Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Drzwi wewnętrzne - efektowne przejście między pokojami

ES

Wybór drzwi wewnętrznych to czysta przyjemność! Producenci prześcigają się bowiem w wykorzystywaniu coraz to nowych materiałów, kombinacji wzorów i kolorów. Dziś drzwi wewnętrzne możemy dobrać do mieszkania w każdym stylu.

Drzwi pasujące barwą do ściany
Kolor drzwi można dopasować do barw dominujących w aranżacji wnętrza
Vox

Przed wyborem drzwi wewnętrznych

Zanim wybierzemy się do sklepu, sprawdźmy wymiary otworu w ścianie, w którym będą umieszczone drzwi. Klienci podają sprzedawcy najczęściej tylko wysokość i szerokość, a tymczasem warto znać jeszcze grubość muru. Łatwiej będzie wtedy dobrać odpowiednią ościeżnicę. Wszelkich pomiarów najlepiej dokonywać już po wykonaniu prac tynkarskich oraz ułożeniu podłogi. Warto zastanowić się, czy drzwi, które zostały przez nas wybrane nie utrudnią ewentualnych zmian w aranżacji wnętrza. Należy też przemyśleć funkcjonalność danego modelu. Przede wszystkim to, czy drzwi nie będą powodować np. niszczenia mebli (obijania, rysowania). Zły wybór może być też przyczyną kłopotów ze swobodnym poruszaniem się po mieszkaniu. Trzeba się też zastanowić, czy drzwi mają być oszklone. Jeżeli chcemy dodatkowo doświetlić pomieszczenie – tak. Raczej nie, jeżeli zależy nam na zachowaniu intymności.
Najczęściej wybieranym typem drzwi są drzwi rozwierane. Ich swobodne użytkowanie wymaga wprawdzie sporo wolnego miejsca, ale za to są proste w montażu oraz funkcjonalne. W pomieszczeniach, w których brak miejsca, by drzwi otwierać tradycyjnie sprawdzą się drzwi przesuwne – jedno lub dwa skrzydła przesuwające się na szynie. Podwiesza się je na wózkach, w prowadnicy montowanej nad otworem drzwiowym. Po otwarciu skrzydło zachodzi na ścianę albo chowa się w ukrytej w niej kasecie.

Drzwi przesuwne
Uniwersalny design tych drzwi przesuwnych pozwala stworzyć wnętrze o ponadczasowym charakterze.
Invado

Drzwi wewnętrzne - klasyczne i eleganckie

Tego typu drzwi to najczęściej konstrukcje płycinowe lub płytowo-płycinowe. Ten styl charakteryzuje się dbałością o wykonane na drzwiach płytowych oraz kasetonowych detale w postaci wałków, dodatkowych listew, a także fazowanych przeszkleń. Drzwi w stylu klasycznym, pomimo że, jak się wydaje, powinny być wizytówką tradycyjnie wyposażonych wnętrz, są głównie wykończone w sposób nowoczesny. Rzadko malowane farbą, częściej wykonywane są z modnej, lakierowanej płyty MDF, laminowane lub wykończone drewnianym fornirem. Takie drzwi to produkt ponadczasowy, zawsze modny, polecany osobom lubiącym ciepłe, ale przy tym precyzyjnie zaprojektowane wnętrza, najczęściej salonów czy pokojów gościnnych.

System przesuwny drzwi
System przesuwny zabudowany w ścianie sprawia, że drzwi nie przytłaczają wnętrza i nie zajmują miejsca.
Pol-Skone
Drzwi wewnętrzne - system naścienny
System naścienny można zamontować bez czekania na gruntowny remont.
Invado
Drzwi łamane
Drzwi łamane podzielone są na dwie części złączone zawiasami.
Invado

Drzwi wewnętrzne - nowoczesne i designerskie

To najczęściej drzwi płytowe gładkie, minimalistyczne lub całe wykonane z jednej tafli bezpiecznego szkła. W tym stylu wciąż króluje wykończenie lakierem matowym lub błyszczącym (popularny MDF) albo w tańszej wersji jednolitym, sztucznym laminatem, dopuszczalny jest drewniany fornir. Architekci lubią projektować drzwi jako niewidoczny element, niekonkurujący z planowanym wyposażeniem pokojów. Modne są więc drzwi ukryte, montowane na niewidocznej ościeżnicy, malowanej na kolor ściany, sprawiające wrażenie wykrojonych w ścianie.
Drzwi nowoczesne pasują do wnętrz w wielu różnych stylach. Sprawdzą się w pomieszczeniach ascetycznych, chłodnych, jednolitych kolorystycznie.

Drzwi do nowoczesnego pomieszczenia
Skrzydło o perfekcyjnie gładkiej powierzchni, bez widocznych łączeń
HÖRMANN
Drzwi wewnętrzne lakierowane
Dzięki bezprzylgowej konstrukcji i szklanym aplikacjom drzwi nabierają lekkości.
RuckZuck
Drzwi przesuwne
Zastosowanie teleskopowej konstrukcji przesuwnej pozwala zniwelować różnicę w wysokości sufitu,
Studio Forma 96
Drzwi ukryte w ścianie
Skrzydła zainstalowane w linii ściany bez drewnianych ościeżnic i listew maskujących.
Eclisse
Drzwi z ukrytą ościeżnicą
Drzwi z ukrytą ościeżnicą, dzięki nim wnętrze ma nowoczesny charakter
Invado

Drzwi do łazienki

Drzwi łazienkowe oddzielają pomieszczenia, w których występuje znacząco różna temperatura oraz wilgotność powietrza. Muszą zatem zapewnić odpowiednią izolację termiczną, a także zachować odporność na oddziaływanie wody. Ponieważ takie drzwi stanowią jednocześnie granicę stref większej i mniejszej prywatności, powinny zapewniać również izolację optyczną oraz akustyczną. Mimo to w dolnej części skrzydła powinny znajdować się otwory (o łącznej powierzchni min. 220 cm2) zapewniające cyrkulację powietrza.

Drzwi  z podcięciem wentylacyjnym
Drzwi z podcięciem wentylacyjnym do łazienki w każdym stylu
RuckZuck
Drzwi ze szklanymi aplikacjami
Szklane aplikacje w kolorze białego polaru dodają skrzydłu szyku.
RuckZuck
Drzwi z systemem muf
System muf umożliwia mocowanie do drzwi akcesoriów, np. wieszaków.
Vox
Drzwi do łazienki z przeszkleniami
Dzięki satynowym przeszkleniom w łazience będzie jasno, a jednocześnie zachowamy prywatność
RuckZuck

Skomentuj:

Drzwi wewnętrzne - efektowne przejście między pokojami