Projekty domów tanich w budowie i eksploatacji [przegląd i głosowanie]

opracowanie Ewa Czarnecka, red.
05.12.2014 12:42
A A A
Dom w filodendronach

Dom w filodendronach (Projekt i wizualizacja Archon+)

Ile kosztuje budowa domu, co trzeba wziąć pod uwagę tworząc kosztorys? Przede wszystkim trzeba rozsądnie wybrać projekt. Prezentujemy wybrane gotowe projekty domów - niezbyt dużych, niedrogich w budowie i ekonomicznych w eksploatacji. Koszt netto budowy każdego z nich - bez wykończenia, stan surowy zamknięty - nie przekracza 200 tysięcy złotych.
Zobacz zdjęcia (10)

PYTANIE Który projekt najbardziej Ci się podoba?

 Dom w filodendronach Energo
 Projekt Z154
 Ystad
 Termini Termo
 Istria A
 Maja II 2G
 Mahoń
 Sputnik
 Pandora PS

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (46)
Zaloguj się
 • olsztyniak79

  Oceniono 228 razy 214

  siedzę sobie w pracy, w tajemnicy przed szefem przeglądam sobie galerię, a tu nagle zaczyna mi jakaś baba z komputera gadać o jakimś mieszkaniu. Nie wiem, jak to g.... wyłączyć, szef się wścieka, jak dostaję opiernicz. Zróbcie coś z tym, żeby filmy nie włączały się automatycznie!!

 • kertog123

  Oceniono 93 razy 87

  stan surowy zamknięty to około 50% kosztów domu. Do tego podane ceny netto. tak więc rzeczywisty koszt to bedzie spokojnie 500 000 brutto

 • ministrant15

  Oceniono 77 razy 59

  Tak, ladne i nawet tanio, ale jak dojda jeszcze koszty dzialki, jej uzbrojenia, wykonczenia,domu itd. to akurat dostepne dla normalnego, uczciwego, pracujacego w Polsce za pensje obywatela, okradanego na kazdym kroku przez to "nowe, wolne Panstwo" sterowane przez "fachowcow" z TKM.

 • ryrzyrysz

  Oceniono 37 razy 33

  Bez garażu, bez garażu, bez garażu; bez kotłownie, bez kotłowni, bez kotłowni; netto, netto, netto...
  Walcie się z takimi ofertami.

 • drzejms-buond

  Oceniono 98 razy 26

  Nie rozumiem czemu ludzie w Polsce budują domy o kubaturze powyżej 70 m2? Najczęściej jest to 100m2 i więcej. W bloku wystarcza im 48 (?) A tu, oprócz domu, mają jeszcze garaże, piwnice, przybudówki i ogródki. To po co im te 100 metrów?
  Obliczyliśmy ,że do tego by żyło się wygodnie i w miarę samowystarczalnie w dwie osoby , wystarczy 30m2 ,plus ogródek 500m2 ( na warzywa i owoce) Przy rodzinie 4 osobowej
  -do 60 m2 , ogród 700m2 Niestety, projektów EKONOMICZNYCH i LOGICZNYCH dla Polaków nie ma i nie przewiduje się! Budujecie pałace wikłając się w kredyty na całe życie. Naprawdę myślicie, że dzieci będą chciały z wami mieszkać, na starość? To jest jakieś magiczne myślenie.
  Za każdy "nadmetraż" niepotrzebny wam do życia płacicie w podatkach, ogrzewaniu, remontach itp...

 • dziki_z_lasu

  Oceniono 37 razy 25

  Kiedy wreszcie przeminie moda na skosy na poddaszu? Chcę zbudować piętrowy domek na wąskiej działeczce a pasujące projekty gotowe można policzyć na palcach jednej ręki :(

 • staratekla

  Oceniono 23 razy 21

  W domku Ystad rzuty kompletnie nie pasują do wizualek lub odwrotnie ;) Na wizkach wjazd jest z boku inny układ okien

 • aria_pura

  Oceniono 65 razy 17

  Po pierwsze, nie zbuduje się domu za mniej niż 200 000, skoro stan surowy zamknięty kosztuje 130 000-190 000. Po drugie, nie widzę celu wydawania tych pieniędzy, skoro warunki mam mieć takie same jak teraz w slumsie zwanym blokiem - zero pomieszczeń gospodarczych (kwadracik podpisany "pomieszczenie gospodarcze 1,5 m" to kpina), łazienki bez okien, ośmiometrowe klituchny w roli sypialni. Nie mogę się nadziwić, że są ludzie, którzy na taki badziew zapożyczają się na całe życie.

 • not_so_serious

  Oceniono 47 razy 15

  Ale tandeta. Skośne daszki - marnotrawstwo przestrzeni. pokoiki po pare metrów kw - kto to wymyślił. No i ŻADEN nie jest podpiwniczony. Po cholerę takie coś budować?
  I w tych mikropowierzchniach CZTERY SYPIALNIE?D Cztery wnęki na łóżka chyba.
  Dajcie spokój. O połowę mniej pomieszczeń, za to większe. I piwnica na "gospodarcze" - kotłownię, pralnię, spiżarnię i inne takie...
  Jak już mam się zadłużać to chociaż na cośw czym będzie mi DOBRZE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX