Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

61,8 m kw., dla 2 osób: spiżarnia przy kuchni

Red.

Jesteśmy młodym małżeństwem i urządzamy właśnie swoje nowe mieszkanie. Chcemy wygospodarować trochę miejsca na spiżarnię, bo w budynku nie ma piwnic. Przydałaby się też garderoba. Myślimy o połączeniu kuchni z pokojem dziennym i zbudowaniu wyspy na ich granicy. Łazienka jest za mała - czy można by ją powiększyć, przesuwając ścianę oddzielającą ją od pokoju dziennego (przeciwległa ściana jest konstrukcyjna)? Joanna i Jacek z Gdyni

Rozwiązanie 1: wyraźny podział

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Spiżarnia od strony przedpokoju są zamykane przesuwanymi drzwiami. A ponieważ schowków w mieszkaniu nigdy nie jest za dużo, zarówno w PRZEDPOKOJU, jak i w dwóch mniejszych pokojach - przeznaczonych na sypialnię oraz GABINET - zaplanowałam szafy ubraniowe. Do tych pokoi wchodzi się z niewielkiego korytarzyka, co zapewnia spokój potrzebny do snu i do pracy.

KUCHNIA, zgodnie z Państwa życzeniem, została otwarta na pokój dzienny. Ciąg roboczy ma kształt litery U, zrezygnowałam więc z wyspy. Przy najkrótszym odcinku blatu proponuję usytuować kąt jadalny z prostokątnym stołem.

ŁAZIENKA została nieco wydłużona - powiększyłam ją kosztem przedpokoju. Zaplanowałam w niej prostokątną wannę, podwieszony sedes oraz umywalkę wpuszczoną w blat, pod którym ukryłam pralkę o standardowych wymiarach. Koło wanny zmieściła się spora szafka.

Rozwiązanie 2: z dużą garderobą

Michał Grzelak

Zabudowa w KUCHNI składa się z ciągu szafek usytuowanych wzdłuż jednej ściany oraz przylegającego do spiżarni półwyspu. Przy nim stoi prostokątny stół. Resztę części dziennej, zmniejszonej na korzyść łazienki, zajmuje kąt wypoczynkowy. Średni pokój przeznaczyłem na SYPIALNIĘ; oprócz dostępnego z dwóch stron łóżka mieści się w niej narożna toaletka. Z sypialni do garderoby, która pełni także funkcję gabinetu, prowadzą suwane drzwi.

Powiększona ŁAZIENKA dzieli się na dwie części; w wejściowej jest umywalka, w kąpielowo-toaletowej - duża, dwuosobowa kabina prysznicowa oraz podwieszony sedes i bidet; pralkę przeniosłem do kuchni. Drzwi do pomieszczenia przesunąłem, tak by nie były widoczne od strony wejścia do mieszkania (teraz zasłania je spiżarnia).

Skomentuj:

61,8 m kw., dla 2 osób: spiżarnia przy kuchni