Płyty Laminam: designerski kwarc

Płyty ze spieków kwarcowych Laminam

Płyty ze spieków kwarcowych Laminam (Fot. Dekorian)

Mają zaledwie 3 milimetry grubości. Są odporne niczym naturalny kamień. Można nimi wykończyć podłogę, ściany, blat kuchenny czy meble. Ich wzornictwo zachwyca architektów wnętrz na całym świecie.

Płyty ze spieków kwarcowych Laminam to jeden z „najgorętszych” debiutów w obszarze materiałów wykończeniowych.

Spieki kwarcowe to kompozycja naturalnych materiałów, w szczególności  kwarcu, iłów łupkowych, skał  granitowych i pigmentów ceramicznych. Idealnie płaskie, mogą być docinane na konkretny wymiar z bardzo dużą dokładnością. Płyty Laminam dostępne są w rozmiarze 300 cm x 100 cm przy jednoczesnej grubości zaledwie 3 milimetrów. Jest to materiał bardzo wytrzymały, który poza dekoracją wnętrz stosowany jest m.in. jako okładzina elewacji budynków. We wnętrzach płyty ze spieków kwarcowych mają bardzo szeroki wachlarz zastosowań. Mogą być używane, jako wykończenie podłóg, ścian i mebli. Bardzo często wykonuje się z nich blaty kuchenne i łazienkowe oraz parapety. Metr kwadratowy płyty waży zaledwie 8 kg.

Można je łatwo czyścić bez ryzyka uszkodzenia płyty, czy odbarwienia jej powierzchni. Nadają się do kontaktu z żywnością, ponieważ nie uwalniają pod wpływem wody żadnych substancji. Nie dopuszczają również do tworzenia się pleśni, bakterii i grzybów. Ponadto są bardzo odporne na zarysowania, głębokie ścieranie i promieniowanie UV. Właściwości płyt pozostają niezmienne nawet przy intensywnej eksploatacji i częstym czyszczeniu. Ze względu na powyższe właściwości, najbardziej narażone na uszkodzenia blaty kuchenne wykonane z płyt Laminam objęte są 25-letnią gwarancją producenta.

ZOBACZ GALERIĘ PRODUKTÓW LAMINAM>>

dom i wnętrze na wideo

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (1)
Płyty Laminam: designerski kwarc
Zaloguj się
  • Alicja Wolska

    0

    Spieki kwarcowe są świetnym rozwiązaniem, ale jeszcze mnie na to nie stać. Marzę o tym by któregoś dnia tak wyglądało moje biuro. :O

    __________________________
    dagmaplytki.pl/spieki-kwarcowe

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX