Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

W nowej konfiguracji - projekt mieszkania

CK 1-2/2023

Mieszkamy w dwukondygnacyjnym budynku z piwnicą w zabudowie bliźniaczej. Budynek znajduje się na osiedlu modernistycznym z lat 60. na terenie Warszawy. Segment składa się z sześciu pokoi, z czego trzy znajdują się na parterze. Dopóki mieszkały z nami wszystkie dzieci, a mamy ich czworo, budynek spełniał swoją funkcję. Obecnie dwie starsze córki wyprowadziły się, natomiast nadal mieszka z nami dwóch nastoletnich synów. Ponieważ zarówno nasza sypialnia, jak pokoje synów znajdują się na piętrze postanowiliśmy nieco przearanżować parter budynku, by mieć więcej przestrzeni. Chcielibyśmy mieć tu duży salon z kominkiem lub wolnostojącym piecem żeliwnym, połączonym z jadalnią i otwartą kuchnią. Poza tym mąż potrzebuje gabinetu w którym czasem mógłby popracować. Magda i Waldemar z Warszawy

W nowej konfiguracji - projekt mieszkania
W nowej konfiguracji - projekt mieszkania
CK 1-2/2023

WERSJA DOMINIKA DUDKA 

Zaczynając od głównego wejścia do budynku, po prawej stronie postanowiłem umieścić szafę w zabudowie.  Idąc dalej, w centralnej części mieszkania znajduje się klatka schodowa, w której została usunięta tylna ściana niekonstrukcyjna, aby jeszcze bardziej spotęgować wrażenie dużej przestrzeni. Obchodząc schody z lewej strony, mijając wejście na piętro i do piwnicy, znajdziemy się bezpośrednio w pokoju dziennym, w którym proponuję kominek z podłużnym  paleniskiem. Z części wypoczynkowej z pokoju dziennego mamy widok na część jadalną z dużym stołem 240 x 100 cm z sześcioma krzesłami, aneks kuchenny z ciągiem szafek na planie litery U z niezbędnym wyposażeniem kuchennym. Całość pokoju dziennego z aneksem kuchennym powstała poprzez wyburzenie ścian działowych między istniejącymi pomieszczeniami dwóch pokoi i kuchni.

Do salonu możemy dostać się także obchodząc schody z lewej strony mijając po prawej łazienkę w niezmienionej formie, jeśli chodzi o gabaryty i miejsce montażu wyposażania. Znaleźć tu możemy kabinę prysznicową 90 x 90 cm, umywalkę 45 x 55 cm oraz miskę ustępową.

Następne pomieszczenie to gabinet męża z biurkiem 140 x70 cm i  fotelem, niewielką sofą  150 x 90 cm oraz drugim fotelem i ławą. Za drzwiami po lewej stronie znajduje się regał na książki 100 x 50 cm.

Kolejnym, ostatnim pomieszczeniem jest spiżarka zlokalizowana bezpośrednio przy kuchni, w której na jednej ze ścian znajdują się półki na produkty żywnościowe.

WERSJA DOMINIKA DUDKA
WERSJA DOMINIKA DUDKA
CK 1-2/2023

WERSJA ŁUKASZA KĘDZIORY

Podążając na wprost od wejścia możemy dostać się do gabinetu męża lub pójść schodami na piętro bądź do piwnicy budynku. Schody zostały pozbawione jednej ze ścian, która nie była ścianą konstrukcyjną, otwierając tym samym widok na jadalnię.

W gabinecie znajduje się biurko 140 x70 cm z  fotelem, niewielka sofa 150 x 90 cm, drugi fotel oraz ława. W gabinecie nie może zabraknąć półek i szafek, dlatego też na całej długość pomieszczenia po prawej stronie od wejścia znajduje się długi regał w zabudowie meblowej z zestawem multimedialnym. 

Kolejne pomieszczenie w drodze do pokoju dziennego to toaleta w której układ wyposażenia pozostaje bez zmian, mieści się w niej kabina prysznicowa 90 x 90 cm, umywalka 45 x55 cm oraz miska ustępowa.

Następnie poprzez wyburzenie kilku ścian działowych uzyskaliśmy niezbędną przestrzeń na zaaranżowanie dużego pokoju dzienne z aneksem kuchennym.  W przestrzeni tej znajduje się   kuchnia z ciągiem szafek kuchennych z niezbędnym wyposażeniem oraz wejście do niewielkiej spiżarki, z półkami na produkty żywnościowe.

Jadalnia oddzielona od kuchni wysokim blatem z trzema wysokimi stołkami barowymi może pomieścić  ustawiony naprzeciwko widocznych schodów duży stół 240 x 100 cm i sześcioma krzesłami.

Na końcu dochodzimy do części wypoczynkowej pokoju dziennego. Znajduje się tutaj duży ozdobny piec żeliwny, sofa narożnikowa z szezlongiem 280 x 170 cm z dodatkowym pufem oraz ławą oraz telewizor zawieszony na ścianie nad szafką na niezbędne sprzęty RTV.  Z salonu prowadzi istniejące wyjście na taras.

WERSJA ŁUKASZA KĘDZIORY
WERSJA ŁUKASZA KĘDZIORY
CK 1-2/2023
    Więcej o:

Skomentuj:

W nowej konfiguracji - projekt mieszkania