Wielkomiejski eklektyzm w Gdyni

Wnętrze apartamentu w Gdyni jest odzwierciedleniem ?osobowości wielkomiejskiej?, zafascynowanej Nowym Jorkiem, miłośnika dobrej lektury i wina, estety. Każdy przedmiot znajdujący się w tym mieszkaniu jest uosobieniem osoby Pana domu, zarówno jego pracy jak i życia.

Apartament w Gdyni ma 120 m kw. Zaprojektowały go Monika Potorska i Anna Karaś ze studia POTORSKA. Architektki chciały, aby w mieszkaniu panował męski klimat, dlatego zastosowały barwy zgaszonych lazurów, niebieskości i szarości, połączonych z ciepłym orzechowym drewnem oraz czarnymi dodatkami.

Całość zaprojektowana została w eklektycznym klimacie, poprzez przenikanie się nowoczesności, klasycznych dywanów oraz orzechowego drewna wraz z akcentującymi dziełami sztuki.

Kuchnia i salon zyskały nowoczesny charakter poprzez użycie prostych mebli i loftowych okien, dzięki którym całe pomieszczenie jest dobrze oświetlone. Na szczególną uwagę w części kuchennej zasługuje imponująca kolekcja win przywieziona z różnych zakątków świata.

Część jadalni została wydzielona tak aby była sercem salonu, jej najważniejszy charakter akcentuje nowoczesna lampa marki Vibia, głębiej znajduje się strefa wypoczynku ? zbudowana z kompozycji mebli wypoczynkowych ? wielofunkcyjnych.

Gabinet i biblioteka są miejscami pracy. Wnętrze zostało szczelnie wypełnione dominującą biblioteką, obrazami oraz sentymentalnymi przedmiotami. Klasycznego charakteru nadają ciężkie, czarne żaluzje, sofa w stylu chesterfield oraz klasyczny perski dywan, a nowoczesności - lekkie biurko, kolorowe krzesło oraz minimalistyczne lampy biurkowe.

Łącznikiem w mieszkaniu jest korytarz, z podświetlonymi szafami na ubrania, w związku z jego długością został doświetlony luksferami, które stanowią interesujące tło od strony jadalni.

Pomieszczeniem, ukazującym najbardziej męski charakter jest lekko mroczna sypialnia. Na ścianie znajduje się ulubiony motyw Pana domu czyli duża fotografia Nowego Yorku wykonana przez znaną trójmiejską fotografkę Agę Mróz. Uzupełnieniem jest wydzielona, lekka szklana garderoba, z przesuwnymi drzwiami.

W mieszkaniu można odnaleźć również awangardowe elementy widoczne min. w luksusowej łazience i toalecie. Szczególne wrażenie robi podświetlany panel prysznicowy i sufit w kamiennej łazience, a w toalecie uwagę skupia duże lustro Oskara Zięty wykonane ze stali nierdzewnej polerowanej oraz podświetlany sufit ze zmiennym natężeniem światła.

Przyglądając się temu mieszkaniu, odnajdujemy zróżnicowane fragmenty życia jego właściciela.
Zestawiona jest męskość z poczuciem estetyki i zamiłowaniem do sztuki.  Widzimy wyraźne podzielenie funkcji pomieszczeń, służących do pracy i do wypoczynku.  I wreszcie zauważamy człowieka podróżnika, kosztującego wykwintności w życiu.

Zobacz także:

f

Więcej o: