Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Na karnawał

Magdalena Kaczmarek-Sidor

Radosny nastrój przyjęć karnawałowych warto podkreślić, dekorując mieszkanie kompozycjami z roślin.

Zgodnie z modnym tej zimy stylem zwanym Magic Drama, aranżacje powinny kojarzyć się z teatralnymi dekoracjami. Umieszczamy w nich materiały kontrastujące ze sobą fakturą (jak np. szkło i pióra) oraz barwami (np. biel i czerń). Kompozycje widoczne na zdjęciach łatwo wykonać w różnych znajdujących się w domu naczyniach, przy użyciu niewielkiej ilości kwiatów (w styczniu są drogie) i różnych materiałów dekoracyjnych dostępnych w pasmanterii, na giełdach kwiatowych, w kwiaciarniach.

Ze storczykiem

Ta kompozycja może ozdobić mały stolik lub półkę przy oknie. Do pojemnika wstawiamy doniczkę z falenopsisem i maskujemy ją pędami tilandsji. Obok układamy mokrą gąbkę florystyczną (1), w którą wbijamy kilka tulipanów, gwiazdki na patyczkach, strusie pióra, metalowe rożki ze świecami, bombki i pędy tzw. kochii (Maireana sedifolia).

W kieliszkach od szampana

Na stole układamy pas fizeliny i ustawiamy dwa komplety kieliszków. Do wyższych wsypujemy trochę sztucznego lodu (ok. 10 zł/pudełko), wstawiamy lilie (pozbawione pylników), wlewamy wodę, wrzucamy po kilka perełek (10 zł/paczka).

Każdy kieliszek owijamy ozdobnym drucikiem (ok. 12 zł/szpulka), na końcu którego wbijamy gwiazdkę. Mniejsze kieliszki napełniamy cukrem w kawałkach (ok. 5 zł/0,5 kg) i wstawiamy do nich świeczki do podgrzewaczy (20 gr. -1 zł/szt.). Na fizelinie rozsypujemy trochę cukru, sztucznego lodu, perełek i gwiazdek. Zapalamy świece, wdychamy zapach lilii...

Dekoracja z gałęzi

Tę aranżację z wierzby mandżurskiej (lub wierzby płaczącej bądź czerwonych gałęzi derenia) można ustawić na kredensie lub komodzie.

Ze świeżo ściętych pędów odcinamy patyczki długości 25-30 cm. Ich końce rozcinamy nożykiem, by powstały "widełki".

Patyczki wstawiamy do wazonów i obsypujemy sztucznym lodem. Pogięte pędy wierzby łączymy ze sobą drucikami i układamy poziomo, opierając na "widełkach". Kompozycja musi być stabilna.

Na pędach wierzby zawieszamy szklane sople. Świeczki do podgrzewaczy umieszczamy w miniaturowych koszyczkach, które pleciemy z cienkiego drutu; każdą zawieszamy na trzech drucikach. Z kwiatów lilii usuwamy brudzące pylniki, a z pędów liście. Lilie wstawiamy do wazonów i dosypujemy trochę sztucznego lodu, wlewamy wodę.

Konkurs bukieciarski

Zapraszamy Państwa do udziału w konkursie na najładniejszą kompozycję roślinną na stół. Należy ją wykonać własnoręcznie (z dowolnych materiałów), sfotografować, a zdjęcie przysłać do redakcji "Kwietnika", w terminie do końca maja 2004. Na autorów najlepszych prac czekają nagrody.

Skomentuj:

Na karnawał