Metamorfoza kuchni za 1100 zł. Efekt zdumiewa!

18.03.2015 09:19
PO ZMIANIE. Wisząca półka nad półwyspem została zrobiona z metalowych rurek i blachy według projektu architektów. To element wyłącznie dekoracyjny - światło ustawionych tu świec tworzy wieczorem miły nastrój.

PO ZMIANIE. Wisząca półka nad półwyspem została zrobiona z metalowych rurek i blachy według projektu architektów. To element wyłącznie dekoracyjny - światło ustawionych tu świec tworzy wieczorem miły nastrój. (SYLWESTER REJMER)

Zamiast ponurej i niemodnej kuchni - efektowne wnętrze z charakterem. Aż trudno uwierzyć, że wprowadzono tu tylko kosmetyczne zmiany. Zobacz jak odmienić kuchnię za niewiele ponad 1000 zł.

Emilia kupiła po okazyjnej cenie już wyposażone mieszkanie w łódzkiej kamienicy. Radość z własnego lokum psuł tylko wygląd kuchni, której wystrój zupełnie nie odpowiadał jej gustowi. Problem wydawał się tym większy, że pomieszczenie było połączone z pokojem dziennym, a więc bardzo widoczne. Co robić, gdy na remont i nowe meble brakuje pieniędzy?

Kuchnia jak nowa

Poproszeni o radę projektanci w ramach wyznaczonego budżetu mogli zaproponować jedynie drobny retusz. Inspiracji do zmian dostarczyły zdjęcia starych francuskich mieszkań, wypatrzone przez właścicielkę w pismach wnętrzarskich. W przywołaniu ich specyficznego klimatu - prostego, bezpretensjonalnego, a przy tym eleganckiego - pomogła nowa kolorystyka z dominującymi szarościami. Na taką barwę przemalowano zarówno meble, jak i płytki położone na ścianach, co od razu dodało wnętrzu urody i charakteru. Ponieważ Emilia mało gotuje, nie potrzebowała zbyt wielu schowków. Zdecydowano się więc na demontaż wiszących szafek oraz okapu (urządzenie i tak nie pełniło swojej funkcji, bo było zepsute). Na ścianie zawieszono półkę, na której są eksponowane ładne naczynia, obrazki itp. Dzięki temu zabudowa zyskała lżejszy, iście „francuski” wygląd. Dzieła dopełniły dodatki - regalik na świece, żyrandol, trochę skromnych ozdób.

ZOBACZ INNE METAMORFOZY CZTERECH KĄTÓW >>

KOSZTORYS:

- Podkład matujący i farba do płytek (Tikkurila) - 150 zł
- Farba kokosowa do drewna (Bloom) - 160 zł
- Siedem uchwytów do drzwiczek (IKEA) - 140 zł
- Płyta na półkę i farba (Castorama) - 108 zł
- Żyrandol (IKEA) - 159 zł
- Materiały na półki-domki i półkę nad półwyspem (sklep z art. metalowymi) - 270 zł
- Materacyk na parapet (krawcowa) - 90 zł
- Skrzynka po owocach (allegro.pl) - 23 zł
RAZEM: 1100 zł

PRZEJDŹ DO GALERII >>

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (13)
Metamorfoza kuchni za 1100 zł. Efekt zdumiewa!
Zaloguj się
 • brzydula_betty

  Oceniono 126 razy 98

  Ok, Rozumiem, że wszystkie rzeczy z górnych szafek zostały wyrzucone na śmietnik, bo już nie ma ich gdzie trzymać? Obraz nad kuchenką- genialny pomysł...!

 • sanmartino

  Oceniono 83 razy 71

  Fajnie, ale co z okapem? Odtłuszczanie szafek będzie potrzebne co tydzień. :-)

 • korollaq

  Oceniono 77 razy 61

  Pańcia chciała mieć jak w gazecie wnętrzarskiej- pozbyła się szafek na talerze, teraz ma obraz i skrzynkę z kapustą i jaśkami.

 • olsztynone

  Oceniono 29 razy 23

  Pomysł fajny, ale po pierwszej herbatce półka wiórowa nabierze podwójnej grubości, a farba z szafek i stołków będzie się ścierać jak kreda z tablicy. Pomysł 100% użytkowność 1%. Takie jest życie.

 • scandic

  Oceniono 13 razy 11

  Dobry pomysł jak w domu zostały 2 osoby, bo dzieci "wyszły". Tyle się już nie gotuje i potrzeba mniej naczyń Mimo wszystko okap bym zostawił. Inox pasuje do szarego. Obrazek tylko po to, by zasłonić dziurę wentylacji. Natomiast pokrywa kuchenki nie wiem po co... Blaty z okleiną w kolorze drewna do szarych szafek, to kiepski pomysł. Zamieniłbym na drewniane z lameli, zaparawione białą bejcą. Wymiana żyrandola niefortunna.

 • akonto_gazeta

  Oceniono 13 razy 9

  Dzięki tej aranżacji pięknie wyeksponowano rurę gazową (jak na loft przystało - cóż, każdy detal się liczy!) ;-)

 • Kinga G

  0

  Ja też swją kuchnie odnowiłam niskim kosztem :) komodapomyslow.blogspot.com/2017/01/kuchnia-przed-po.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX