57,4 m kw., dla 4 osób: dużo miejsca na schowki

Red.

Zastanawiamy się, gdzie w naszym nowym mieszkaniu znaleźć miejsce na garderobę, ewentualnie na jak największą liczbę szaf, nie tylko na ubrania, ale również na drobne domowe sprzęty: mopy, żelazko, deskę do prasowania itp. Pomóżcie nam rozwiązać ten problem. Mamy dwoje dzieci (chłopca oraz dziewczynkę) i dwa mniejsze pokoje chcemy przeznaczyć dla nich; my będziemy spać w pokoju dziennym. Joanna i Jacek z Gdyni

Trzypokojowe, 57,4 m kw., dla 4 osób
Trzypokojowe, 57,4 m kw., dla 4 osób
Rozwiązanie 1: z pralnią i garderobą

Michał Grzelak

W otwartej KUCHNI duże okno ogranicza liczbę szafek wiszących, stąd ciąg roboczy w kształcie litery U. Przy jego odcinku sąsiadującym z kątem jadalnym zaplanowałem zabudowę o wysokości kuchennego blatu, z wnęką na telewizor. Aby wejście do aneksu było wygodne i bezpieczne, zaokrągliłem narożnik pomieszczenia gospodarczego i krawędź kuchennego blatu. Formę łuku ma również narożnik POKOJU DZIECIĘCEGO, dzięki czemu do przedpokoju będzie wpadało więcej dziennego światła.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!Pokoje dzieci są wyposażone podobnie; po przebudowaniu ściany oddzielającej te dwa pomieszczenia powstały wnęki na szafy. Miejscem do spania rodziców jest rozkładana kanapa narożna ustawiona w kącie wypoczynkowym.

W ŁAZIENCE proponuję zrezygnować z wanny na rzecz narożnej kabiny prysznicowej (o bokach długości 90 cm). Oprócz niej zaplanowałem tu podwieszony sedes oraz dużą umywalkę.

Rozwiązanie 2: spanie w aneksie

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Od strony pokoju szafa wygląda jak zwykła ściana. Szafy ubraniowe zaplanowałam również w pokojach dzieci oraz w PRZEDPOKOJU, we wnękach usytuowanych po obu stronach drzwi wejściowych do mieszkania. Minisypialnia rodziców z rozkładaną kanapą jest zamykana przesuwanymi drzwiami z matowego szkła. Po otwarciu chowają się one w niewielkiej zabudowie meblowej (z miejscem między innymi na sprzęt radiowo-telewizyjny) w narożniku strefy dziennej.

Zarejestrowałeś się już w systemie Piano? Możesz zrobić to tutaj!POKOJE DZIECIĘCE nieco zmniejszyłam, przesuwając ściany oddzielające te pomieszczenia od przedpokoju. Dzięki temu jest więcej miejsca na przedpokojowe szafy oraz na KUCHNIĘ, urządzoną pomiędzy aneksem sypialnym a łazienką. Kuchenny ciąg roboczy ma kształt litery L; dzięki temu przy trzeciej, wolnej ścianie zmieścił się wygodny kącik śniadaniowy. Kształt ŁAZIENKI się nie zmienił. Proponuję zainstalować w niej prostokątną wannę, sedes, umywalkę oraz standardową pralkę.

Skomentuj:

57,4 m kw., dla 4 osób: dużo miejsca na schowki