Najpiękniejsze domy

 • Dom z Jabłonią oraz jego „siostra” Mikrokamienica udowadniają, że niewielka działka, intensywna zabudowa miejska czy też istniejący drzewostan, nie są przeszkodą w kreowaniu atrakcyjnej i funkcjonalnej architektury.

  Dom naprawdę wspaniały

  Niedaleko centrum Krakowa i Zamku na Wawelu stanął dom, który intryguje nie tylko nowoczesną architekturą, lecz także sposobem jej integracji z zastaną na posesji roślinnością, a dokładniej – z pewnym drzewem.

 • Dom idealny

  Dom idealny

  Czasem inwencja właścicieli planowanego domu jest tak duża, że są w stanie niemal sami stworzyć jego projekt – a potem cieszyć się udaną realizacją. Metryka budynku Projekt architektoniczny: Michał Golińczak MSK ARC Projekt wykonawczy i budowa: Tadeks Fertig Haus, https://www.tadeks.pl/ Powierzchnia użytkowa domu: 215 m2 Powierzchnia działki: 1500 m2 Mieszkańcy: małżeństwo i dwie córki

 • Dom po przekątnej

  Domy z płaskim dachem

  Coraz większa grupa osób zaczyna doceniać walory dachu płaskiego – a domów z takimi dachami powstaje ostatnio całkiem sporo. Dach płaski można wykorzystać na ogród, taras wypoczynkowy czy montaż paneli fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych. Przedstawiamy Państwu kilka realizacji z takimi właśnie dachami.

 • Choć droga do tego domu była dosyć kręta (wiele wersji projektowych) to ostatecznie udało się stworzyć budynek w pełni odpowiadający potrzebom właścicieli.

  Dom w klimacie

  Elegancki, dobrze pomyślany, świetnie zaprojektowany i solidnie wykonany dom stanowi przykład tego, że nowoczesna architektura sprawdza się nawet w otulinie parku narodowego.

 • Dom mazurski

  Dom, czyli pod wielkim dachem nieba

  Na mazurskiej działce, na wzniesieniu, u stóp którego rozciąga się malownicze jezioro, powstał dom udanie nawiązujący do lokalnej zabudowy i bardzo świadomie energooszczędny.

 • Ten dom jest jednym z najlepszych przykładów nowoczesnego budownictwa zamkniętego dwuspadowym dachem

  Zmiana domu na mniejszy

  Gdy z domu wyprowadzają się dzieci, czasem warto pomyśleć o zbudowaniu czegoś mniejszego, skrojonego na miarę bieżących potrzeb.

 • Nowoczesne domy z płaskim dachem HomeKONCEPT

  Moda na nowoczesne domy z płaskim dachem

  Chociaż kostki z czasów PRL-u nie kojarzą nam się z dobrą architekturą, to współcześnie budowane domy z płaskim dachem zachwycają ciekawymi rozwiązaniami projektowymi oraz wyjątkową funkcjonalnością. Zamiast szarych, niezbyt atrakcyjnych fasad, oczarowują doskonale zaaranżowanymi elewacjami oraz minimalistyczną kolorystyką. Sprawdźmy, co wyróżnia domy z tej kategorii oraz dlaczego cieszą się one coraz większą popularnością klientów.

 • Ekskluzywne projekty nowoczesnych willi i rezydencji

  Luksus w Twoim domu – projekty nowoczesnych willi

  Luksus to słowo, które dla każdego z nas ma inne znaczenie. Jedni kojarzyć je będą z życiem celebrytów w blasku fleszy, a inni zwrócą uwagę na okazałe domy. Dla jednych zostanie ono daleko w sferze marzeń, ale znakomita większość będzie dążyła do realizacji upragnionego celu.

 • Dom na Śląsku

  Z elewacją z cegły - dom na Śląsku

  Na Śląsku stoi dom, który nie dość, że przewędrował z innej działki, to jeszcze pięknie świadczy o sile rodzinnych więzi…

 • HomeKONCEPT - 66 A G2

  Nowoczesny i funkcjonalny projekt HomeKONCEPT - 66 A G2

  W ostatnich latach gwałtownie rozwija się budownictwo jednorodzinne, które w znacznym stopniu wpływa na zmianę krajobrazu obrzeży miejskich oraz małych miejscowości. Aktualne tendencje architektoniczne zwracają się ku nowoczesnym, minimalistycznym projektom, ze szczególnym naciskiem na funkcjonalność w rozkładzie pomieszczeń domowych i aranżację elewacji, które perfekcyjnie wpiszą się w naturalny krajobraz otoczenia.

 • HomeKONCEPT 37

  HomeKONCEPT 37 - nowoczesny dom z charakterem

  Piętrowy dom HomeKONCEPT 37 to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób ceniących komfortowe i przestronne wnętrza. To również doskonała propozycja dla koneserów nowoczesności. Zobacz jakie rozwiązania architektoniczne zastosowane w tym projekcie sprawiają, że budynek prezentuje się bardzo atrakcyjnie i może być doskonałym miejscem wypoczynku dla współczesnej rodziny.

 • Ten wspaniały dom to efekt udanej przebudowy i determinacji właścicieli

  Dom z rynku wtórnego, czyli spokój i szczęście w domu nad Zalewem

  Zazwyczaj własny dom jest nam potrzebny do tego, żeby komfortowo mieszkać i przyjemnie spędzać czas. Bywa jednak i tak, że chodzi o coś znacznie więcej – czasem nawet o ratunek.

 • 23059652 https bi

  Wyjątkowy dom z programu Dom marzeń

  Podobno prawdziwy sukces to ten, który udaje się powtórzyć. Jeśli tak, to "Dom Marzeń" może już służyć niemal za wzorowy przykład telewizyjnego show, w którym amatorzy pod nadzorem i z pomocą fachowców z powodzeniem i w terminie wznoszą świetnie zaprojektowany budynek jednorodzinny. Zapraszamy do spojrzenia całościowego na ten wyjątkowy dom, poznania zwycięzców, współprowadzących i zajrzenia za kulisy.

 • Metryka budynku E8. Projekt: Biuro projektów Archipelag, arch. Artur Wójciak, www.archipelag.pl. Powierzchnia domu: 112 m2. Powierzchnia zabudowy: 123 m2. Kubatura: 444,57 m3. Minimalne wymiary działki: 20,30 m x 23,30 m

  Domy z wiatą na auto - wersja minimum

  Wiata jest najprostszym sposobem ochrony samochodu przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. I najtańszym. W porównaniu z klasycznym rozwiązaniem, czyli wbudowanym garażem, ma znacznie prostszą konstrukcję i jest dużo łatwiejsza do wybudowania. wiata ma jeszcze jedną znaczącą zaletę - jest dużo tańsza w eksploatacji.

 • 21851295 https bi

  Kupili przedwojenny, podmiejski dom w totalnej ruinie. Zobaczcie, co z niego zrobili

  Czy warto tanio kupić zrujnowany, lecz urokliwy obiekt i przeprowadzić w nim rozłożony na lata remont? Tak - mówią właściciele tego domu. Powiększyli jego powierzchnię trzykrotnie, nie dobudowując ani jednej zewnętrznej ściany.

 • Wiz. pracownia projektowa

  Projekty domów z pracownią - propozycje redakcji

  Nie ulega wątpliwości, ze praca w domu wymaga wydzielonego miejsca. Może to być zaciszny gabinet, część lub całe poddasze albo niezależna strefa z osobnym wejściem. Jakie rozwiązanie wybrać? Oto nasze propozycje.

 • 23533963 https bi

  Nowoczesny i funkcjonalny dom na obrzeżach Warszawy

  Nie na każdej działce da się zbudować ładny i funkcjonalny dom - chyba że spotka się dobrego architekta, który wie, jak minusy trudnego położenia zestawiać w plusy. Cenna będzie wówczas również umiejętność precyzowania swoich potrzeb przez samych właścicieli, najlepiej już na samym starcie projektu.

 • 23385863 https bi

  Dom otoczony naturą na południu Polski

  Na południu Polski powstał wyjątkowy dom balansujący między tradycją, a nowoczesnością. Dobrze zaprojektowany, uwzględniający kontekst otoczenia i stojący w odpowiedniej odległości od aglomeracji, zapewnia właścicielom bezpieczny balans między wymogami współczesnej cywilizacji a potrzebą regeneracji i odpoczynku.

 • Projekt domu, Dom jednorodzinny z wiatą zamiast garażu

  Projekt domu z wiatą zamiast garażu. Wersja komfort

  Wiele osób decyduje się na projekt domu z garażem, choć w praktyce nigdy z niego nie korzysta. W efekcie stoi on pusty lub służy jako graciarnia. Dzieje się tak dlatego, że większość z garaży jest zbyt mała, aby można było z nich wygodnie korzystać. Drugim powodem są czasochłonne czynności związane z wjazdem i wyjazdem, zwłaszcza gdy często korzysta się z auta. Właśnie dlatego w wielu przypadkach wiata sprawdza się znacznie lepiej.

 • Może się wydawać, że ogród w takim minimalistycznym wydaniu nie wymaga naszej uwagi. Nic bardziej mylnego! Utrzymanie go w takiej formie też wymaga pracy

  Oryginalny projekt domu na nietypowej działce w Chorzowie

  W sąsiedztwie Parku Śląskiego w Chorzowie powstał wyjątkowy dom. Nieregularny kształt działki, oryginalna bryła i nietypowy dach to znaki szczególne tego projektu. Architekt zadbał o to, aby jak najlepiej wykorzystać proste, geometryczne formy, które idealnie współgrają z nietypowym kształtem działki.

 • 22829867 https bi

  Nowoczesny dom na leśnej polanie

  W zacisznym miejscu za Warszawą, na leśnej polanie powstał oryginalny projekt domu energooszczędnego. Wysokiej klasy architektura, komfort i bezpieczeństwo to niewątpliwie największe atuty tej realizacji. Co jeszcze skrywa ten wyjątkowy projekt domu na leśnej polanie?

 • Projekt domu dwurodzinnnego

  Projekt domu dwurodzinnego

  Własny dom oznacza możliwość ukształtowania najbliższego otoczenia na indywidualnych zasadach, niekoniecznie wedle najbardziej popularnych lub typowych wzorców. Wspólne życie w rodzinie wielopokoleniowej nie jest dziś najbardziej oczywistym sposobem funkcjonowania, ale właśnie dlatego dom wydaje się najlepszym pomysłem na urzeczywistnienie takiego zamierzenia, Oto przykład wyjątkowego projektu domu dwurodzinnego.

 • [HomeKONCEPT_53_zdjecie_2.jpg]

  Projekty domów z antresolą - propozycje redakcji

  Planując część dzienną na parterze domu jednorodzinnego, dążymy do uzyskania jak największej przestrzeni. Antresola jest idealnym rozwiązaniem, które spotęguje to wrażenie. Można na niej zorganizować bibliotekę z kącikiem do odpoczynku, miejsce do pracy albo pokój do gier i zabaw dla dzieci lub całej rodziny.

 • 235 m2 powierzchnia użytkowa, 2700 m2 powierzchnia działki

  Klimatyczny dom za miastem w nowoczesnym wydaniu

  Ten parterowy dom o świetnej bryle i funkcjonalnie rozplanowanych wnętrzach stanowi dowód na to, że nie tylko warto spełniać marzenia, ale jeszcze dobrze jest wyczuć, kiedy nadchodzi na to właściwy moment.

 • 22929970 https bi

  Zalety domu z pełnymi kondygnacjami

  Domy z użytkowym poddaszem mimo względów estetycznych, są mniej praktyczne od domów z pełnymi kondygnacjami. Projekty domów z pełnymi kondygnacjami choć wydają się być mniej okazałe, są zdecydowanie wygodniejsze i łatwiejsze do zagospodarowania. Dlatego, zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto zastanowić się, który model domu będzie dla nas odpowiedniejszy.

 • Projekty domów

  Projekty domów z pełnymi kondygnacjami. Nasze propozycje

  Dom jednorodzinny z pełną drugą kondygnacją, czyli bez skosów poddasza - to coraz częściej poszukiwany model domu. Pełna wysokość w każdym miejscu każdego pomieszczenia to ogromna wygoda i jednocześnie praktyczna zaleta. Wnętrza zyskują na przestronności, łatwiej jest je umeblować i oświetlić naturalnym światłem.

 • 22638634 https bi

  Nowoczesny dom na skraju lasu

  Działka o powierzchni dwóch hektarów na skraju lasu nie stwarzała prawie żadnych ograniczeń dla inwencji architekta i marzeń właścicieli, którzy chcieli na niej zbudować duży, nowoczesny dom. Sytuacja wprost wymarzona!

 • Elewacja frontowa

  Dom naprawdę okazały

  Choć ogólna tendencja jest taka, by wznosić domy o powierzchni jak najlepiej dopasowanej do potrzeb i unikać przesadnej rozrzutności, jeśli chodzi o metraż, nie wszyscy chcą się do tego wzorca stosować. Są osoby, dla których duża przestrzeń i przestronność w domu są warunkiem koniecznym, by móc się cieszyć z własnego dachu nad głową. Dziś szukamy domu właśnie dla nich.

 • Projekty domów okazałych

  Projekty domów okazałych - najciekawsze propozycje

  Duży dom dla licznej rodziny lub aktywnej pary w każdym wieku daje dużą swobodę projektowania i aranżacji wnętrz. Znajdzie się tu miejsce na wiele praktycznych pomieszczeń pomocniczych, ale też na wydzielenie miejsc do pracy czy realizowania swoich pasji oraz na stworzenie wspólnych przestrzeni, sprzyjających integracji mieszkańców.

 • Dom jednorodzinny

  7 ciekawych domów, na które warto zwrócić uwagę

  Wiele osób marzy o własnym miejscu na ziemi. Dom jednorodzinny zwiększa komfort i wygodę życia, a urządzony według własnego zamysłu staje się prawdziwą oazą. Oto 7 propozycji domów, zrealizowanych według różnych koncepcji i oczekiwań. Wszystkie łączy dbałość o wygodę i bezpieczeństwo właścicieli. Który projekt najbardziej przypadł ci do gustu?