Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie z 1001 nocy

Tekst i stylizacja: Agnieszka Osak-Rejmer Zdjęcia: Sylwester Rejmer

Jeśli Kuba Maj nie przebywa w jednej z trzech trójmiejskich restauracji, których jest współwłaścicielem, to na pewno wędruje po dalekich krajach. Tajlandia, Indonezja, Indie, Maroko...

Tam, w tych odległych krajach czuje się doskonale, dlatego ich specyficzny klimat przeniósł nad chłodny Bałtyk, do Gdyni.

Co sprawia, że mieszkanie w polskim bloku wygląda tak, jakby w całości przeniesiono je z egzotycznego kraju? Dlaczego niektóre wnętrza bywają tylko stylowo urządzone, a inne po prostu mają określony styl? Mieszkanie naszego gospodarza dowodzi, że na atmosferę domu w istotny sposób wpływają dodatki i tkaniny przywiezione z kraju, którego klimat chcemy odtworzyć. Tutaj większość ozdób, a nawet część mebli przywieziono (lub sprowadzono) z Egiptu, Indii i Maroka (w ostatnich dwóch gospodarz przez jakiś czas mieszkał).

Mieszkanie na gdyńskim osiedlu zachwyciło go od pierwszego wejrzenia. Przypadły mu do gustu częściowo odkryte belki stropowe i znajdujące się tuż pod skośnym dachem dwa pomieszczenia, które można było zaadaptować. Od wejścia uderza tu feeria barw i sugestywny egzotyczny klimat. Na niższym poziomie Kuba urządził część dzienną - KUCHNIĘ z jadalnią, pokój dzienny z... wanną oraz ŁAZIENKĘ z balkonem. Po schodach, a potem drewnianą ażurową kładką przechodzi się do sypialni (z otwartą toaletą!) i do pokoju gościnnego.

Skomentuj:

Mieszkanie z 1001 nocy