Bezpieczeństwo dawno nie było tak piękne. Poznajcie markę Jalo Helsinki i jej produkty

Anna Oporska

Czujnik dymu czy gaśnica to element obowiązkowy w wielu domach. Choć potrzebne, niestety nie grzeszą estetyką. Marka Jalo Helsinki postanowiła to zmienić. Tworzy czujnik przeciwpożarowe, które urzekają urodą.

1 z 21Czujnik dymu Jalo Helsinki
fot. Jalo
2 z 21Koc gaśniczy
fot. Jalo
3 z 21Koc gaśniczy
fot. Jalo
4 z 21Koc gaśniczy
fot. Jalo
5 z 21Czujnik dymu Jalo Helsinki
fot. Jalo
6 z 21Koc gaśniczy
fot. Jalo
7 z 21Koc gaśniczy
fot. Jalo
8 z 21Koc gaśniczy
fot. Jalo
9 z 21Czujnik dymu Jalo Helsinki
fot. Jalo
10 z 21Koc gaśniczy
fot. Jalo
11 z 21Koc gaśniczy
fot. Jalo
12 z 21Koc gaśniczy
fot. Jalo
13 z 21Koc gaśniczy
fot. Jalo
14 z 21Koc gaśniczy
fot. Jalo
15 z 21Koc gaśniczy
fot. Jalo
16 z 21Koc gaśniczy
fot. Jalo
17 z 21Koc gaśniczy
fot. Jalo
18 z 21Koc gaśniczy
fot. Jalo
19 z 21Koc gaśniczy
fot. Jalo
20 z 21Koc gaśniczy
fot. Jalo
21 z 21Czujnik dymu Jalo Helsinki
fot. Jalo

Gaśnica i czujnik dymu to sprzęty, które mogą nam uratować życie. W 2016 roku straż pożarna wyjeżdżała w Polsce do pożarów w domach i mieszkaniach aż 25 tys. razy, z czego połowa tych wydarzeń została zainicjowana w kuchni. Większość ofiar pożarów to mieszkańcy domów i mieszkań, w których nie ma żadnych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Mimo to wciąż zapominamy czy też nie inwestujemy chociażby w czujniki dymu. Być może dlatego, że sprzęty te nie zachęcają swym wyglądem.

Pięknie być bezpiecznym

Pochodząca z Finlandii marka Jalo Helsinki chce nadać bardziej zachęcający wygląd sprzętom, które mogą uratować nam życie. Przyjmując za swoje motto hasło "Bezpieczeństwo może być piękne", tworzy artykuły przeciwpożarowe wyjątkowej urody. W ofercie Jalo Helsinki znajdują się gaśnice kuchenne, czujniki dymu oraz koce gaśnicze do domów i mieszkań. Ich wygląd jednak nie sugeruje tak poważnych funkcji. Jeden z czujników dymu z oferty fińskiej marki ma formę kolorowej ćmy, a gaśnica kuchenna - głowy ptaka.

Przeczytaj także: Czujnik gazu i dymu - jakie modele wybrać, by czuć się bezpiecznie?

Oryginalne formy będą dodatkową ozdobą każdego pomieszczenia. Produkty Jalo są idealne dla osób ceniących dobry design w połączeniu z funkcjonalnością. Projektowane przez uznanych fińskich projektantów, jak Harri Koskinen czy Oiva Toikka (autor słynnej serii szklanych ptaków dla marki Ittala). Produkty przeciwpożarowe Jalo były już wielokrotnie nagradzane. Zdobyły takie nagrody jak RedDot, Design Award oraz Wallpaper Design Award. Co istotne, za oryginalnym designem idą także przystępne ceny. Czujnik dymu kosztuje ok. 150 zł.

Zdecydowanie warto zadbać o swoje bezpieczeństwo w dobrym stylu.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Skomentuj:

Bezpieczeństwo dawno nie było tak piękne. Poznajcie markę Jalo Helsinki i jej produkty