Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zmiany funkcjonalne w mieszkaniu

CK 12/2022

Mieszkamy obecnie w dużym trzypokojowym mieszkaniu. Starsza córka już się wyprowadziła i zostaliśmy we trójkę z dwunastoletnim synem. Zawsze marzyło nam się żeby mieć więcej przestrzeni, dlatego postanowiliśmy połączyć kuchnię z salonem. Dodatkowo chcielibyśmy mieć oddzielne wc w miejscu obecnej pralni, z którego mogliby korzystać również goście. Większa łazienka, w której widzielibyśmy pralkę służyłaby tylko domownikom. Pozostałe pomieszczenia to sypialnia oraz pokój dla syna. Marysia i Witold ze Szczecina

Zmiany funkcjonalne w mieszkaniu - plan wyjściowy
Zmiany funkcjonalne w mieszkaniu - plan wyjściowy
CK 12/2022

WERSJA DOMINIKA DUDKA

Moją propozycję przebudowy mieszkania zacznę od przedpokoju, który znajduję się w obrysie istniejących ścian. Postanowiłem umieścić tu szafę 230 x70 cm na odzież wierzchnią i obuwie wraz z dużym lustrem znajdującym się na jednych ze skrzydeł rozsuwanych drzwi.

Następnie, poruszając się zgodnie z ruchem wskazówek zegara z korytarza, możemy dostać się do pokoju syna, który powstał w miejscu istniejącej kuchni. Tam zmieścić możemy łóżko 90 x 200 cm, szafę na ubrania 150 x 65 cm, biurko narożne 200 x 80 cm  z krzesłem obrotowym oraz niewielką sofę z ławą.

Idąc dalej, za nieco przesuniętą ściana w kierunku pokoju chłopca, znajdziemy się w pokoju dziennym z aneksem kuchennym. Pokój ten powstał z dwóch istniejących pokoi poprzez wyburzenie ścianki działowej między nimi. Część kuchenną stanowi  blat kuchenny na planie litery L, który swym krótszym  bokiem przylega do istniejącego komina, który posłuży nam do podłączenia okapu oraz wentylacji. Kuchenka z okapem w układzie narożnym zwiększy funkcjonalność kuchni.

Następne pomieszczenie to sypialnia znajdująca się w obrysie istniejące pokoju, gdzie zmieścić możemy  łoże małżeńskie 180 x 200 cm i dużą szafę 270 x 70 cm. 

Kolejne pomieszczenie to łazienka. W celu uzyskania niezbędnej przestrzeni na umieszczenie pralki wanna została zamieniona na kabinę prysznicową 90 x90 cm, poza tym mamy tu jeszcze miskę ustępową ze spłuczką zewnętrzną oraz umywalkę 45 x 55 cm.

WERSJA DOMINIKA DUDKA
WERSJA DOMINIKA DUDKA
CK 12/2022

WERSJA ŁUKASZA KĘDZIORY

Po zapoznaniu się z planem Państwa mieszkania postanowiłem podjąć się zaprojektowania jego przebudowy.

Pomieszczeniem, od którego chciałbym zacząć, jest przedpokój, który uległ pewnej modyfikacji w postaci zamurowania jednego z otworów drzwiowych prowadzącego do pomieszczenia byłej kuchni.

Następnie od lewej strony wejścia głównego, w pomieszczeniu byłej prani znajduje się WC, gdzie zmieści się miska ustępowa oraz umywalka 55 x 45 cm z lustrem.

Kolejne pomieszczenie dostępne z przedpokoju  to doży pokój dzienny z aneksem kuchennym, który powstał poprzez połączenie dwóch istniejących pomieszczeń. Zaraz po wejściu do pokoju ujrzeć możemy vis-a-vis wejścia duży stół jadalny 200 x 100 cm z sześcioma krzesłami. Po lewej stronie mamy aneks kuchenny oddzielony od pozostałej części pokoju wysokim blatem. W części kuchennej znajduje się ciąg szafek kuchennych z niezbędnym wyposażeniem. Po przeciwległej stronie pomieszczenia  znajduje się część wypoczynkowa  z dużą sofą z szezlongiem 280 x 170 cm,  ławą, telewizorem 75' wiszącym na ścianie, oraz niską szafką 220 x 45 cm na sprzęt RTV. 

Następnie ze strefy dziennej przechodzimy do części bardziej intymnej, gdzie jako kolejne pomieszczenie mamy sypialnię. W sypialni, oprócz łoża małżeńskiego 180 x 200 cm, znajduje się duża szafa w zabudowie meblowej na całą długość pomieszczenia 390 x 70 cm.

Zaraz przez ścianę znajduje się pokój chłopca w którym mieści się narożne biurko do odrabiania lekcji 180 x 80 cm, szafa 150 x 60 cm, łóżko 90 x 200 cm oraz niewielka sofa.

Łazienka znajduje się w tym samym miejscu, co wcześniej, zmienił się natomiast w jej układ wyposażenia. Zamiast wanny mamy teraz prysznic 90 x 90 cm, pralkę, umywalkę 45 x 55 cm z lustrem oraz miskę ustępową.

WERSJA ŁUKASZA KĘDZIORY
WERSJA ŁUKASZA KĘDZIORY
CK 12/2022
    Więcej o:

Skomentuj:

Zmiany funkcjonalne w mieszkaniu