Polski projekt: oryginalne drewniane mozaiki na ściany i podłogi

Niezwykłe drewniane mozaiki dudzisz wood and floor, czyli kolejny dobry polski projekt.

W dzisiejszej odsłonie cyklu "Polski projekt", przedstawiamy młodą polską markę dudzisz wood and floor, tworzącą drewniane płytki parkietowe o niebanalnych kształtach oraz kolorach. Płytki można ułożyć zarówno na ścianach, jak i na podłogach. Tworzą one niepowtarzalne wzory, zwłaszcza że można je układać na różne sposoby, w zależności od oczekiwanego efektu.

Właścicielem i głównym projektantem firmy dudzisz wood and floor jest architekt Michał Dudzisz.  Chociaż marka powstała w zeszłym roku, pomysły na kolekcje zbierane były od wielu lat (głównie podczas realizowania projektów architektonicznych w Skandynawii). Właścicielowi zależało na tym, aby gotowy produkt był dobrze przemyślany i przetestowany.

Zależało nam przede wszystkim na tym, by drewniane podłogi przestały kojarzyć się tylko z prostymi deskami czy panelami. Chcieliśmy wprowadzić trochę kreatywności i zabawy w świat klasycznego parkietu. Nowa technologia umożliwia wycinanie z drewna dowolnych, a nie jak dotąd - tylko prostokreślnych, wzorów, dlatego postanowiliśmy rozszerzyć wachlarz klasycznych wzorów (jak jodełka czy liberyx) o bardziej „designerskie” propozycje

- mówi Paulina Dudzisz.

Kolekcja Reality zainspirowana jest geometrycznymi formami otaczającej nas przestrzeni. Warta uwagi jest również kolekcja Neverland, przywodząca na myśl odległe orientalne krainy lub morskie krajobrazy. Obecnie firma pracuje nad wprowadzeniem kolorowych bejc, co poszerzy możliwości kreowania przestrzeni przy pomocy mozaikowych klepek.

Jak Wam się podobają te oryginalne, drewniane mozaiki? Czekamy na Wasze komentarze!

 

ZDJĘCIA>>

 

Więcej o:
Komentarze (7)
Polski projekt: oryginalne drewniane mozaiki na ściany i podłogi
Zaloguj się
 • rowno

  Oceniono 6 razy 6

  Ale dlaczego normalny, klasyczny parkiet (klepka; jak zwał, tak zwał) - ma być "wstrętny"?

 • kordelk.a

  Oceniono 6 razy 6

  Ale to już było.... Wszystkie wzory znam z płytek i gresowych, i ceramicznych i drewnianych i betonowych.

 • izarider

  Oceniono 3 razy 3

  I do takiej podłogi juz nic nie pasuje, bo dobierz do tego zasłony, tapety, meble. Kiczowaty, drogi koszmarek...

 • caards

  Oceniono 2 razy 2

  Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach, o których tutaj nikt nie mówi, a warto. Płytki nie są z litego drewna, ale są dwuwarstwowe, gdzie litego, 'nawierzchniowego' drewna jest zaledwie 4 mm. Każda płytka ma inny wzór, odcień, usłojenie. Płytki nazywane są przez producenta parkietem warstwowym, bardzo wrażliwym na wszelki brud, plamy, wodę. Mebli nie wolno przesuwać. Zapuszczone są woskami na bazie olejów jadalnych. Konserwowanie - wyłącznie pewnym niemieckim produktem (kilka) od kilkuset zł za puszkę. W zasadzie produkt przypomina wycinanki ze sklejki typu puzzle, bardzo, bardzo drogie puzzle. W sumie - kosztowne bajeranctwo nie z tej planety, do chwalenia się, a nie użytkowania.

 • wilk

  Oceniono 1 raz 1

  A w którą stronę będą te nowomodne klepki pracować? Chyba, że drewno to tylko cieniutka warstwa na wierzchu...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX