Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

90,4 m kw., dla 4 osób: jak najwięcej schowków

Red.

Niedługo nasza czteroosobowa rodzina przeprowadzi się do większego mieszkania, w którym brakuje nam kilku rzeczy. Jedną z nich są schowki. Potrzebne są oczywiście szafy ubraniowe (nie tylko w przedpokoju), schowek na sprzęt sportowy, ewentualnie garderoba. Chcielibyśmy też ?wyprowadzić? pralkę z łazienki i umieścić ją w którymś z tych schowków. W sypialni musi być kąt do pracy - z biurkiem albo blatem i półkami. Iza z Krakowa

Rozwiązanie 1: minimum zmian

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Schowek dostępny z PRZEDPOKOJU powstał kosztem KUCHNI. Może on pełnić funkcję domowego magazynu albo garderoby. Tutaj umieściłam też pralkę - bez trudu da się ją podłączyć do kuchennego pionu wodno-kanalizacyjnego. W PRZEDPOKOJU oprócz szafy na okrycia wierzchnie zmieściła się długa szafka, przeznaczona m.in. na obuwie.

Podwójne suwane drzwi w wejściu do KUCHNI pozwalają - zależnie od potrzeb - oddzielić to pomieszczenie od POKOJU DZIENNEGO albo je z nim połączyć. Ciąg roboczy ma kształt litery U; w rogu przy oknie proponuję zainstalować zlewozmywak.

W SYPIALNI przy wejściu urządziłam kącik do pracy; drzwi do pokoju zostały przesunięte. Sąsiadującą z SYPIALNIĄ łazienkę (z wanną i schowkami pod blatem z umywalkami) powiększyłam o część PRZEDPOKOJU. Druga, mniejsza ŁAZIENKA (z kabiną prysznicową) ma taką samą wielkość jak na planie wyjściowym, ale nieco zmieniony kształt.

Rozwiązanie 2: garderoba i schowek

Michał Grzelak

Część PRZEDPOKOJU przy pokojach dzieci została przebudowana - dzięki temu mogła tu powstać garderoba. Stąd też wchodzi się teraz do mniejszej ŁAZIENKI. Do większej prowadzi wejście zarówno z PRZEDPOKOJU, jak i z SYPIALNI rodziców. W obu ŁAZIENKACH proponuję zainstalować narożne kabiny prysznicowe.

SYPIALNIĘ rodziców przedziela ścianka, na której można zawiesić telewizor (albo ustawić przy niej np. komodę). Za ścianką znajduje się garderoba. Do pokoju wchodzi się przez "gabinet" - kącik do pracy z wygodnym biurkiem i wiszącymi półkami.

W KUCHNI otwartej na POKÓJ DZIENNY oprócz głównego ciągu roboczego zaprojektowałem półwysep. Od strony pokoju umieściłem przy nim barek pełniący funkcję stolika śniadaniowego. Duży stół stoi przy drzwiach balkonowych.

Skomentuj:

90,4 m kw., dla 4 osób: jak najwięcej schowków