Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

57,4 m kw., dla 4 osób: dużo miejsca na schowki

Red.

Zastanawiamy się, gdzie w naszym nowym mieszkaniu znaleźć miejsce na garderobę, ewentualnie na jak największą liczbę szaf, nie tylko na ubrania, ale również na drobne domowe sprzęty: mopy, żelazko, deskę do prasowania itp. Pomóżcie nam rozwiązać ten problem. Mamy dwoje dzieci (chłopca oraz dziewczynkę) i dwa mniejsze pokoje chcemy przeznaczyć dla nich; my będziemy spać w pokoju dziennym. Joanna i Jacek z Gdyni

Rozwiązanie 1: z pralnią i garderobą

Michał Grzelak

W otwartej KUCHNI duże okno ogranicza liczbę szafek wiszących, stąd ciąg roboczy w kształcie litery U. Przy jego odcinku sąsiadującym z kątem jadalnym zaplanowałem zabudowę o wysokości kuchennego blatu, z wnęką na telewizor. Aby wejście do aneksu było wygodne i bezpieczne, zaokrągliłem narożnik pomieszczenia gospodarczego i krawędź kuchennego blatu. Formę łuku ma również narożnik POKOJU DZIECIĘCEGO, dzięki czemu do przedpokoju będzie wpadało więcej dziennego światła.

Pokoje dzieci są wyposażone podobnie; po przebudowaniu ściany oddzielającej te dwa pomieszczenia powstały wnęki na szafy. Miejscem do spania rodziców jest rozkładana kanapa narożna ustawiona w kącie wypoczynkowym.

W ŁAZIENCE proponuję zrezygnować z wanny na rzecz narożnej kabiny prysznicowej (o bokach długości 90 cm). Oprócz niej zaplanowałem tu podwieszony sedes oraz dużą umywalkę.

Rozwiązanie 2: spanie w aneksie

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Od strony pokoju szafa wygląda jak zwykła ściana. Szafy ubraniowe zaplanowałam również w pokojach dzieci oraz w PRZEDPOKOJU, we wnękach usytuowanych po obu stronach drzwi wejściowych do mieszkania. Minisypialnia rodziców z rozkładaną kanapą jest zamykana przesuwanymi drzwiami z matowego szkła. Po otwarciu chowają się one w niewielkiej zabudowie meblowej (z miejscem między innymi na sprzęt radiowo-telewizyjny) w narożniku strefy dziennej.

POKOJE DZIECIĘCE nieco zmniejszyłam, przesuwając ściany oddzielające te pomieszczenia od przedpokoju. Dzięki temu jest więcej miejsca na przedpokojowe szafy oraz na KUCHNIĘ, urządzoną pomiędzy aneksem sypialnym a łazienką. Kuchenny ciąg roboczy ma kształt litery L; dzięki temu przy trzeciej, wolnej ścianie zmieścił się wygodny kącik śniadaniowy. Kształt ŁAZIENKI się nie zmienił. Proponuję zainstalować w niej prostokątną wannę, sedes, umywalkę oraz standardową pralkę.

    Więcej o:

Skomentuj:

57,4 m kw., dla 4 osób: dużo miejsca na schowki