Alarm i monitoring

Alarm - czy warto w to inwestować? Inwestycja w alarm często poddawana jest krytyce, bo czy w rzeczywistości taki alarm zapewni nam 100% bezpieczeństwa, zwłaszcza, gdy w ten sposób zabezpieczamy dom pod naszą nieobecność, a na rynku jest wiele produktów, które pozwalają w łatwy sposób rozbroić alarm? Na pewno jest to pewna forma zabezpieczenia, ale przy okazji warto zainwestować w umowę z firmą ochroniarską.

Alarm - gdzie zamontować. Alarm zamontowany na przedzie domu jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, bo informuje ewentualnych włamywaczy, że przy próbie wtargnięcia zacznie wyć, ale z drugiej strony wcale nie odstrasza, bo jest wiele sprzętów, dzięki którym rozbrojenie alarmu to nie problem.

Alarm w garażu: Jeśli garaż stoi z przodu posesji i nie jest połączony z domem, a do tego brama do garażu jest dostępna bezpośrednio z ulicy bądź chodnika, alarm to jedyny sposób, aby w pełni zabezpieczyć nasze auto przed kradzieżą, ale nie tylko. W garażu często trzymamy wiele innych cennych przedmiotów.
 • Czujniki domowe - warto w nie inwestować

  Czujniki domowe - warto w nie inwestować

  Czujniki domowe są coraz popularniejszym wyposażeniem domów wykonanych w technologii inteligentny dom. W wielu budynkach są one podstawowym elementem wyposażenia dbając o odpowiedni, zintegrowany system ochrony nieruchomości jak i mieszkańców. Jakie czujniki warto posiadać? Jak wpływają one na bezpieczeństwo właścicieli i nieruchomości?

 • Ochrona domu przed włamaniem

  Ochrona domu przed włamaniem

  Zanim ruszymy na narty lub w ciepłe kraje, warto pomyśleć o naszych domach. Jeśli mienie nie jest odpowiednio zabezpieczone, trzeba coś z tym zrobić. Jakie mamy możliwości?

 • Ochrona zewnętrzna domu

  Ochrona zewnętrzna domu

  O pomoc w zaplanowaniu systemu alarmowego najlepiej zwrócić się do specjalisty. Powinien on obejrzeć nieruchomość i poznać nasze oczekiwania, a następnie określić zakres ochrony i dobrać odpowiednie urządzenia. Jest to niezwykle ważne, bo innego zabezpieczenia wymaga dom stojący na pustkowiu, innego - na gęsto zabudowanym osiedlu. Inne właściwości będzie miała instalacja w dużej rezydencji, a inne w niewielkim domku z altaną.

 • Ochrona zewnętrzna domu: najczęściej popełniane błędy

  Ochrona zewnętrzna domu: najczęściej popełniane błędy

  Błędy, które najczęściej popełniamy w ochronie zewnętrznej domu wskazuje Bartosz Piotrowski, ekspert ds. technicznych z 11-letnim stażem w branży zabezpieczeń. I podpowiada właściwe rozwiązania.

 • Inteligentny dom: drzwi wejściowe i bramy garażowe

  Inteligentny dom: drzwi wejściowe i bramy garażowe

  Drzwi wejściowe powinny być ładne, ciepłe i bezpieczne, a brama łatwa <br>w użytkowaniu i niezawodna. Aby można było nazwać je "inteligentnymi", trzeba dodać do nich zintegrowane z systemem sterowanie.

 • Inteligentny dom: instalacje

  Inteligentny dom: instalacje

  Systemy inteligentnego budynku zostały stworzone właśnie po to, żeby kontrolować i optymalizować pracę instalacji w budynku - ogrzewania, wentylacji, oświetlenia. Dzięki nim mieszka się wygodniej i oszczędniej.

 • Jaki alarm na posesji?

  Jaki alarm na posesji?

  Mój dom moją twierdzą - to angielskie przysłowie powinien wziąć sobie do serca każdy właściciel nieruchomości. Wyposażenie naszego domu może stanowić łakomy kąsek dla złodziei. Jak się przed tym uchronić?<br>

 • Dom sam w domu, czyli jak uchronić się przed włamaniem

  Dom sam w domu, czyli jak uchronić się przed włamaniem

  Niezależnie od tego, czy wybieramy się na narty, czy w cieplejsze rejony świata, często jest coś, co spędza nam sen z powiek - nasz dom. Pozostawiony sam sobie może stać się łatwym łupem dla złodziei. Pół biedy, gdy jest uzbrojony w alarm, a może ma także monitoring. A jeśli nie? Czy możemy jakoś temu zaradzić?

 • Czujki do zadań specjalnych. System alarmowy i inteligentny budynek

  Czujki do zadań specjalnych. System alarmowy i inteligentny budynek

  Nowoczesny system alarmowy potrafi o wiele więcej niż tylko zasygnalizować, że ktoś nieproszony próbuje dostać się do naszego domu. Jeśli odpowiednio skonfigurujemy go podczas instalacji, zadba, byśmy byli chronieni również przed innymi zagrożeniami.

 • System alarmowy: jak go obsługiwać

  System alarmowy: jak go obsługiwać

  Jeszcze do niedawna sterowanie systemem alarmowym było możliwe tylko przy użyciu prostych manipulatorów - migających diodami i wyświetlających na ekranie niezrozumiałe komunikaty. Obecnie producenci przykładają dużą wagę do tego, by obsługa alarmu była możliwie łatwa, a urządzenia sterujące dopasowywały się do użytkownika - a nie na odwrót.

 • Bezpieczny dom: sposoby na złodzieja

  Bezpieczny dom: sposoby na złodzieja

  W ciągu tysiącleci ludzie wymyślali sposoby ochrony swoich domostw przed niechcianymi gośćmi, ale już historia z koniem trojańskim pokazała, że na każdą skuteczną metodę obrony terytorium znajdzie się jakaś antymetoda, i w tym względzie właściwie niewiele się zmieniło.

 • Bezprzewodowy system alarmowy

  Bezprzewodowy system alarmowy

  Instalacja tradycyjnego, przewodowego systemu jest prosta i opłaca się tylko w nowych, niewykończonych wnętrzach. Montaż "przewodówki" w kompletnie urządzonym domu będzie uciążliwy i kosztowny. Rozwiązania bezprzewodowe są więc wygodne, jeśli po jakimś czasie chcemy rozbudować instalację.

 • Czujnik czadu - jak go wybrać i prawidłowo zamontować?

  Czujnik czadu - jak go wybrać i prawidłowo zamontować?

  Czujniki czadu, czyli detektory reagujące na tlenek węgla, mogą być elementem instalacji alarmowej w domu albo działać niezależnie od niej. Gdzie je zamontować, żeby uniknąć zatrucia czadem?

 • Wideodomofon

  Wideodomofon

  Wideodomofon to urządzenia, które jeszcze całkiem niedawno można było oglądać tylko na zagranicznych filmach lub w systemach telewizji przemysłowej. Obecnie, gdy dynamicznie rozwija się rynek paneli LCD i mikrokamer, każdy może mieć wideodomofon, który przekaże obraz sprzed furtki - wyraźnie i w kolorze. Zastosowanie monitora i kamery różni wideodomofon od zwykłego domofonu; poza tym składniki systemów obu typów urządzeń są do siebie zbliżone.

 • Domofon

  Domofon

  Najprostsze domofony to urządzenia pozwalające uruchamiać automatycznie zamek przy furtce, gdy ktoś do niej zadzwoni. Bardziej zaawansowane modele mają dodatkowe funkcje - na przykład możliwość współpracy z czytnikami kart magnetycznych.

 • Wideodomofon, domofon przy furtce

  Wideodomofon, domofon przy furtce

  Współczesne urządzenia pozwalają nie tylko usłyszeć odpowiedź na pytanie "kto tam?", ale też zobaczyć spodziewanego lub nieproszonego gościa. A nawet nagrać wszystko, co dzieje się pod naszą bramą.

 • O instalacji systemów alarmowych w domu

  O instalacji systemów alarmowych w domu

  Warto pamiętać, że moment wykonywania instalacji elektrycznej w domu jest też najkorzystniejszą chwilą na poprowadzenie okablowania systemu alarmowego.

 • Monitoring

  Monitoring

  System alarmowy działa niczym wołanie o pomoc w sytuacji zagrożenia. Jest skuteczne tylko wtedy, gdy ktoś je usłyszy i, co równie ważne, odpowiednio je zinterpretuje i na nie zareaguje.

 • Monitoring - przekazywanie informacji

  Monitoring - przekazywanie informacji

  Nowoczesne centrale alarmowe współpracują z wieloma kanałami komunikacji - telefonicznej, radiowej, komórkowej lub sieciowej.

 • Bezpieczny dom

  Bezpieczny dom

  Kraty, rolety, okiennice...wszystkie te zabezpieczenia mają jedną wadę: jeśli przestępca będzie mógł długo przy nich manipulować, niestety je pokona.

 • Automatyczny dom nie tylko na pilota

  Automatyczny dom nie tylko na pilota

  Otwieranie bramy wjazdowej i garażowej za pomocą pilota to już codzienność. Jednak dopiero inteligentny dom zapewni nam pełną wygodę i bezpieczeństwo w codziennych i niecodziennych czynnościach.

 • Domowa instalacja alarmowa

  Domowa instalacja alarmowa

  Okablowanie instalacji alarmowej powinno się wykonać razem z instalacją elektryczną. Nie warto tego odkładać na później - im wcześniej zostanie wykonany system alarmowy, tym szybciej dom będzie bezpieczny.