Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Przyjęcie w cieniu drzew

Aranżacje: Magdalena Birula-Białynicka, Anna Przybył i Agnieszka Mitko, Szkoła Florystyczna Małgorzaty Niskiej, Warszawa

W okresie letnim coraz popularniejsze stają się przyjęcia na świeżym powietrzu. Oczywiście nie może wówczas zabraknąć dekoracji roślinnych dopasowanych do charakteru uroczystości. W okresie letnim coraz popularniejsze stają się przyjęcia na świeżym powietrzu. Oczywiście nie może wówczas zabraknąć dekoracji roślinnych dopasowanych do charakteru uroczystości.

Przy tak zaaranżowanym stole (stary pień drzewa) uczta, której daniem głównym są truskawki z bitą śmietaną, to prawdziwa przyjemność. Ta kompozycja, przypominająca skoszoną łąkę, wymaga odpowiedniej konstrukcji.

Możemy wykonać ją z metalowej siatki uformowanej w kształcie rogu - jego początek wychodzi z centralnej części pnia i wije się spiralnie wokół krawędzi. Pęczki dziko rosnącej trawy stokłosy (Bromus) najlepiej jest układać stopniowo, przytrzymując zapinkami do kabli, tak aby pokryły całą powierzchnię siatki. Następnie wśród trawy mocujemy szklane probówki z wodą. Umieszczamy w nich drobne chryzantemy (Chrysanthemum leucantemum), chabry i pędy wyki.

Aranżację uzupełniają dwie białe świece, które wkładamy do szklanych naczyń. Stabilność zapewnią im pocięte patyczki wrzucone do środka oraz zwinięta trawa.

    Więcej o:

Skomentuj:

Przyjęcie w cieniu drzew