Jak niebanalnie wykończyć ściany?

Masz dość nudnych, gładkich ścian? Odmień je! Jeśli lubisz industrialny styl, postaw na beton lub cegłę. Chcesz aby mieszkanie było ciepłe i przytulne? Wybierz tapetę lub drewno. Przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji na niebanalne wykończenie ścian.
Wnętrze projektu 81.WAW.PL Wnętrze projektu 81.WAW.PL wiz. Littlemoon

Beton

Jeśli lubisz styl industrialny z jego minimalizmem, przestronnością i surowym wykończeniem, połóż na ściany architektoniczny beton prefabrykowany. Płyty (najpopularniejsze to 60x60 cm i 120x60 cm) możesz przytwierdzić do  istniejącej już ściany, nawet  gdy mieszkasz w bloku. Betonowa ściana każdemu wnętrzu nada charakteru.

Mocnym akcentem w mieszkaniu jest ściana z odsłoniętej cegły. Mocnym akcentem w mieszkaniu jest ściana z odsłoniętej cegły. Fot. HOLTZ

Cegła

Ściana z cegieł nadaje wnętrzu nieco loftowy klimat. Jednocześnie kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, bo przecież czerwonymi lub białymi cegiełkami wykładane były dawne kuchnie. Mieszkasz w bloku z płyty i nie masz prawdziwej cegły? Nie szkodzi. Zastosuj nowoczesne płytki cegłopodobne. Fakturą i kolorem przypominają ceglane mury. Na dodatek niezwykle prosto  i szybko się je montuje (nie wymagają fugowania). Alternatywą są panele ścienne.

10 mieszkań z ceglaną ścianą, które nas inspirują>>

Skandynawskie mieszkanie w Goteborgu. Skandynawskie mieszkanie w Goteborgu. fot. stadshem.se

Tapeta

Nie jest prawdą, że tapety wyszły z mody. Właściwie dobrane nawet z przeciętnego wnętrza uczynią nowoczesne mieszkanie.  Tapety mogą być z papieru, tkaniny, skóry lub tworzyw sztucznych. Gładkie lub z nadrukowanym bądź wytłoczonym wzorem. Bywają tylko tłem, ale coraz częściej są dekoracją ścian. Dobrze wyglądają zarówno z antykami, jak  i z nowoczesnymi meblami.

Panele ścienne Stegu /Wood Collection są łatwe w montażu. Szybki sposób na efektowną metamorfozę ścian. Panele ścienne Stegu /Wood Collection są łatwe w montażu. Szybki sposób na efektowną metamorfozę ścian. Fot. Stegu / Wood Collection

Drewno

Drewniane ściany wracają do łask. W niczym jednak nie przypominają dawnych lakierowanych boazerii.  Dzisiaj deski są szersze i układa się je w rozmaity sposób, nie tylko w pionie. Modne jest wykładanie drewnem tylko fragmentów ścian. Jeśli lubisz skandynawskie domy, pomaluj deski na biało. Nie stać Cię na prawdziwe drewno? Zastosuj panele. Są nie do odróżnienia!

Kamień dekoracyjny Cairo Kamień dekoracyjny Cairo Fot. Stegu

Kamień

Naturalny kamień pasuje zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i tradycyjnych. Zazwyczaj układa się go tylko na jednej ścianie lub nawet na jej fragmencie. W ten sposób staje się on elementem dekoracyjnym wnętrza. Dyskretnie podświetlony zdobi swą strukturą i wyróżnia wnętrze z setek innych. Ciekawą kompozycję uzyskasz, stosując panele dekoracyjne.

Więcej pomysłów na kamień we wnętrzach znajdziesz tu>>

Farba tablicowa wykorzystana w kąciku do pracy. Farba tablicowa wykorzystana w kąciku do pracy. desiretoinspire.net

Farba magnetyczna lub tablicowa

Jeśli lubisz częste zmiany ścian, jedną z nich lub nawet tylko jej część pomaluj farbą magnetyczną lub tablicową. Dzięki temu możesz nawet codziennie komponować dekorację, wystarczy zmienić miejsce przyczepionych elementów lub stworzyć nowy rysunek. Taka ściana sprawdzi się również do komunikacji domowej, łatwo na niej umieścić ważną informację. A już do pokojów dziecięcych jest niezastąpiona!

Naklejki ścienne

To najszybszy sposób dekoracji ścian. Dzięki naklejkom możesz całkowicie w kilka chwil zmienić wystrój wnętrza. Dyskretny szlaczek będzie doskonałym tłem do antyków, duże kwiaty lub ptaki  uczynią z małego pokoju magiczny ogród, a fragmenty nowoczesnej architektury sprawią, że Twoje wnętrze stanie się jego częścią. Naklejki mogą też funkcjonować jak samodzielny obraz.

Więcej o:
Komentarze (3)
Jak niebanalnie wykończyć ściany?
Zaloguj się
 • Marek Kruk

  0

  Mnie się bardzo podobają ściany pokryte płytami betonu architektonicznego VHCT.PL. Taki look to wciąż coś nowego, świeżego i nietypowego. I jest taki minimalistyczny.

 • lo.ri

  0

  Oryginalny pomysłem jest położenie na ścianach kamienia dekoracyjnego. Jest spory wybór i można znaleźć coś naprawdę niebanalnego. Takim kamieniem sa płyty Luna z efektem 3D z bruk-betu.

 • Tamarek 100

  0

  Struktury też fajnie wyglądają. Samum czy Velatura mogą być ciekawą ozdobą ściany.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX