;

Barki i wyspy kuchenne - sposób na dodatkowe miejsce w kuchni

Pokrywki ustawione pionowo na półce z listewek zajmą mało miejsca i z pewnością z niej nie spadną. NORRAKER, 120 x 50 cm, wys. 85 cm, 499 zł, IKEA

Pokrywki ustawione pionowo na półce z listewek zajmą mało miejsca i z pewnością z niej nie spadną. NORRAKER, 120 x 50 cm, wys. 85 cm, 499 zł, IKEA (Fot. IKEA)

Jak to jest, że w kuchni brakuje nam miejsca - zarówno do pracy, jak i do przechowywania? Wystarczy, że przygotowując większy obiad, wystawimy parę naczyń, a już nie ma gdzie położyć deski do krojenia. Jest na to sposób.

Zdecydowanie przydałby się dłuższy blat, więcej szuflad i półek – wzdychamy, próbując, często bez powodzenia, pomieścić wszystkie potrzebne akcesoria i produkty. Niestety, chociaż nieraz marzyliśmy o dodatkowych schowkach i miejscu do pracy (na przykład o wyspie kuchennej), remont związany z przebudową kuchni czy też wymiana całego umeblowania często nie wchodzi w grę. Wtedy warto zdecydować się na inne rozwiązanie, a mianowicie wolno stojącą wyspę, którą nie tylko można ustawić w dowolnym miejscu, ale też w każdej chwili przesunąć gdzie indziej. Taka wyspa zapewni i dodatkowy blat, i pojemne półki, np. na naczynia. Duże modele świetnie sprawdzą się w większych kuchniach lub tych otwartych na salon (może wyznaczać umowną granicę między pomieszczeniami). Na mniejszym metrażu wystarczy barek kuchenny z niedużym blatem, półkami lub szufladkami – najlepiej wyposażony w dwa lub cztery kółka, dzięki czemu będzie bardziej mobilny.

Jeśli w kuchni brakuje miejsca i na taki mebel, rozważmy kupienie wózka, do którego włożymy zapasy lub nieużywane akurat naczynia. Można nim również przewozić gotowe dania do innego pomieszczenia lub na taras. A po skończonej pracy wsunąć go na przykład pod blat stołu lub parapet, by nam nie przeszkadzał.

Więcej na IKEA.pl

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

cztery kąty na wideo

Komentarze (4)
Barki i wyspy kuchenne - sposób na dodatkowe miejsce w kuchni
Zaloguj się
 • dn1956d

  Oceniono 14 razy 14

  "Mały barek z rozkładanym blatem zmieści się nawet w ciasnej kuchni."

  Nie, nie zmieści się!

 • urbuu

  Oceniono 3 razy 3

  Po wuj mi pusta przestrzeń między szafkami, skoro można w niej zrobić szafkę? Aha! nie mam jeszcze garażu na wózek... no tak, nie pomyślałem... Otwarte półki pod blatem. Hit sezonu. Uwielbiam myć z kurzu garnki, miski, talerze przed użyciem. Podstawa. Żeby nie było. Myję je także po użyciu. Od tego są zmywarki. Tu zagwozdka. Nie mogę mieć zmywarki, bo musiałaby być w miejscu garażu na wózek. A bez takiego garażu jestem nikim.

  Wstawiłbym jakieś zdjęcie. Ale nie mam takiej technicznej możliwości. Wstawiam podpis.
  Fot. IKEA.

 • noltenick

  Oceniono 3 razy 3

  Zamiast spodziewanych porad jest materiał reklamowy a w prezentowanych wnętrzach kuchennych miejsca jest aż nadto. Jak widać ciasna kuchnia to pojecie kompletnie nieznane autorom tego "artykułu".

 • gustovna

  0

  Z wyspą jest o tyle fajnie, że zawsze można coś ciekawego z nią "porobić", chociażby okap zamontować fajny, wyspowy (kupując online na globalo.pl).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX