Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

63,8 m kw,, dla 3 osób: garderoba czy szafy?

Red.

Mamy zamiar przebudować mieszkanie - przede wszystkim zamienić miejscami łazienkę i kuchnię, która ma bardzo niekorzystny kształt (jest długa i wąska). Co wtedy zrobić z piecem gazowym, który jest w łazience? Część kuchni planujemy przeznaczyć na garderobę dostępną z naszej sypialni, ale jak to zrobić, by nie "zabrała" okna? Drugi pokój będzie pokojem dziecka (w przyszłości - dzieci). W części dziennej oprócz otwartej kuchni i wygodnego kąta wypoczynkowego bardzo by się przydał kąt jadalny, ale czy starczy na niego miejsca? Katarzyna i Krzysztof ze Świecia

Rozwiązanie 1: z pojemną zabudową

Wioletta Sawczuk

Szafy w SYPIALNI zaprojektowałam przy dwóch ścianach - są bardzo pojemne, z powodzeniem zastąpią więc garderobę. Mniejsze szafy są również w PRZEDPOKOJU oraz w POKOJU DZIECKA, miejsca na przechowywanie ubrań nie powinno więc Państwu brakować. Środek SYPIALNI zajmuje dostępne z dwóch stron łóżko.

Do POKOJU DZIENNEGO prowadzi z PRZEDPOKOJU szerokie otwarte przejście. Tutaj, przy ścianie zasłaniającej aneks kuchenny, znajduje się teraz piec gazowy. Na lewo od wejścia usytuowałam kąt jadalny, a w głębi, przy oknie wychodzącym na BALKON - kąt wypoczynkowy. Szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny stoi w płytkiej wnęce wydzielonej przy wejściu do KUCHNI. Na przedłużeniu kuchennej zabudowy jest miejsce na regały, np. na książki. Regały zaplanowałam także w PRZEDPOKOJU.Łazienka, przeniesiona na drugą stronę ściany konstrukcyjnej, jest nieco większa niż na planie wyjściowym. Proponuję zainstalować w niej wygodną prostokątną wannę (170 x 70 cm), podwieszony sedes oraz umywalkę. Dużą pralkę umieściłam we wnęce wydzielonej w rogu przy drzwiach.

Rozwiązanie 2: przestronnie

Anna Malesińska

Kuchenna zabudowa, zaplanowana w narożniku po dawnej ŁAZIENKA, ma kształt litery L. Na umownej granicy między KUCHNIĄ a resztą części dziennej stoi prostokątny stół. Ścianę na lewo od otwartego wejścia z PRZEDPOKOJU w całości zajmuje ciąg szafek z miejscem na sprzęt RTV (ekran telewizora jest dobrze widoczny z ustawionej naprzeciwko kanapy).

W SYPIALNIA rodziców jest duża szafa na całą ścianę (wydzielenie osobnej garderoby znacznie zmniejszyłoby funkcjonalność pomieszczenia). W sporej ŁAZIENCE mieści się wanna, umywalka, sedes, a także - w minischowku wydzielonym ścianą - duża pralka.

Skomentuj:

63,8 m kw,, dla 3 osób: garderoba czy szafy?