Loft, ale nowo zbudowany

08.06.2017 07:30
Wejście do części budynku należącej do siostry projektantki. Nad wnęką - obszerny taras przy głównej sypialni. Garaże z typowymi piwnicznymi okienkami nawiązują do powojennej zabudowy

Wejście do części budynku należącej do siostry projektantki. Nad wnęką - obszerny taras przy głównej sypialni. Garaże z typowymi piwnicznymi okienkami nawiązują do powojennej zabudowy (Fot. Marek Szymański)

Lofty to pofabryczne budynki - zapomniane, opuszczone, a potem zaadaptowane na mieszkania czy pracownie. Czasem powstają z konieczności - bo taniej, a czasem z miłości do "technicznych" przestrzeni. Co jednak zrobić, gdy w okolicy brakuje obiektu do przekształcenia w loft? Hmm, może na przykład zbudować go samemu?

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (34)
Loft, ale nowo zbudowany
Zaloguj się
 • zlosliwiec.sieciownik

  Oceniono 51 razy 43

  Cieszę się, że są w Polsce ludzie, których stać na taki projekt, działkę pod realizację, wybudowanie i wyposażenie takiego domu. Bardzo mi się podoba.

 • gazetapop66

  Oceniono 26 razy 26

  Miał to być po prostu nowoczesny dom z elementami z elewacją oraz bryłą nawiązująca do architektury występującej w tym rejonie kraju. Stąd zapożyczenia wielu elementów podpatrzonych w pięknych budynkach z cegły w okolicach Piły. Nie wiem skąd forsowanie tej realizacji pod hasłem "loft". Być może z niezrozumienia lub na potrzeby artykułu ( Grzegorz Popiołek - Projektowanie Wnętrz )

 • antonow2

  Oceniono 42 razy 24

  Wyglada to bardzo efektownie, ale koszty utrzymania zimowego ( ogrzania) podejrzewam, ze sa ogromne.

 • kiloamper

  Oceniono 32 razy 16

  Cudo, gdyby podzielić przez cztery.

  Tyle że te tuje mnie rozwaliły. Kolejny cmentarz.

 • redlumek

  Oceniono 4 razy 4

  "Przestrzeń domu to 600 m2 powierzchni, którą trzeba jakoś ogrzać. Projektantka zdecydowała się na współpracę w tej materii z inżynierem Markiem Turkiem." No i? Co z tego wyszło? Jaki system ogrzewania oraz roczne koszty?

 • lech2011

  Oceniono 7 razy 3

  Ten pomysł z budową loftu od podstaw kojarzy mi się z budowaniem współcześnie średniowiecznych zamków przez bogatych Amerykanów.
  A więc:
  Witaj w Disneylandzie !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX