Jadalnia w kuchni. 10 aranżacji małych i dużych kuchni

Jeśli kuchnia jest sercem domu, to sercem kuchni jest właśnie stół. Przy nim jadamy rodzinne posiłki, dzielimy się wrażeniami, słuchamy zwierzeń przyjaciół. Nawet w niewielkiej kuchni warto się pokusić o urządzenie jadalni, bo wspólne gotowanie i jedzenie to jedna z największych przyjemności.

Jadalnia w wersji mini - dla trojga

Nawet w małej kuchni warto się pokusić o urządzenie niewielkiej jadalni,  bo wspólne gotowanie i jedzenie to jedna z największych przyjemności. Zwróćmy uwagę, że wszystkie prezentowane wnętrza są bardzo jasne (zarówno meble, jak i ściany) oraz oszczędnie udekorowane. W niewielkich wnętrzach sprawdza się też miks zamkniętych szafek i otwartych półek.  Przy dosuniętym do ściany prostokątnym stoliku mogą wygodnie usiąść trzy osoby. Zrezygnowano z górnych szafek, by uzyskać efekt przestronności. Uwagę zwraca oryginalne oświetlenie stołu i blatu.

Pomieszczenia o niewielkim metrażu wymagają przemyślanego wyboru mebli. Sprawdzą się składane lub przykręcane do ściany stoliki oraz stołki, które można wsunąć pod blat. Przy dosuniętym do ściany prostokątnym stoliku mogą wygodnie usiąść trzy osoby. W kuchni zrezygnowano z górnych szafek, by uzyskać efekt przestronności. Uwagę zwraca oryginalne oświetlenie stołu i blatu.

Jadalnia w wersji mini - co do centymetra

Pomieszczenia o niewielkim metrażu wymagają przemyślanego wyboru mebli. Sprawdzą się składane lub przykręcane do ściany stoliki oraz stołki, które można wsunąć pod blat. Tutaj stolik, a właściwie niewielki blat, zamocowano do ściany nad grzejnikiem. Biel została przełamana słonecznymi barwami, które dodają kuchni przytulności.

Jadalnia w wersji mini - na okragło

Przy stołach okrągłych i owalnych mieści się więcej osób niż przy kwadratowych i prostokątnych o porównywalnych wymiarach. Stołki można w każdej chwili wsunąć pod blat.

NA OKRĄGŁO. Przy stołach okrągłych
i owalnych mieści się więcej osób
niż przy kwadratowych i prostokątnych
o porównywalnych wymiarach. Stołki można w każdej chwili wsunąć pod blat.

Jadalnia w wersji mini - z widokiem na świat

Pod białym blatem, będącym przedłużeniem ciągu roboczego, wystarcza miejsca na dwa stołki. Białe gładkie powierzchnie optycznie powiększają wnętrze.

Jadalnia w wersji mini - w narożniku

Przy tym stole udało się wygospodarować aż osiem miejsc. Przestrzeń pod miękkimi siedziskami wykorzystano na pojemne schowki. A ława to mebel wprost idealny do małych kuchni.

Przy tym stole udało się wygospodarować aż osiem miejsc. Przestrzeń pod miękkimi siedziskami wykorzystano na pojemne schowki. A ława to mebel wprost idealny do małych kuchni.

Jadalnia w zamkniętej kuchni

Zamknięta kuchnia nie wyklucza możliwości cieszenia się wspólnymi posiłkami. Również w takim pomieszczeniu zwykle da się wygospodarować miejsce na mniejszy lub większy stół. Wspólne rodzinne posiłki: poprawiają wzajemne relacje, ułatwiają radzenie sobie ze stresem, zmniejszają ryzyko depresji, pomagają stosować racjonalną dietę, a także sprzyjają lepszym wynikom dzieci w szkole.

Wspólne rodzinne posiłki:
? poprawiają wzajemne relacje;
? ułatwiają radzenie sobie
ze stresem;
? zmniejszają ryzyko depresji;
? pomagają stosować racjonalną dietę;
? sprzyjają lepszym wynikom dzieci w szkoleWspólne rodzinne posiłki poprawiają wzajemne relacje, ułatwiają radzenie sobie ze stresem, zmniejszają ryzyko depresji, pomagają stosować racjonalną dietę oraz sprzyjają lepszym wynikom dzieci w szkole.

Jadalnia w wersji midi- przytulnie

Nowoczesne projektowanie kuchni to coś więcej niż funkcjonalne ustawienie szafek z blatami roboczymi i sprzętów AGD. Dziś kuchnia jest miejscem, gdzie chcemy spędzać czas z najbliższymi, razem gotując i jedząc. Tu koncentruje się życie domowników, tutaj chętnie przyjmujemy gości. Dlatego stół zasługuje na centralne miejsce. Na zdjęciu znajduje się wnętrze w stylu dworku.  Staroświecki stół ustawiono na środku pomieszczenia, skąd jest blisko zarówno do kuchenki, jak i do bufetu.

WERSJA MIDI.
Nowoczesne projektowanie
kuchni to coś więcej
niż funkcjonalne ustawienie
szafek z blatami roboczymi
i sprzętów AGD. Dziś kuchnia
jest miejscem, gdzie chcemy
spędzać czas z najbliższymi,
razem gotując i jedząc. Tu koncentruje się życie domowników, tutaj chętnie przyjmujemy gości.
Dlatego stół zasługuje
na centralne miejsce.

Jadalnia w wersji midi - minimalizm oswojony

Białe szafki, deski podłogowe pomalowane białą farbą. A do tego jasne drewno, z którego jest zrobiony stół i nogi krzeseł. Ten ascetyzm przywodzi na myśl styl skandynawski.

Jadalnia w wersji midi - z wdziękiem

Stół nie jest taki mały, ale dzięki szklanej tafli i delikatnym metalowym nóżkom wygląda lekko. Szachownica biało-czarnych kafli na podłodze, czerwone  krzesła i dobrana do nich kolorem zazdrostka przywołują klimat włoskich wakacji.

Jadalnia w wersji midi - dla dużej rodziny

Wielkość pomieszczenia pozwoliła na zastosowanie oryginalnego rozwiązania ? ustawienie stołu jako przedłużenia wyspy. Dobrze doświetlonego wnętrza nie przytłaczają meble z ciemnego drewna.

Więcej o: