Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Panele winylowe Amaron Wood – pełna moc możliwości

Artykuł sponsorowany

Wybór odpowiedniej podłogi do domu, mieszkania czy biura to podstawa udanej aranżacji. Podłoga jest najintensywniej eksploatowanym elementem wnętrza. Rocznie w naszych domach pokonujemy setki kilometrów, bawiąc się, pracując, tańcząc i odpoczywając z rodziną. Podłogi dzielnie znoszą rzucanie klockami, pazury naszych czworonożnych pupilów, szpilki koleżanek, które wpadły z wizytą, przypadkowo zbite szklanki i rozlane napoje. To długa listwa testów, które każda podłoga będzie musiała przejść. Dlatego wyborowi odpowiedniej podłogi warto dokładnie się przyjrzeć.

AmaronWOOD dab EMPIRE
AmaronWOOD dab EMPIRE
Arbiton

Na co zwrócić uwagę wybierając podłogę?

Jest kilka elementów, które bezwzględnie musimy wziąć pod uwagę dopierając materiał na posadzkę. Po pierwsze jeśli mamy ogrzewanie podłogowe musimy znaleźć materiał, który zapewni najlepsze przewodnictwo cieplne. Po drugie, jeśli nie chcemy co kilka lat zmieniać posadzki powinniśmy wybrać materiał, który zagwarantuje niezwykłą odporność – zarówno na uderzenia, nacisk jak i na zarysowania. Po trzecie – design – powinniśmy wybrać podłogę, która będzie przyjemna w dotyku, zagwarantuje naturalne piękno i będzie dobrym tłem dla całej aranżacji. Po czwarte warto sprawdzić czy wybrana podłoga ma właściwości wodoodporne. Po piąte – przyjazność dla dzieci, zwierząt. Materiał podłogowy musi być bezpieczny dla alergików. Byłoby także idealnie, gdyby wyprodukowany był w Polsce.

Spełnienie wszystkich tych kryteriów nie jest proste. Ale możliwe. Idealnym wyborem na posadzkę są według wszystkich powyższych kryteriów panele winylowe z twardym rdzeniem od marki Arbiton.

Panele winylowe jako materiał są znane już od kilkunastu lat. Przez ten czas pojawiło się co najmniej kilka generacji tego materiału. Na rynku są dostępne np. modyfikowane panele pierwszej generacji, panele winylowe wielowarstwowe, czy wreszcie panele sztywne SPC/RIGID. Dodatkowo możemy wyróżnić grupy paneli winylowych, które różnią się sposobem montażu – na click, lub tzw. dryback (klejone do posadzki). Jeśli po raz pierwszy decydujesz się na podłogę winylową, a dodatkowo nie lubisz kompromisów postaw na najnowszą generację paneli winylowych – panele SPC.

Najnowocześniejsze panele winylowe na rynku, posiadają sztywny, niezwykle trwały rdzeń, który świetnie przewodzi ciepło. Nazwa bierze się od angielskiego RIGID – sztywny, lub SPC (solid polimer core), co można przetłumaczyć  jako sztywne panele. Przykładem tego typu rdzenia jest HD Mineral Core, lity rdzeń wykonany na bazie naturalnych minerałów skalnych i nowoczesnych polimerów. Zapewnia wyjątkową trwałość na uderzenia oraz świetnie przewodzi ciepło.

AmaronWOOD dab MATTARI
AmaronWOOD dab MATTARI
Arbiton

Kolekcja Arbiton – Amaron Wood – pięć lat doświadczeń na rynku

Pięć lat temu na polskim rynku miała miejsce premiera innowacyjnych paneli winylowych od marki Arbiton – kolekcji Amaron Wood. „Piękna jak drewno, praktyczna jak płytki” – to zdanie idealnie oddaje właściwości kolekcji. W tym roku przeszła ona całkowite odświeżenie.  Ze starej kolekcji pozostały w ofercie cztery najpopularniejsze kolory (dębowe odcienie Yankee, Alaskan, Sierra, Georgetown). Pojawiło się aż dziesięć nowych, unikatowych dekorów ze strukturą synchroniczną. Amaron Wood to długie panele (1511 mm), które idealnie odwzorowują piękno naturalnego drewna. Zbudowane na bazie innowacyjnego mineralnego rdzenia są jednym z najtwardszych i najbardziej wytrzymałych materiałów podłogowych na rynku. Są także całkowicie wodoodporne. Ich przewodnictwo cieplne może się równać jedynie z naturalnym kamieniem czy płytkami gresowymi (R- 0,014), dzięki czemu doskonale nadają się na ogrzewanie podłogowe. Jako jedyne na rynku sprawdzą się również na ogrzewaniu podłogowym wykonanym w technologii folii grzewczych. Technicznie jest to prawdziwy Rolls-Royce w świecie podłóg. Najlepsze na rynku zamki 5G, 5 mm grubości i 0,55 mm warstwy ścieralnej sprawia, że są to panele, które będą cieszyć pięknem przez dziesięciolecia.

AmaronWOOD dab TAMPA
AmaronWOOD dab TAMPA
Arbiton

Panele winylowe Amaron Wood – flagowy produkt Arbiton w nowej odsłonie

Kolekcja Amaron Wood wygląda jak prawdziwe drewno. Natomiast w użytkowaniu przypomina bezproblemowy gres. Stabilność wymiarowa pozwala na ułożenie do 200m2 paneli, bez konieczności wprowadzania dylatacji. Nie trzeba więc stosować progów czy profili w drzwiach.

Panele winylowe z mineralnym rdzeniem to rewolucyjne technologicznie produkty. Ale jest to także prawdziwy przełom w podłogowym wzornictwie. Kolekcja Amaron Wood to 14 kolorów. Aż dziesięć z nich to całkowite nowości. Wykonane w technologii EIR gwarantują głęboką strukturę naturalnego drewna.

Wśród kolorów, które pozostają w kolekcji Amaron wyróżnia się odcień Sierra Oak. To bardzo ciepły odcień dębowy, który sprawi, że każde wnętrze nabierze przytulności i domowej atmosfery. Wyraźny rysunek słojów oraz bogactwo wybarwień sprawi, że ten odcień łatwo pomylić z naturalną deską. To wrażenie jest spotęgowane ponad 1,5 metrową długością paneli. Nada się zarówno do wnętrz klasycznych jak i do nowoczesnych, minimalistycznych przestrzeni.

Nowe kolory Amaron Wood – natura sama się broni

Nowa kolekcja kolorów Amaron Wood ze strukturą EIR to hołd dla natury. Wszystkie odcienie, choć różnią się intensywnością, liczbą spękań czy barwą, łączy wyjątkowa autentyczność. Wśród nich znajdziemy zarówno deski bielone, które idealnie wpiszą się w stylistykę norweską, naturalne wybarwienia w odcieniach żółci jak i ciemne dekory nawiązujące do wnętrz modernistycznych, czy nawet rustykalnych. Wśród nowych odcieni na szczególną uwagę zasługują:

JOHANNES OAK
Naprzemiennie bijące z szarego koloru podłogi chłód i ciepło, przywodzą na myśl Johannesa Vermeera wybitnego, flamandzkiego malarza, który taką właśnie grą kolorów odwzorowywał na swoich obrazach pory dnia. Jego imię w nazwie podłogi ma kojarzyć się zatem z grą światła i cienia. To podłoga kontrastów, dlatego nie sposób nie rozpatrywać jej w kontekście trendu gdzie minimalizm łączy się z przytulnością. Za sprawą odbioru barw podłogi przy zmieniającej się porze dnia, Johannes Oak wpisuje się bardzo dobrze w charakterystyczną dla Japandi japońską surowość, która dobrze współgra z północnym zamiłowaniem do ciepła hygge.

MANOR OAK
To najbardziej słoneczna podłoga w kolekcji. Inspiracją do jej powstania jest dąb ostrolistny Quercus ilex, występujący naturalnie w Wielkiej Brytanii i w basenie Morza Śródziemnego. Powstanie podłogi mocno inspirowane jest basenem Morza Śródziemnego, co wpisuje ją świetnie w artystyczny i podróżniczy trend urządzania wnętrz.

EMPIRE OAK
To elegancki kolor przywodzący na myśl ciemną czekoladę. Podłoga ta będzie mieć szerokie zastosowanie. Świetnie wpisuje się w styl wnętrz z okresu połowy ubiegłego wieku. A przez wzgląd na industrialny charakter blisko jej także to loftowych wnętrz. W obu przypadkach podłoga dobrze sprawdza się w dużych, dobrze doświetlonych pomieszczeniach. Jest wspaniałą bazą dla marmuru, jasnego drewna, metalu i skóry materiałów popularnych zarówno w postmodernistycznych, jak i w postindustrialnych wnętrzach.

AmaronWOOD dab VIRGIN
AmaronWOOD dab VIRGIN
Arbiton

Panele winylowe Amaron Wood – ideał na ogrzewanie podłogowe

Jeżeli dysponujemy w pomieszczeniach ogrzewaniem podłogowym, wybór materiału podłogowego będzie kluczowy dla efektywności całego systemu. Opór cieplny wyrażany jest jako odwrotność ilości ciepła, które przepływa przez 1m2 powierzchni przegrody w czasie 1 godziny, przy różnicy temperatur 1⁰C. Symbolem oporu cieplnego jest litera R, a jego jednostką jest [m2K/W]. Im opór cieplny jest wyższy, tym lepszym izolatorem jest dany materiał. I analogicznie im niższy tym lepszym przewodnikiem jest dany materiał – czyli lepiej sprawdzi się na ogrzewaniu podłogowym. Panele winylowe z mineralnym rdzeniem charakteryzują się bardzo niskim oporem cieplnym dzięki czemu idealnie sprawdzą się w domach z ogrzewaniem podłogowym. Panele winylowe Amaron Wood mają jeden z najniższych oporów cieplnych na rynku – R-0,014. Arbiton także jako pierwszy producent, dopuszcza montaż elektrycznych folii grzewczych razem z panelami winylowymi. Taka kombinacja, w połączeniu z fotowoltaiką, może przynieść znaczne oszczędności finansowe. Przykładowo, przy założeniu, że średnie roczne koszty ogrzewania wynoszą około 5 000 zł, a efektywność ogrzewania podłogowego wynosi 25% większą niż tradycyjnych systemów grzewczych, możemy zaoszczędzić około 1 250 zł rocznie. To tylko oszczędności z ogrzewania! Jeśli dodamy do tego oszczędności z wykorzystania energii słonecznej, możemy oszczędzić jeszcze więcej.

Amaron Wood – zamów próbki i ciesz się piękną podłogą

Kolekcja Amaron Wood to absolutna nowość. Obecnie jest dostępne w pełnej kolorystyce w salonach sieci Bel-Pol zlokalizowanych w całej Polsce. Można także zamówić na stronie marki Arbiton próbki dekorów oraz skorzystać z wizualizatora on-line, który pozwala przetestować każda podłogę we własnym wnętrzu. Producent gwarantuje dostawę w zaledwie dwa dni od złożenia zamówienia. Podłoga piękna jak drewno i praktyczna jak płytki jest tuż na wyciągnięcie ręki.

    Więcej o:

Skomentuj:

Panele winylowe Amaron Wood – pełna moc możliwości