Architektura i technika
Strumień na 6 sposobów
Płynie, wije się rzeczka... Któż nie marzy o takiej ozdobie ogrodu? Poznajmy więc tajemnice budowy strumienia.
Jesienne porządki w wersji techno
Nowoczesne sprzątanie ogrodu. Zamiast grabi i miotły - odkurzacz lub dmuchawa, zamiast ogniska - rozdrabniacz do gałęzi.
Automatyczne nawadnianie zamiast konewki i węża
Zmęczyło Cię podlewanie ogrodu wczesnym rankiem i późnym wieczorem? Nie chcesz się martwić, że wysycha, kiedy wszyscy wyjadą na urlop? Załóż sobie system automatycznego nawadniania.
Zimowy ogród - lato przez cały rok
W naszych warunkach klimatycznych przytulony do domu szklany pawilon to jedyny sposób, żeby się cieszyć ogrodem przez cały rok.
Jak przedłużyć trwałość kamienia
Choć kamienie są bardzo trwałe, to ich powierzchnie - zwłaszcza miękkich wapieni i piaskowców - mogą z czasem zmienić wygląd pod wpływem zanieczyszczeń.
Ścieżki z kamienia drogo i tanio
Ścieżki z kamienia nigdy nie wyglądają tak samo. W dodatku nawet te całkiem nowe sprawiają wrażenie, jakby były od zawsze.
Moda na zadymianie
Moda na przyrządzanie potraw na grillu przyszła z Niemiec. Grillowanie stało się nieodłącznym elementem odpoczynku w plenerze. Również w Polsce szybko zdobyło sobie wielką popularność. Z tego powodu warto na początku sezonu przypomnieć kilka podstawowych informacji o grillu
Filtry do sadzawki
Dzięki filtrom pracującym w ogrodowych sadzawkach można pozbyć się nie tylko szpecących zawiesin, ale też szkodliwych dla wodnego ekosystemu związków azotu.
Trawnik: minimum pracy, maksimum efektu
Każdy wie, że utrzymanie gęstego, zielonego trawnika wymaga sporo pracy. Ale ?sporo" nie musi znaczyć ?dużo".
Ogród zimowy - zielono przez cały rok
W naszym klimacie zimno jest zwykle od września do kwietnia. Jeśli ktoś chce przez cały rok odpoczywać w otoczeniu roślin, to powinien pomyśleć o budowie ogrodu zimowego.
Konkurs "Najpiękniejsze ogrody naszych czytelników"
Już po raz dziesiąty zapraszamy do udziału w naszym konkursie.
Ogród zimowy - nie za zimno, nie za gorąco
Ogród zimowy to duża atrakcja dla domowników i gości. Należy jednak wiedzieć, że wcale niełatwo go ogrzać, a jeszcze trudniej - odpowiednio wentylować.
Oczko wodne na balkonie
Na balkonie też można się cieszyć delikatnym pluskiem wody. Na źródełko czy oczko wodne wcale nie potrzeba dużo miejsca, bo da się je zrobić nawet w... misie.