Tak będziemy urządzać wnętrza w 2018 roku

Co będzie modne w aranżacji wnętrz w 2018 roku? Portal społecznościowy Pinterest opublikował swoje przewidywania dotyczące wnętrzarskich trendów. Będziemy odchodzić od szaro-białych wnętrz i skandynawskiej estetyki.
Płytki ceramiczne Montreal Nogal, Venis. Płytki ceramiczne Montreal Nogal, Venis. mat. prasowe

Łazienka jak spa

W ostatnich sezonach panowała moda na łazienki w salonowym wydaniu, co oznacza, że miały być eleganckie i pełne rzeczy tradycyjnie przypisywanych pokojom dziennym. Teraz natomiast będziemy stylizować łazienki na salony spa. Ma to pomagać nam w zrelaksowaniu się i odpoczynku od pędzącego świata. Aby w takich łazienkach panowała naturalna atmosfera, powinniśmy postawić na drewno, stonowaną kolorystyką i motywy roślinne.

Jeśli chcemy ocieplić czarno-białe wnętrza warto wprowadzić do nich uderzenie intensywnego koloru. W tej sypialni zdecydowano się na nietypowe rozwiązania, bo sufit w intensywnie żółtym kolorze. Efekt bardzo oryginalny. Jeśli chcemy ocieplić czarno-białe wnętrza warto wprowadzić do nich uderzenie intensywnego koloru. W tej sypialni zdecydowano się na nietypowe rozwiązania, bo sufit w intensywnie żółtym kolorze. Efekt bardzo oryginalny. fot.

Akcent na sufit

Na sufity z reguły zwracamy najmniejszą uwagę. Jednak odpowiednio zaakcentowane mogą sprawić, że wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru. Dlatego właśnie wyraziste sufity będą jednym z najgorętszych trendów w aranżacji wnętrz w nadchodzącym roku. Będziemy je wyróżniać kolorem, belkami, a nawet tapetami.

Czerwone meble tapicerowane Czerwone meble tapicerowane mat. prasowe

Czerwone meble

Czerwień to zdecydowanie jeden z najczęściej powtarzających się kolorów na paryskich targach. Ta intensywna i pełna emocji barwa dodaje odrobinę wyrafinowania i energii każdemu sprzętowi. W przyszłym roku czerwone będą przede wszystkim meble wypoczynkowe - sofy, fotele, pufy.

Chłodne tony Chłodne tony fot. VT Wonen

Chłodna kolorystyka w przyjaznym wydaniu

W nadchodzącym roku z coraz większą świadomością będziemy dobierać kolorystykę naszych wnętrz. Będziemy brać pod uwagę nie tylko estetyczne preferencje, ale także to, jak kolory wpływają na nasze samopoczucie. Dlatego w 2018 roku będziemy sięgać po kolory lnu i odcienie perłowych szarości, które działają relaksująco - od razu czujemy się w ich otoczeniu wygodnie.

Kolor żółty Kolor żółty fot. WEWOOD

Miodowy żółty

Ta barwa ożywi każdą przestrzeń. Miodowy odcień żółtego jest bardzo smakowity, ciepły i jednocześnie niezbyt narzucający się. Przywodzi na myśl egzotyczne przyprawy - kumin, curry. W 2018 roku będzie się pojawiał przede wszystkim na tkaninach, dodatkach i meblach. Wyprze tym samym modny tej jesieni słoneczny odcień koloru żółtego.

Betonowe dodatki Betonowe dodatki fot. Tripleliving Studio

Betonowe dodatki

Beton architektoniczny niedawno wkroczył do naszych domów na równych prawach z innymi materiałami. Po zalewie betonowych mebli przyszedł czas na bardziej dyskretne formy - dodatki, akcesoria biurowe, pojemniki itp. Ten 'skromny' materiał projektanci jednocześnie zaczynają wykorzystywać w bardziej wyrafinowanych strukturach, ukazując jego nieco bardziej luksusowe oblicze.

Wnętrze pełne lata Wnętrze pełne lata Fot. LondonArt

Duże desenie kwiatowe

Wydaje się, że desenie kwiatowe nigdy się nie znudzą. W nadchodzącym roku także będą w modzie, z tym że w rozmiarze XXL. Kwiatowe wzory będą naprawdę duże. Do tego najpopularniejsze staną się rośliny o egzotycznym rodowodzie, dzięki którym poczujemy się, jak w tajemniczym ogrodzie. Na właśnie takim efekcie projektantom zależy najbardziej.

Trendy w designie 2018 Trendy w designie 2018 fot. martabakowski.com

Afryka na nowo

Afrykańskie rzemiosło wciąż wraca we wnętrzach. Raz za pośrednictwem wzorów, raz poprzez gliniane naczynia czy wyplatane kosze. Teraz jednak afrykańskie inspiracje zyskały bardzo nowoczesną i nieco minimalistyczną odsłonę. Żeby zrozumieć, na czym polega nowy trend, wystarczy spojrzeć na prace Marty Bakowski. Kształty tradycyjnych, plemiennych masek ujęła w prostych metalowych formach uzupełnionych perforowaną blachą. Efekt jest niezwykły i hipnotyzujący.

Więcej o: