Mieszkanie w stylu prowansalskim

Jeśli wakacyjne wypady do ulubionego zakątka świata wydają się nam stanowczo za krótkie, przenieśmy jego klimat do własnych czterech kątów. Tak zrobili gospodarze tego mieszkania. Teraz swoją ukochaną Francją mogą cieszyć się na co dzień.
W mieszkaniu (blok w Gdańsku 75,4 m kw. 3 pokoje, łazienka, toaleta) dominują beże i biele. I już choćby to zestawienie kolorystyczne przywodzi na myśl wnętrza z Prowansji, z południa Francji. Nasi gospodarze - Katarzyna i Bartłomiej, młode małżeństwo z Trójmiasta - przyznają, że w takim otoczeniu znakomicie im się odpoczywa. Intrygującym tłem wyposażenia jest ściana o nierównej, chropowatej powierzchni. Efekt osiągnięto, okładając ją płytkami elewacyjnymi, które następnie zostały pokryte gipsowym tynkiem. Taki sposób wykończenia ściany, podobnie jak aranżacja całego wnętrza, to dzieło projektantów z firmy Concept Studio: Beaty Kozieradzkiej i Andrzeja Boguckiego. W mieszkaniu (blok w Gdańsku 75,4 m kw. 3 pokoje, łazienka, toaleta) dominują beże i biele. I już choćby to zestawienie kolorystyczne przywodzi na myśl wnętrza z Prowansji, z południa Francji. Nasi gospodarze - Katarzyna i Bartłomiej, młode małżeństwo z Trójmiasta - przyznają, że w takim otoczeniu znakomicie im się odpoczywa. Intrygującym tłem wyposażenia jest ściana o nierównej, chropowatej powierzchni. Efekt osiągnięto, okładając ją płytkami elewacyjnymi, które następnie zostały pokryte gipsowym tynkiem. Taki sposób wykończenia ściany, podobnie jak aranżacja całego wnętrza, to dzieło projektantów z firmy Concept Studio: Beaty Kozieradzkiej i Andrzeja Boguckiego.
Pokój dzienny jest połączony z jadalnią i kuchnią (widać ją w głębi). Do stylu prowansalskich wnętrz nawiązują również drewniane meble, m.in. regał, który może pełnić funkcję kredensu lub biblioteczki. W kącie wypoczynkowym przy sofach stoi stolik ze szklanym blatem; w szufladzie pod nim można tworzyć dekoracyjne artystyczne kompozycje. Czas relaksu odmierza stary zegar zawieszony nad stylowym stolikiem z kwiatami w odpowiednio dobranych doniczkach. Pokój dzienny jest połączony z jadalnią i kuchnią (widać ją w głębi). Do stylu prowansalskich wnętrz nawiązują również drewniane meble, m.in. regał, który może pełnić funkcję kredensu lub biblioteczki. W kącie wypoczynkowym przy sofach stoi stolik ze szklanym blatem; w szufladzie pod nim można tworzyć dekoracyjne artystyczne kompozycje. Czas relaksu odmierza stary zegar zawieszony nad stylowym stolikiem z kwiatami w odpowiednio dobranych doniczkach.
Kuchnia jest bardzo jasna - to zasługa zarówno dużego okna, przez które wpada naturalne światło, jak i zastosowanych kolorów. Efektowna rzymska roleta dekoruje całe wnętrze. Dolne szafki przykryto blatem z olejowanego drewna dębowego. Kuchnia jest bardzo jasna - to zasługa zarówno dużego okna, przez które wpada naturalne światło, jak i zastosowanych kolorów. Efektowna rzymska roleta dekoruje całe wnętrze. Dolne szafki przykryto blatem z olejowanego drewna dębowego.
Rzut oka z przedpokoju na kąt jadalny. Nad rozkładanym stołem o toczonych nogach wisi ażurowa lampa ze szkła i metalu. Podobna, ale o innym kształcie, oświetla kąt wypoczynkowy. Rzut oka z przedpokoju na kąt jadalny. Nad rozkładanym stołem o toczonych nogach wisi ażurowa lampa ze szkła i metalu. Podobna, ale o innym kształcie, oświetla kąt wypoczynkowy.
Sypialnia gospodarzy jest pełna kwiatów - chodzi oczywiście o motywy na tapecie oraz (bardziej dyskretne) na zasłonach. W niedużym pokoju najwięcej miejsca zajmuje łóżko. Ściana naprzeciwko niego została zabudowa-na szafą. Świecznik przy łóżku pełni głównie ozdobną funkcję; celom użytkowym służy kinkiet i wisząca lampa. Sypialnia gospodarzy jest pełna kwiatów - chodzi oczywiście o motywy na tapecie oraz (bardziej dyskretne) na zasłonach. W niedużym pokoju najwięcej miejsca zajmuje łóżko. Ściana naprzeciwko niego została zabudowa-na szafą. Świecznik przy łóżku pełni głównie ozdobną funkcję; celom użytkowym służy kinkiet i wisząca lampa.
Urządzaniu łazienki gospodarze poświęcili tyle samo uwagi, co reszcie mieszkania, dbając nie tylko o funkcjonalność pomieszczenia, ale także o jego dekoracyjność. Część ściany nad umywalką (z kinkietami i lustrem w ozdobnej ramie) została wyłożona jasnym trawertynem. Kąt przy wannie zdobi ornament - namalowano go tylko w połowie, drugą część tworzy odbicie w panoramicznym lustrze. Urządzaniu łazienki gospodarze poświęcili tyle samo uwagi, co reszcie mieszkania, dbając nie tylko o funkcjonalność pomieszczenia, ale także o jego dekoracyjność. Część ściany nad umywalką (z kinkietami i lustrem w ozdobnej ramie) została wyłożona jasnym trawertynem. Kąt przy wannie zdobi ornament - namalowano go tylko w połowie, drugą część tworzy odbicie w panoramicznym lustrze.
Niewielka toaleta ma taki sam charakter i kolorystykę jak łazienka - również tutaj stylizowane dodatki kontrastują z nowoczesnymi urządzeniami i armaturą. Tyle że na ścianach zamiast trawertynu położono małe i duże płytki ceramiczne o odcieniu zbliżonym do barwy tego kamienia. Niewielka toaleta ma taki sam charakter i kolorystykę jak łazienka - również tutaj stylizowane dodatki kontrastują z nowoczesnymi urządzeniami i armaturą. Tyle że na ścianach zamiast trawertynu położono małe i duże płytki ceramiczne o odcieniu zbliżonym do barwy tego kamienia.
W jednym z mniejszych pokoi kiedyś zamieszka dziecko, na razie pełni on funkcję pokoju gościnnego i gabinetu. Stoi tu między innymi łóżko z kutego żelaza o fantazyjnym zagłówku. W tej chwili śpią na nim pluszowe zabawki. W jednym z mniejszych pokoi kiedyś zamieszka dziecko, na razie pełni on funkcję pokoju gościnnego i gabinetu. Stoi tu między innymi łóżko z kutego żelaza o fantazyjnym zagłówku. W tej chwili śpią na nim pluszowe zabawki.
Więcej o: