Kuchnie ze skandynawskich mieszkań [WYBÓR REDAKCJI]

Skandynawski styl urządzania wnętrz pokochali ludzie na całym świecie. Wybraliśmy dla Was 10 ciekawych kuchni ze skandynawskich mieszkań. Kuchnie duże, małe, ze skosami, rustykalne i nowoczesne - kto co lubi!
Mieszkanie w Goteborgu - 47 m kw. Kuchnia. Mieszkanie w Goteborgu - 47 m kw. Kuchnia. Fot. stadshem.se

Kuchnia bez górnych szafek

Brak górnych szafek, to jeden z najmodniejszych trendów tego sezonu (musimy przyznać, że za nim nie przepadamy). W tej kuchni ściany wyłożono aż do sufitu niewielkimi, białymi, kwadratowymi kaflami. Powieszono tu kilka półek, na których poustawiano miski i talerze. Podoba nam się drewniany blat i ceramiczny zlew - nigdy nie wyjdą z mody!

mieszkanie w skandynawskim stylu, skandynawkie mieszkanie, dwupokojowe mieszkanieFot. stadshem.se

Kuchnia. Mieszkanie w Goteborgu - 65 m kw. Kuchnia. Mieszkanie w Goteborgu - 65 m kw. Fot. alvhemmakleri.se

Kuchnia ze skosem

Urządzanie kuchni ze skosem to prawdziwe wyzwanie. Jak pomieścić wszystkie niezbędne sprzęty? Jak sprawić by kuchnia była funkcjonalna? Właściciele tego mieszkania świetnie wpasowali górne szafki w dostępną przestrzeń. Zdecydowali się oni na kuchnię z białymi, błyszczącymi frontami szafek. Dzięki temu rozwiązaniu, słabo doświetlona kuchnia jest znacznie jaśniejsza. W tym mieszkaniu pojawił się dodatkowy problem - ceglany komin. Zamontowano na nim listwę magnetyczną do której "przyczepiają noże". Tuż przy kominie zamontowano półkę, na której poustawiano małe sprzęty AGD.

mieszkanie, mieszkanie w skandynawskim stylu, mieszkanie na poddaszu, jak urządzić mieszkanie na poddaszuFot. alvhemmakleri.se

Małe mieszkanie w artystycznym klimacie. Małe mieszkanie w artystycznym klimacie. Fot. alvhemmakleri.se

Kuchnia w artystycznym klimacie

W tym niewielkim mieszkaniu w Goteborgu, kuchnia jest połączona z salonem. Panuje w niej "chaos kontrolowany".  Tutaj również zrezygnowano z górnych szafek, na rzecz otwartych półek. Właściciele mieszkania wykorzystali miedziane rurki - zaplątali na nich długie kable trzech prostych lampek z oryginalnymi żarówkami.

mieszkanie, małe mieszkanie, skandynawski styl, oryginalne mieszkanie, zdjęcia mieszkańFot. alvhemmakleri.se

Małe mieszkanie w Sztokholmie - kuchnia. Małe mieszkanie w Sztokholmie - kuchnia. Fot. fantasticfrank.se

Cegła i metal

Ta kuchnia znajduje się w małym mieszkaniu w centrum Sztokholmu. Odsłonięto stare cegły i skontrastowano je z kuchennymi szafkami o metalowych frontach. Dodajmy do tego luksfery i podłogę z grubych drewnianych desek. Całość prezentuje się naprawdę nieźle! W tej kuchni nie ma górnych szafek. W takim przypadku możemy poszaleć i wybrać oryginalny okap, który będzie również ozdobą wnętrza!

mieszkanie w skandynawskim stylu, luksfery, kawalerka, małe mieszkanie, aranżacja, cegłaFot. fantasticfrank.se

Mieszkanie w Goteborgu - 50 m kw. Kuchnia z wyjściem na balkon. Mieszkanie w Goteborgu - 50 m kw. Kuchnia z wyjściem na balkon. fot. Jonas Berg/stadshem.se

Długa kuchnia

Po serii kuchni połączonych z salonem, przyszła pora na osobną kuchnię. Żeby jednak nie było zbyt prosto, z kuchni wychodzi się na balkon. Wszystkie szafki kuchenne, z białymi, błyszczącymi frontami) ustawiono wzdłuż jednej ze ścian. Podoba nam się przestrzeń między górnymi a dolnymi szafkami. Znajdziemy na niej ten sam materiał, co na kuchennym blacie.

 mieszkaniefot. Jonas Berg/stadshem.se

Salon z otwartą kuchnią. Salon z otwartą kuchnią. Fot. fantasticfrank.se

Modnie i pastelowo

Lubimy pastele we wnętrzach. Małe, miętowe, kwadratowe płytki, którymi wyłożona jest cała ściana, robią na nas spore wrażenie. Pojawia się tu kilka górnych szafek a pod nimi półka, na której ustawiono szklanki. Plus za wyspę kuchenną, z miejscem do siedzenia!

mieszkanie w orientalnym stylu, nowoczesne mieszkanie,stylowe mieszkanie, oryginalne mieszkanieFot. fantasticfrank.se

Jasne mieszkanie - 85 m kw. Salon z kuchnią i jadalnią. Jasne mieszkanie - 85 m kw. Salon z kuchnią i jadalnią. fot. fastighetsbyran.se

Zabudowa do sufitu

Kuchnie z górnymi szafkami sięgającymi sufitu są bardzo modne nie tylko w Polsce. Nic dziwnego - w tak zaprojektowanej kuchni można zmieścić naprawdę dużo! Biel, czerń i stal - to uniwersalna recepta na zawsze modną i elegancką kuchnię! Koniecznie zwróćcie uwagę na chłodziarkę do wina.

mieszkanie w skandynawskim stylu, jak urządzić eleganckie mieszkanie, mieszkanie, pomysły na urządzanie wnętrzfot. fastighetsbyran.se

Mieszkanie w Sztokholmie - 65 m kw. Mieszkanie w Sztokholmie - 65 m kw. fot. fantasticfrank.se

Kuchnia z betonowym blatem

Beton architektoniczny to coraz silniejszy trend we wnętrzach. Warto zwrócić uwagę na betonowy, kuchenny blat. Architekt użył tego samego materiału na wyspie kuchennej, której przedłużeniem jest duży stół przy którym wygodnie mogą zjeść nawet cztery osoby. Bardzo podoba nam się złota bateria. Połączenie "szlachetnego" złota z chropowatym betonem dało świetny efekt!

nowoczesne mieszkanie, jak urządzić mieszkanie, nowoczesne wnętrza, ciekawe mieszkanie, inspirujące mieszkaniefot. fantasticfrank.se

Rustykalnie w kawalerce

Ta kuchnia znajduje się w kawalerce o powierzchni 31 m kw. Zaaranżowano ją w nieco rustykalnym klimacie. Drewniane meble pomalowano na kremowy kolor, a część górnych szafek jest przeszklona. Taki styl na pewno ma wielu zwolenników!

kawalerka, wygodna kawalerka, małe mieszkanie, jak urządzić mieszkanie, jak urządzić kawalerkę?, jak urządzić małe mieszkaniefot. svenskfast.se

Mieszkanie w Sztokholmie - 53 m2 Mieszkanie w Sztokholmie - 53 m2 fot. perjansson.se

Skandynawsko i industrialnie

Ta kuchnia jest połączeniem stylu skandynawskiego ze stylem industrialnym. Na co warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim na jasny, marmurowy blat kuchenny, który "oplata" ciemne szafki. Masywna "złota" bateria, prezentuje się tu świetnie. Oryginalny okap czy prosty, metalowy regał podkreślają charakter tej kuchni.

mieszkanie w Sztokholmie, mieszkanie w skandynawskim stylu, loft, jasne mieszkaniefot. perjansson.se

Więcej o: