Z miłości do sztuki

fot. Birgitta Wolfgang Drejer/Sisters Agency

Nowi gospodarze dawnych szkolnych sal zgromadzili pod swoim dachem wiele podobnych prac - zabawnych i kolorowych, ale też prowokujących, obrazoburczych, skłaniających do zastanowienia. - Nie umiemy przejść obojętnie obok czegoś, co nas zachwyci. Uwielbiamy odwiedzać galerie zarówno w Danii, jak i za granicą, wciąż kupujemy nowe prace - przyznaje Sascha. - Muzyka i sztuka silnie nas inspirują, każdego dnia rzucają nam nowe wyzwania. Dzięki nim my sami stajemy się bardziej twórczy.

Zawieszona w korytarzu lampa Skygarden Marcela Wandersa (Flos) nawiązuje dialog z ażurową kulą Random Light autorstwa Bertjana Pota (Moooi) wiszącą w salonie.fot. Birgitta Wolfgang Drejer/Sisters Agency

Urządzali się bez pośpiechu. Woleli poświęcić więcej czasu na poszukiwania, niż naprędce wypełnić dom meblami i obrazami ryzykując, że poszczególne elementy nie zagrają ze sobą, nie przemówią do siebie nawzajem. - Nasz dom opowiada przecież o tym, kim jesteśmy, tworzy przestrzeń dla naszych artystycznych i muzycznych pasji - mówią. I rzeczywiście, muzyka, która jest ich wielką fascynacją, znajduje tu wymiar nie tylko dźwiękowy; jest bytem materialnym za sprawą bogatej kolekcji winylowych płyt gromadzonej od wielu lat przez Jona, który twierdzi, że doświadczanie utworu muzycznego staje się odczuciem kompletnym i doskonałym dopiero wówczas, kiedy zyskuje aspekt fizyczny. Stara, przetarta na brzegach okładka, delikatna faktura rowków na winylu - o tak, to właśnie młody producent muzyczny lubi najbardziej!

dom i wnętrze na wideo

Komentarze (4)
Zaloguj się
 • pawlaka12

  Oceniono 35 razy 31

  Jak się ma hajs, to można nawet z igły widły zrobić.
  Finis.

 • rikol

  Oceniono 10 razy 8

  Cisza to była kiedyś norma, teraz to jest luksus. Wyłączcie głośną muzykę w sklepach i na ulicy, to w końcu będzie spokój.

 • culebre

  Oceniono 8 razy 6

  Bardzo spokojne, ładne i przyjemne wnętrze. Żadnych idiotycznych naklejek/napisów na ścianach i chińskich krzeseł Eames, od razu inna jakość.

 • pelogenka

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawa aranzacja, jestem pod wrazeniem. Kto by pomyslal, ze stary budynek szkolny mozna tak ciekawie zaprojektowac i nadac mu zycia. Szklane drzwi ktore sluza do podzialu pokoju wygladaja bosko, zastanawiam sie czy czasem ramki nie sa wziete z feeby bo tam widzialam podobne. Drobne detale, jasne kolory moglabym w takim mieszkaniu zamieszkac.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX