72 m kw., dla 3 osób: potrzebna garderoba

Red.

Niedługo wprowadzimy się do nowego mieszkania. Zanim to nastąpi, chcielibyśmy co nieco w nim zmienić. Nie zależy nam na dwóch łazienkach, dlatego w jednej z nich planujemy urządzić garderobę. Oprócz pokoju dziennego jest nam potrzebna sypialnia oraz pokój dla ośmioletniej córki. Jak przebudować mieszkanie, by było wygodne i sprawiało wrażenie przestronnego? Możemy jeszcze zmienić układ ścian działowych. Grzegorz z Katowic

Czteropokojowe, 72 m kw., dla 3 osób
Czteropokojowe, 72 m kw., dla 3 osób
Rozwiązanie 1: cztery pokoje

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Do najmniejszego pokoju wchodzi się teraz z części dziennej przez dwuczęściowe przesuwane drzwi ze szkła. Stoi w nim między innymi rozkładana kanapa i biurko, może więc pełnić funkcję zarówno GABINETU, jak i pokoju gościnnego. Strefa dzienna dzieli się na dwa aneksy: wypoczynkowy i kuchenno-jadalny. Umowną granicę między nimi wyznacza bok narożnej kanapy.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!Po drugiej stronie mieszkania urządziłam SYPIALNIE. Wąski pokój przeznaczony dla córki nieco poszerzyłam kosztem sypialni rodziców, dzięki czemu obydwa pomieszczenia mają lepsze proporcje. W państwa pokoju oprócz łóżka mieści się duża szafa i komoda z toaletką (przy oknie).

W ŁAZIENCE z dużym oknem zaplanowałam i wannę (160 x 80 cm), i kabinę prysznicową (80 x 90 cm). Obudowa stelaża podwieszonego sedesu została przedłużona - w ten sposób powstała długa półka, sięgająca aż za umywalkę.

Rozwiązanie 2: z dwoma schowkami

Michał Grzelak

Jedna z garderób powstała w miejscu małej łazienki, druga - tam gdzie był najmniejszy pokój. Dziewczynka, dorastając, z pewnością doceni taki schowek na swoje ubrania. Do obu SYPIALNI wchodzi się z małego korytarzyka.

Zarejestrowałeś się już w systemie Piano? Możesz to zrobić tutaj!Ciąg roboczy w otwartej KUCHNI ma kształt litery U. Odcinek blatu od strony kąta wypoczynkowego służy jako barek i stolik śniadaniowy. Sąsiaduje z nim kąt jadalny z dużym prostokątnym stołem. Wnękowa zabudowa w skośnej ścianie łazienki zależnie od potrzeb może pełnić funkcję kredensu albo domowej biblioteczki.

W ŁAZIENCE, w narożniku, zaprojektowałem kabinę prysznicową o nieregularnym kształcie (bez standardowego brodzika - z odpływem zainstalowanym w podłodze). Podwieszony sedes jest przesłonięty ścianką, przy której stoi pralka (60 x 60 cm).

Skomentuj:

72 m kw., dla 3 osób: potrzebna garderoba