zasłona, którą można szczelnie osłonić całą wannę i brać prysznic bez obawy, że zachlapiemy łazienkę.

Karnisz i zasłona z wodoodpornej tkaniny zostały zamówione w pracowni dekoracji okien (agnieszkaderek.pl). Taki zestaw kupimy również w każdym markecie budowlanym. We wnęce nad wanną zamocowano półki na kosmetyki i zasłonięto je taflą mlecznego szkła.

Komentarze (2)
Wanna czy kabina prysznicowa? Najlepiej połączyć jedno z drugim
Zaloguj się
 • Agata Maszkiewicz

  0

  Kontynuując ten watek to jeszcze jedna ciekawa informacja z ich strony www.
  Serdecznie zapraszamy na wydarzenie z okazji 1000 realizacji. Przez 7 lat nasz zespół dzielnie pracował próbując sprostać wymaganiom klientów. Tworzyliśmy projekty większe i mniejsze zawsze starając się robić to najlepiej jak to możliwe.Dzięki zaufaniu jakim obdarzyli nas klienci, deweloperzy i współpracujące firmy możemy teraz świętować nasz mały sukces w postaci zrealizowanych 1000 realizacji.

  Chcemy podzielić się tym niemałym doświadczeniem i opowiedzieć co nieco o projektowaniu i aranżacji wnętrz. Serdecznie zapraszamy na wieczór z naszymi architektami, działem sprzedaży i producentami . Chcemy opowiedzieć o tym co ważne w projektowaniu, czego unikać i o tym na co zwracać uwagę.

  W trakcie wieczoru będziecie mieli Państwo możliwość posłuchać prelekcji specjalistów z naszego biura ale i osób które wspierają nas ze strony producentów. W miłej atmosferze przy lampce wina i pysznym jedzeniu będziemy mogli pomóc rozwiązać problemy związane z wykończeniem i aranżacją wnętrz.

  Zapraszamy na Nowogrodzką 62B w Warszawie, w dniu 14.10. o g. 18.00

 • Agata Maszkiewicz

  Oceniono 2 razy 0

  Dwa w jednym nigdy nie będzie tak dobre jak dobre jedno, choć oczywiście często powierzchnie blokowych łazienek to wymuszają :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX