Jak zamawiać okna?

Oferta producentów okien jest obecnie bardzo duża; przeciętny inwestor, który staje przed zadaniem kupna okien do domu, zwykle nawet nie wie, jakie ma możliwości.

Dlatego ważne jest, by znaleźć dobrego sprzedawcę, który pomoże nam określić, jakie mamy oczekiwania względem okien, a później do naszych potrzeb (i możliwości finansowych) dobierze odpowiedni produkt. Warto przy tym pamiętać, że w całym domu nie musimy mieć okien o takich samych parametrach. O ile bowiem na przykład zabezpieczenia antywłamaniowe przydadzą się na parterze, to na piętrze raczej nie będzie z nich dużego pożytku (zwłaszcza, że za wszelkie dodatkowe funkcjonalności okien trzeba dopłacić). Podobnie jest z oknami o podwyższonej izolacyjności akustyczne - jeśli potrzebujemy ich od strony ruchliwej ulicy, nie musimy montować ich także od strony ogrodu.

Najlepszym sposobem płatności jest wpłacenie zaliczki przy zakupie - ostateczne rozliczenie należności powinno nastąpić po przyjęciu prac montażowych i sprawdzeniu funkcjonowania okien po ich zamontowaniu.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail. Zobacz PRZYKŁAD.